Zpět

Fanouškovský program

Neděle - 16.4.

10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30
Night Line
Supernatural, Walking Dead, horor, postapo
D1 více >
Rocky Horor Picture show
Adéla Alexis Hájková
Film, který vznikl před 45 lety, ale přesto nezapadl v dějinách kinematografie. Co je na něm tak zvláštního, že se stal jedním z nejznámějších queer filmů v historii? Co vlastně stojí za jeho úspěchem?
Riverdale: Scooby-Doo pro náctileté
Tereza Kašpárková "Janto"
Když je v jezeře objeveno tělo mladého chlapce, život v poklidném městečku Riverdale se od základu mění. Vyvstávají další a další otázky a každý jako by najednou něco skrýval. Tak začíná kolotoč záhad a maskovaných šílenců, kterým Jughead, Archie, Veronica a Betty čelí už 6 sérií.
Jak se nám líbil Sandman na Netflixu?
Barbara "Potty" Oudová Ho
Loni jsme se dočkali netflixovské seriálové adaptace komiksu Sandman, konkrétně jeho prvních dvou knih. Jak se nám líbila? Těšíme se na další série? Pojďte si o tom popovídat!
Tajemství strachu: Co nevíte o hororech
Kristýna "Ryuzaki" Drábková
Přijďte si poslechnout ta nejzajímavější, nejvíce znepokojivá a často krvavá fakta o hororech. Bavit se budeme o Osvícení, Vymítači ďábla, V zajetí démonů a o spoustě dalších!
Smrt a popkultura
Michala Častulíková
Ať už se jí bojíme, nebo ji naopak vítáme, smrt je nesporně součástí života. To se samozřejmě prolíná do všech zákoutí lidské společnosti. Společně zabrouzdáme do historie personifikované Smrti a jejího vlivu na současnou tvorbu.
Představení Prague Fear House
Prague Fear House
Poznejte první a nejstarší hororový dům v Česku. Beseda s Beatou Fričovou a dalšími členy týmu. Jak Prague Fear House funguje? Jak vypadaly jeho počátky? Jaké to je provozovat hororové prohlídky a únosy na zakázku?
Wednesday – strip vs seriál
Jan Stiess+ Františka Pin
Jedna z nejsledovanějších show na Netflixu má hluboké kořeny, které nás vedou přes jiné seriály, filmy a hlavně komiksy. Jak to všechno vzniklo a na co se můžeme těšit?
Únikovky napříč filmy a seriály
Amir Maksoud
Baví Vás únikové hry nejen jako hra, ale i téma?
Doražte se tedy podívat na přednášku, kde tyto jednotlivé seriály a filmy probereme. Ve výběru bude více odvětví, aby si každý z přednášky mohl odnést něco nového.
Sci-fi Line
Star Trek, Red Dwarf, Doctor Who, ostatní SF
D2 více >
Star Trek v obrazech
Jana Krčmářová
Přijďte se podívat na to nejlepší ze Star Treku po roce 2017 ve videích. Vše s odborným komentářem, kde vám představím nejnovější seriály této sci-fi ságy.
Sci-fi seriály, které neminout
Michal Krtouš
Objevte zajímavé sci-fi seriály z posledních let, na které se stojí za to podívat. Na přednášce projdeme výběr zajímavých sci-fi, povíme si (bez spoilerů), o čem jsou, a podíváme se i na pár ukázek.
Novinky ze světa Duny
Martin Kratochvíl "Tormund"
Přijďte se dozvědět, co nového se děje ve známém sci-fi světě Duna, jaké novinky vyšly v nedávné době, a na co dalšího se můžeme těšit.
Beseda o budoucnosti fenoménu Star Trek
Albert Balatka
Star Trek je druhou nejstarší sci-fi franšízou na planetě, první, co do počtu epizod. Jaká je jeho budoucnost? Funguje ještě? Má v konkurenci Avatarů, Marvelu a dalších ještě šanci? A pokud ano, v jaké podobě? Na déle než dekádu nahradili oficiální produkci knihy. Odhalíme, jak to s nimi bude dál…
Přijdou a sežerou nás?
Scarlett Rauschgoldová "Darth&
Až na Zemi přistanou mimozemšťané, tak... zavládne ráj, nastane masakr, vymřeme na epidemii, lidi se zblázní, staneme se otroky, emzáci raději hned zase odletí, nestane se vůbec nic, stane se něco jiného (nehodící se škrtněte). Který scénář je nejpravděpodobnější? (Diskuse a polemiky jsou vítány.)
Je (filmový) sci-fi žánr vytěžen?
Tereza Kašpárková "Janto"
Podle slov Ridleyho Scotta ano. Vymyslet neokoukané planety či stavby je téměř nemožné a všechny typy skafandrů, vesmírných lodí apod. jsou notoricky známé. Je ale tohle skutečně alfa a omega? Stojí za úpadkem filmového sci-fi přesycení trhu nebo je chyba úplně někde jinde? Diskuze vítána!
Postavy ze zrcadlového vesmíru v STO
Jan Pavlík
Zrcadlový vesmír známe již z původního ST seriálu, z novějších sérií se mu věnuje především Discovery. Hra Star Trek Online tento svět dále rozvíjí novým příběhem i řadou zrcadlových odrazů známých postav, na které se v televizi nedostalo. A můžeme hrát proti vlastnímu dvojníkovi (nebo za něj).
20 nejlepších sci-fi serií
Lucie Borecká "LucyLeveller"
Jaké jsou ty nejlepší sci-fi série ever? A v čem spočívá jejich kouzlo? Viděli jste je všechny? Pojďme o nich podebatovat
Throne Line
Game of Thrones, Lord of the Rings, fantasy, historie
D3 více >
Draci v seriálu Rod draka
Martin Kratochvíl "Tormund"
Caraxes, Vhagar, Seasmoke, Vermithor.To jsou jen některá jména draků, které jsme mohli spatřit v seriálu Rod Draka. Společně se, nejen na tyto, podíváme více detailněji.
Pohanská hudba
Jan "kpt. Jack" U.
Kapel hrajících vyloženě pohanskou (pagan) hudbu je všude po Evropě spousta. Pojďme si představit některé známější, ale i ty méně známé kapely ze všech koutů našeho kontinentu, po jejichž poslechu naše pohanské srdéčko zaplesá.
Na pranýři
David "Kirri" K.
V naší přednášce se společně podíváme nejen na pranýře jako takové, ale i na věci s nimi spojené. Vysvětlíme si, k čemu sloužily, z jakých materiálů se vyráběly, jací hříšníci k nim byli přivazováni a proč, jakým způsobem měly trestat a kde je u nás najdeme.
House of the Dragon: Kniha vs. seriál
T. "Brog" Kratochvíl, D.&
Konečně dorazil nový seriál ze světa Hry o trůny a je úspěšný! Jak si ale vede při srovnání s knižní předlohou? O co nás tvůrci ochudili? Co nám dali navíc? Na co se snad ještě můžeme těšit? Měli se v něčem knižní předloze vzdálit ještě víc? A jak si z pohledu "adaptování" vedou oproti tvůrcům GoT?
Soutěž: Jak si pamatujete Rod Draka?
Lenka "Peggy" Jelínková
Viděli jste Rod Draka a chcete poměřit své znalosti s ostatními? Jak dobře si pamatujete, co se v něm odehrálo? Dovedete poskládat události správně do řady? Znáte hlášky postav? Přijďte si zasoutěžit a vyhrát pěkné ceny!
Jak si udělat historický kostým
Lenka Krňávková
Na naší přednášce si vysvětlíme a popíšeme, jak lze postupovat při výrobě historického kostýmu z období středověku. A to od ponožek až po čepici.
Povíme si něco o materiálech, z kterých se tehdy šilo, a nezapomeneme ani na doplňky.
V čem už Rod draka předčil Hru o trůny?
Tomáš "Brog" Kratochvíl, 
HBO nám konečně přineslo nový seriál ze světa Hry o trůny. A fanoušci čile (a pochopitelně) srovnávají jak první série obou seriálů, tak různé postavy a události. Je tedy něco, v čem už Rod draka Hru o trůny skutečně předčil? V čem nám naopak GoT přišlo lepší? Pojďme si to shrnout a debatovat!
LOTR: jak se točily filmy a seriál
Michal Krtouš
Trilogie Pána prstenů patří mezi nejznámější a nejoblíbenější fantasy filmy vůbec. Neméně zajímavé, než snímky samotné, je však i jejich natáčení. Jak vznikali filmoví Hobiti, skřeti, Enti, mohutné stavby, epické bitvy a mnoho jiného? A jak si s těmito věcmi nakonec (ne)poradil seriál Prsteny moci?
Potterfan Line
Harry Potter, Young Adult fantasy
D4 více >
Girl power v HP2: Who run the world?
Petra "Bella" Pidimová
Sága se silnými hrdinkami jen hemží,jen si možná nezískaly moc prostoru.Přednáška věnovaná jim všem.Od Lilly Potterové k Narcisse Malfoyové,od Hermiony k Bellatrix Lestrangeové,od Ginny k profesorce McGonagallové.Poklona dívkám,dámám,matkám, bojovnicím,láskám, které oráčely světem Harryho Pottera.
Fantázia- sen alebo dar do života?
Petra Stoláriková "Nena T
V dnešnom svete obklopenom digitalizáciou a ľuďmi viac materiálne založených sa zabúda, že fantázia a kreatívne myšlienkové pochody nám dali svet, aký ho poznáme dnes. Prináša inovácie a posúva našu prácu v kreatívnej a tvorivej rovine aj do reality.
Koncerty hudby z Harryho Pottera
Robert "E-Wan" Richter
Máte rádi soundtracky z 8 filmů o Harry Potterovi a rádi chodíte na koncerty (nejen) filmové hudby? Tak si přijďte formou videozáznamu poslechnout a vychutnat to nejlepší z několika zajímavých koncertů filmové hudby v Evropě, USA a Japonsku, na kterých oblíbené melodie z Harryho Pottera zazněly.
Mini Potterhead
Lucie "Freya" Carvalho Al
Četl si knihy? Troufneš si určit:"Jak to bylo doopravdy?" Často od tebe přátelé slyší větu:"Ho*no, v knize to bylo jinak"? Kroutíš hlavou, když kamarádi jásají nad scénou, která v knize vůbec nebyla? Tak v tom případě je náš kvíz pro tebe. Přijď se otestovat a uvidíme, jestli jsi pravý "Potterhead".
Bradavické koleje aneb Čtyři proti sobě
Vít "Jedi" Bartoš
Do jaké koleje patříte? Nespletl se Moudrý klobouk?
Proč je Zmijozel ta nej(horší) kolej?
Protiklady se přitahují, tak proč zášť mezi kolejemi?
A opravdu o tom, jací jsme, rozhodují naše volby?
Přijďte se společně pozastavit nejen nad těmito otázkami. Věřím že vznikne zajímavá diskuze.
Howlův putující zámek a D.W. Jones
Hana "Hanetka" Netušilová
Nejde jen o film studia Ghibli, ale i o báječnou knížku. A ne jednu.
Povídání o anglické autorce dětské a YA fantasy, jejíž knihy u nás kromě jediné nejsou známé. Pojďme to změnit!
K čemu přesně slouží gumová kachnička
Lucie "Freya" Carvalho Al
Proč kouzelníci nepoužívají některé mudlovské vynálezy? A jak vlastně vypadá koupání kouzelnických ratolestí bez gumových kachniček? Přijďte si poslechnout přednášku o rozdílech a paradoxech, které přináší ne/využívání mudlovských výrobků kouzelnickou populací a neváhej s námi o tom i diskutovat.
Kdo umí, umí. Kdo neumí, učí?
Petra "Bella" Pidimová
V Bradavicích se můžeme potkat s celou řadou kouzelnických předmětů,které učí různí učitelé.Který z nich by získal ocenění Zlatý Amos a kterému by možná bylo líp v jiném povolání?Kdo se pro učitelské povolání narodil a kdo by za své výkony vyfasoval velkou červenou pětku a poznámku?
Star Line
Star Wars, Stargate
D6 více >
(Téměř) čtvrtstoletí Lego Star Wars
Jiří Malina
Víte co má společného Luke Skywalker, Poe Dameron a Yuletide Squadron Pilot? Má mít Darth Vader spíš svetr nebo plavky? A nebyla žlutá vlastně lepší? Pojďme se podívat co zajímavého nám Lego za posledních 24 let v SW nabídlo.
501.Legie I záporáci mohou být hrdinové
Bartoloměj Chalupníček "Bárt"
Jsme česká posádka 501. Legie, která se zaměřuje na autenticky vypadající kostýmy záporáků ze Star Wars. Děláme radost nejen na conech, ale také chodíme do nemocnic za dětmi a věnujeme se charitativní činnosti. Jestli vás naše činnost zajímá, tak přijďte. Povíme si i něco o výrobě našich kostýmů.
Stargate a MacGyver: Jedna role nestačí
Kateřina Onderková "viki"
Richard Dean Anderson potkal na place Stargate spoustu herců, se kterými si zahrál již v seriálu MacGyver. Společně si projdeme ty nejzajímavější z nich.
Star Wars podle původních scénářů
Kali
"Až do VELKÉ REBELIE byli JEDI BENDU nejobávanějšími válečníky ve vesmíru. Vedli neporazitelné IMPERIÁLNÍ VESMÍRNÉ SÍLY, které rozšiřovaly říši napříč galaxií..." Cože? Že tyhle Star Wars neznáte? Přijďte si poslechnout, jak mohly jednotlivé epizody i seriály vypadat podle původních scénářů.
Soutěž: Poznej Stargate lokaci
Eva Lipenská
Celý vesmír mluví anglicky a nachází se v lesích u Vancouveru. Identifikujete planetu podle originální natáčecí lokace? Přijďte poznat zákoutí tohoto krásného kanadského města.
Star Wars odkazy ve Stargate
Markéta Smazová "Kera"
Víte, kde jste v Hvězdné Bráně mohli slyšet Dartha Vadera? A ve kterém díle Brány můžeme vidět něco jako útok na Hvězdu Smrti? Přijďte.
Rebel Legion - My jsme ti dobří
Michaela Šprtová "Bossi"
Víte co je Rebel Legion? Setkali jste se někdy s členy této skupiny? Popovídáme si o tom, co jsou zač, jak a proč vznikli, co se s nimi dá zažít a jak se k nim přidat.
Komiksy z předaleké galaxie v češtině
Pavel Klimeš "Darth Paulu
Komiksy Star Wars jsou skvělé, ale jak se v nich má člověk vyznat, když je jich tolik? V jakém pořadí je číst, aby mi nic neuniklo a záleží na tom vůbec? Budou ještě nějaké vycházet? A jak jsou vlastně provázané s romány? Na všechny tyto otázky odpoví tato přednáška.
Asian Line
manga, anime, Japonsko, Korea, Čína...
D7 více >
Plastická Chirurgie V Koreji
Anna "Agnés" Ondráčková
Jižní Korea je země vyhlášená pro mistrovství jejich plastických chirurgů a uvádí se, že 25% světové plastické chirurgie probíhá právě tam. Co jsou nejčastější zákroky, jak se k chirurgickým vylepšením staví korejská veřejnost a kteří idolové veřejně přiznali, že šli pod nůž?
Asian Metal Music
Leon Jenner
Random selection of Asian extreme bands that Leon likes :) (v angličtině).
Cesta papírového světa
Michaela "Misha" Bošková
Origami workshop Vás zavede do fascinujícího světa skládání papíru a je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s touto krásnou japonskou tradicí a zároveň si užít tvoření s papírem.
Taneční soutěž India’s Best Dancer
Robert "E-Wan" Richter
Tanec má v Indii velkou tradici, což se projevuje i v popularitě tanečních scén z bollywoodských filmů. Není tedy divu, že indická média překypují řadou talentových tanečních soutěží. Na této přednášce se seznámíte s jednou z těch nejlepších a uvidíte i několik nejpůsobivějších tanečních vystoupení.
Mulan vs Mulan
Tereza "rouwi" Klepetková
Mulan je čínská legendární hrdinka, bojovnice za Čínu a její lid. Také je to Disney princezna a to hned ve dvou filmech od Disneyho (plus několik různých pokračovaní). Co má Disneyho Mulan společného s tou pravou a co si Hollywood upravil?
Nedělní asijský kvíz
Michaela "Misha" Bošková 
Přijďte si za námi vyzkoušet, co všechno víte a nevíte o Asii! Těšit se můžete na otázky o pop-kultuře, zeměpisu, gastronomii a různých dalších zajímavostech o jednotlivých státech. Nejlepší z vás budou odměněni cenami.
BTS fanynka v koncích
Lucie "Nemix" Nemčeková
K BTS jsem se dostala před rokem a půl, naprosto proti své vůli. Dnes je rozeznám podle vlasů a rukou, vlastním polici jejich CDček, vím, kdy kdo odchází do armády a jedu kvůli nim do Soulu. Pomoc!
Základní korejské fráze
Anna "Agnés" Ondráčková
Chcete jet do Jižní Koreje, ale netušíte, jak se tam domluvíte? Přijďte se naučit pár základních frází použitelné v restauraci, v obchodě nebo třeba když vás zastaví hezký mladík/hezká mladice v baru.
Book Line
literární fantastika
D8 více >
Psychologie postav
Petra Štarková
Jak napsat nejvěrohodnější a nejvíc „cool“ literární postavu? Inteligence a osobnost postav, jejich motivace a temné stránky. Zdroje inspirace, vývoj postav, vztahy mezi autorem a jeho postavami, archetypy, životní zkušenosti.
Bouchačky a akční scény v knihách
Petr Brožovský
Vtipně pojatá přednáška autora „Tance papírových draků“ Petra Brožovského o rozdílech mezi střelbou na papíře a ve skutečnosti a o konstrukci akčních scén nejen pro milovníky brutálních knižních přestřelek, ale i pro začínající autory.
Moderní témata ve fantastice
Tereza Kadečková, Tereza 
Moderní témata do fantastiky patří od nepaměti. Antologie Jiný kraj spojuje autory jako Vilma Kadlečková, Lukáš Vavrečka a další, jejichž povídky hovoří o menšinách, sociálních sítích nebo týrání zvířat. O antologii povypráví její editorky Tereza Kadečková a Tereza Matoušková.
Posezení s Jurajem Červenákem
Juraj Červenák
Nejúspěšnější slovenský autor fantasy a historických detektivek bude mluvit o svém psaní a odpovídat na otázky čtenářů.
Slavné matky ve fantastice
Klára "Spocklidem" Svobodová,&
Bude doplněno
Ukrajinská fantastika
Martin "Roger" Králík
Ukrajinská fantastika začala ve větším žít koncem minulého tisíciletí. Dnes mají životaschopnou a pestrou literární scénu s mnoha známými autory. O tom bude mluvit vydavatel a spolueditor první slovenské antologie ukrajinské sci-fi a fantasy.
Psaní s dětmi za zadkem
Zuzana Hartmanová, Marie 
Oblíbená otázka: Jak píšete, když máte děti? V tisíci různých variantách. Na tyto ne úplně vhodné otázky budou odpovídat autorky fantastiky.
Marvel vs. mytologie aneb je Thór blonď?
Tereza Kadečková
Že si Marvel vypůjčuje z mytologie jen jména je známá věc. Co všechno Marvel změnil? Opravdu Thórovo kladivo uzvednou jen ti, co jsou ho hodni? A jak to má Ódin s rodokmenem?
T. Kadečková porovná severskou mytologii s interpretací od Marvelu a představí svou knižní novinku: Ve větvích Yggdrasilu.
Game Line
o videohrách, deskovkách, RPG
D9 více >
Draci v pc hrách a deskových hrách
Karolína Bambasová
Draci jsou majestátní bytosti. Vyskytují se v různých universech. Navštívíme chladný a zamrzlý Skyrim, projdeme si magickou krajinu Dragen Age, zavítáme do hor Tarkiru a nezapomene ani na temné končiny Warhammeru. Připravte se tedy na epické setkání s těmito nádhernými stvořeními.
LEVEL: Retro Nation a bomby roku 2007
Pavel Dobrovský, Jan Olej
Populární projekt Retro Nation se poprvé představí na Comic Con Prague. Jeho tvůrci se spolu s vámi ponoří do historie videoher a zavzpomínají na největší pecky roku 2007. Ano, podíváte se zpátky do roku, kdy vyšly první díly sérií jako Bioshock, Assassin's Creed, Mass Effect nebo Portal.
Jak jde čas s Assassin’s Creed
Františka Pintová
Herní série Assassinů již nabízí nespočet titulů z různých dob a čekají nás další. Máme již i komiksy, knihy a mnoho dalšího. Jak se v tom vyznat a na co se těšit?
Překlad deskovek (Harry Potter, LotR)
Martin „Aneken“ Hrabálek 
Zástupci vydavatelství REXhry vám povyprávějí své zkušenosti s vydáváním deskových her s nějakou ze zajímavých licencí - Pán prstenů, Duna, Harry Potter či Zeměplocha. Dozvíte se něco o domlouvání lokalizace i o samotném procesu a s ním spojenými peripetiemi.
Duna jako deskové hry
Martin Kratochvíl "Tormund"
Letos se v kinech objeví druhý dál nového filmového zpracování knihy Duna od Franka Herberta a tato přednáška vám představí ty nejzajímavější deskové hry z tohoto sci-fi světa inspirované jak filmy, tak i samotnou knihou.
The Last of Us: Hra vs. seriál
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Fanoušci Pedra Pascala a HBO mají nový objekt zájmu, protože tvůrce Černobylu přinesl na televizní obrazovky úspěšný nový seriál podle hry The Last of Us. V čem se adaptace hry liší od své předlohy? Co to způsobí dál? Co se nám na tom líbí? Co bychom si přáli, aby bylo zachováno? A co ještě změnit?
Použití ChatGPT v počítačových hrách
Vojtěch Černý (MFF UK)
V poslední době je AI na prudkém vzestupu, jedním z prominentních výsledků je schopný AI "chatbot" nazvaný ChatGPT. Dokáže odpovídat na otázky, vysvětlovat pojmy, generovat nápady, a jiné. Jakými způsoby se dá očekávat, že ovlivní počítačové hry a jejich vývoj?
LEVEL: Nejočekávanější hry 2023-2024
Pavel Dobrovský
Poznejte rozmanitost současného světa videoher a spolu s editorem Levelu Pavlem Dobrovským se pokochejte ukázkami z nejočekávanějších her nadcházejících dvou let. A nebojte, nebudeme se točit kolem nudných pokračováních velkých hitů, ale upozorníme vás i na skryté poklady nezávislé scény.
Future Line
věda, technologie, budoucnost lidstva
D12 více >
Rychlokurz teorie relativity
Richard Škultéty (MFF UK)
I přes to, že Teorie Relativity v dnešní době pronikla do popkultury jde o něco, co si málokdo dokáže představit. V přednášce si na obrázcích představíme základní koncepty teorie relativity a projdeme příklady neintuitivního chovaní relativistické fyziky. Předchozí znalost matematiky není potřeba.
Ze života bipolárky
Tereza Teryll Tomáštíková
Jak vypadá život s bipolární afektivní poruchou vám poví Tereza Teryll Tomáštíková, která si udržuje svou příčetnost pomocí kreseb a maleb a povídání o tomto tématu na svém YouTubovém kanálu TeryllART. Jedná se o poruchu genetickou či získanou? Povíme si i příklady bipolárů ze známých osobností.
Lidstvo vs. emzáci
Vědátor: J. Tomáštík, L.&
Invaze mimozemšťanů na Zemi je jeden z nejklasičtějších a nejpopulárnějších žánrů sci-fi. Jak si slavné fiktivní otevřené i utajené invaze vedou z hlediska vědy i vojenství? A co na to Fermiho paradox? To vám poví borci z Vědátora a spolu vymyslíme i to, jak by ufouni mohli Zemi efektivněji zničit!
Kotrmelce programu ExoMars
Dušan Majer (Kosmonautix)
Projekt ExoMars si prošel mnoha kotrmelci a v roce 2016 se konečně dočkal realizace své první poloviny. Jaké úkoly má sonda TGO, proč skončil pokus o přistání experimentálního landeru Schiaparelli havárií a jak program ovlivní aktuální situace na Ukrajině? Na tyto otázky odpoví tato přednáška.
Vesmírné dotazy naživo
Dušan Majer (Kosmonautix)
Vše, co jste chtěli vědět o vesmíru a báli jste se zeptat.
Dušan Majer, známý český publicista a popularizátor kosmonautiky, bude odpovídat na otázky publika z oblasti dobývání vesmíru.
Den i noc forenzních Trifidů
kpt Radek Lefnar (Krim.&n
Den, někdy i noc, forenzního botanika, může na první pohled vypadat jako boj proti Trifidům. Co vše práce forenzního botanika obnáší? Ne všechno se točí okolo konopí, může se jednat o malé části rostlin, které dokáží pomoci objasnit případ.
Realita mobilní robotiky (nejen)FEL ČVUT
J. Kubík, D. Valouch 
V Centru umělé inteligence na FEL ČVUT to vždycky žije! Kráčející mravenci, robotičtí hadi, nebo pásové roboty připomínající malý tank. K čemu je lze využít, a jak se i vy můžete zapojit do výzkumných projektů se dozvíte na přednášce, kde se představí i naši roboti.
Věda vs. sci-fi
Jan Spratek (Planetum) a&
Je možné cestovat červí dírou? Jak přežít pád do černé díry? Kde jsou mimozemšťani? Vypěstujeme na Marsu brambory? Panelová diskuze Jiří Svoboda (Astronomický ústav AV ČR), Soňa Ehlerová (Observatoř ESO), Julie Nováková (PřF UK), Tomáš Petrásek (Fyziologický ústav AV ČR). Ptát se můžete i vy!
Comics Line
komiksy, kreslené filmy
F1 více >
DC Multiverse
Barbora Homolkova
Jen jeden vesmír je DC málo a v jednu dobu se komiskoví pisálci rozhodli, že je nám, pouhým smrtelníkům, popíšou a ujasní, kolik že jich teda je. Prý 52. Ta informace je možná trochu zastaralá, ale vesmíry samotné stále stojí za zmínku.
Beseda: Od Čtyřlístku přes hry po horor
Dan Černý, Murin Wolf&nbs
Dan Černý, Murin Wolf a Nikkarin mají již ve svém mladém věku bohatou a pestrou kariéru. Každý úplně jinou a přece jistě s mnoha podobně zajímavými zážitky! Chcete se dozvědět, jak nad procesem tvorby lze přemýšlet podobně nebo naopak rozdílně, když kreslíte horor a příběh pro děti? Přijďte!
Zázrak se vrací! A nevrací se sám!
P. Macek, P. Kopl
Zázrak se vrací! A nevrací se sám! Autoři Petr Macek a Petr Kopl pokřtí svůj nový komiksový titul Zázrak a Pružina z produkce Nakladatelství CREW!
Soutěž: Kvíz o Jokerovi a všem kolem něj
Jan Stiess
Joker je bezesporu jedna z nejikoničtějších postav komiksového světa. Znáte ale jeho historii a současnou podobu? Přijďte si ověřit své znalosti o této fascinující postavě a získat skvělé ceny od našich partnerů!
Vyznejte se v MCU
Michal Krtouš
Baví vás Marvelovky, ale nestíháte přívaly, které studio každoročně vychrlí? Chtěli byste začít s MCU, ale děsí vás ta obří hromada filmů a seriálů? Co stojí za to? Co naopak můžete vynechat? Co navazuje na co? A co má MCU společného se Shrekem? To vše a mnohem více na přednášce zjistíte!
Beseda: Od Batmana po vše možné
J. Aaron, M. A. Asra
Jason Aaron kromě Skalpů, Avengers, Ghost Ridera a mnoha dalších také tvoří návrat největšího válečníka - Conana. A stejně to má i Mahmud Asrar, tvůrce Avengers i Justice League. Co dále mají oba tvůrci společného? Jak se jim na projektech pracovalo? Jak se vydat na stejnou dráhu? Přijďte se ptát!
MCU fáze 4: stala se někde chyba?
Barbara Oudová Holcátová 
Reakce na fázi 4 Marvelovského filmového (a seriálového) vesmíru jsou rozporuplné, a místy rozpačité. Rozhodně nesklidila tolik ovací jako fáze předchozí. Proč tomu tak je? Myslíte si, že se někde stala chyba? Polevil Kevin feige ve svém přísném dohledu? A myslíte, že bude příští fáze lepší?
TOP seriály podle komiksové předlohy
Adam Stencl "Hamrik"
Podíváme se na TOP seriály podle komiksové předlohy, které byly vybrány při hlasování na minulém Comic Conu. Debata vítána!
Workshop Line
rukodělné a kreslící workshopy
balkon A více >
Vyrobte si Cthulhu (příšerku)
Vilém Maršík
Bambulky, drátky, karton, tavná pistole a hlavně hoooodně očiček a chapadel. To je pravý Cthulhu. Dle zájmu lze vyrábět i jiné příšerky z bambulek, drátků a očiček.
Malování hennou
Barbora Vodáková "applejack"
Základy práce s tradičním přírodním barvivem, které je mimo jiné používáno i na vytváření "dočasných tetování".
Náramek s motivy Stargate a Supernatural
Dagmar Haladova "Witchy.D"
Přijďte si vyrobit náramek s motivem ze seriálu Stargate (Hvězdná brána) nebo Supernatural (Lovci duchů). Vytvořte si svůj jedinečný suvenýr z CCP.
Výroba magnetky nebo záložky do knihy
Eva Lipenská, Pavla Krato
Rádi byste si z Comic-Conu odnesli vlastnoručně vytvořenou malou drobnost s motivem z vašeho oblíbeného seriálu či filmu? Rádi čtete, ale chybí vám stylová záložka do knížky? Přijďte si s námi vyrobit magnetku nebo záložku, a nebo klidně oboje.
Comics Workshop
F2 více >
Komiksový workshop
Richard Svitalský
Komiksový workshop
Nikkarin
Komiksový workshop
Pavel Talaš
Komiksový workshop
Petr Kopl
Komiksový workshop
Jan Tatarka
Komiksový workshop
Dan Černý