Zpět

Fanouškovský program (verze pro tisk)

Sobota - 6.4.

10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30 19:00 19:30 20:00 20:30 21:00 21:30
Serial Killer Line
D1 více >
Nápad nestačí: jak se točí současná TV?
Shaun O'Banion
Panel s americkým filmovým producentem, režisérem a scenáristou Shaunem O'Banionem, který se s diváky podělí o své zkušenosti z natáčení řady filmů a seriálů (např. Carvival Row nebo Úsvit templářů). Panel bude vedený v angličtině.

Autor: Shaun O'Banion
Prima Partička
Dano Dangl + Martin Paleček
Prima Partička Fenomén české televizní zábavy v žánru improvizace a jeho zákulisí v rozhovoru představí moderátor a bavič Dano Dangl a producent Martin Paleček. Čemu se smějí, co je baví a proč? A přijde možná i kouzelník?

Autor: Martin Paleček, Dano Dangl
Metoda Markovič
Petr Lněnička + Jaroslav Hruška
Je to seriál, o kterém všichni mluví. O zákulisí tohoto mimořádného seriálu se dozvíte více v rozhovoru s hercem Petrem Lněničkou, který se zhostil role Jiřího Markoviče, a také s autorem celé série Jaroslavem Hruškou.

Autor: Petr Lněnička, Jaroslav Hruška
Stream.cz hledá talent
Dominik Tománek + Michal Turcar
Jak hledá Seznam, resp. Stream.cz nový obsah a nové talenty pro svoje pořady? A nejsi to náhodou zrovna právě Ty?

Autor: Michal Turcar, Dominik Tománek
Lowbudget
Vladimír Škultéty + Jan Musil
Je to vtipné, protože je to pravda. Krátkometrážní komedie o tom, jak se nuzných podmínkách začnou za pomoci AI točit velké plány. Sérii, včetně projekce jednoho dílu, přijde představit hvězda seriálu Most! Vladimír Škultéty společně s režisérem Janem Musilem.

Autor: Jan Musil, Vladimír Škultéty
Studna
Miro Šifra + Michal Prokeš
Voyo Originals začíná natáčet jeden z nejslibnějších minisérii nadcházející sezóny, rodinné drama Studna na motivy skutečného případu tragické lásky z roku 1968. Projekt přijdou představit kreativní producent Michal Prokeš a scenárista Miro Šifra.

Autor: Miro Šifra, Michal Prokeš
Na co koukáš?
Dominik Tománek + Michal Turcar
Nejen o novém pořadu Stream.cz ve spolupráci se známými českými tvářemi a festivalem Serial Killer bude se zástupci Stream Originals mluvit ředitelka festivalu a producentka Kamila Zlatušková.

Autor: Dominik Tománek, Michal Turcar
#annaismissing
Vratislav Šlajer
Po mimořádně úspěšné sérii #martyisdead, která jako první české audiovizuální dílo získala prestižní cenu Emmy, přišlo pokračování #annaismissing. Jak může český seriál prorazit v celosvětové soutěži? Nejen o tom přijde promluvit producent série a šéf české Asociace producentů Vratislav Šlajer.

Autor: Vratislav Šlajer
Serial Killer a Televizní institut
Kamila Zlatušková
Jak a proč vznikl festival Serial Killer, co na něm lze najít a zažít, co je to Televizní Institut a jak se dostat do dvouletého programu CME Content Academy určený talentovaným českým a slovenským zájemcům?

Autor: Kamila Zlatušková
Mikýřova hysteorie českých dějin
Vilém Franěk + Tereza Tobiášová
Rozhovor o nové a očekávané show televize Prima s dramaturgyní Terezou Tobiášovou a Mikýřovým manažerem Vilémem Fraňkem.

Autor: Vilém Franěk, Tereza Tobiášová
Nej seriál střední a východní Evropy
Kamila Zlatušková
Přehled všech dosavadních vítězů festivalu Serial Killer a večerní projekce prvního dílu seriálu Metoda Markovič z produkce Voyo Originals, vítěze loňského ročníku.

Autor: Kamila Zlatušková
Sci-fi Line
Star Trek, Red Dwarf, Doctor Who, ostatní SF
D2 více >
Hudba z 1. Star Trek filmu
Robert "E-Wan" Richter
Legendární soundtrack k prvnímu filmovému Star Treku, který letos slaví 45. výročí od své premiéry, patří mezi největší klenoty filmové hudby. Probereme hudební motivy a povíme si o blaster beamu, waterphonu a dalších neuvěřitelných hudebních nástrojích, které skladatel Jerry Goldsmith použil.

Autor: Robert Richter
CZ Znělky vs Star Trek
Filip "Grit Du Alatriste" Neumann
Mnoho znělek je tak známých, že si je lidé různě pobrukují i já to dělám a protože mám rád Star Trek, převedl jsem ty nej do svého oblíbeného fenoménu a na své přednášce vám je předvedu. Tešte se.

Autor: Filip Neumann
Novinky na poli AI
Michal Rada
Zajímají vás novinky na poli AI? Nebo vás zajímá její využití v praxi? AI totiž dokáže mnohem víc, než jen generovat obrázky, psát vtipy nebo vyhledávat informace. Co dokáže řešit dalšího?

Autor: Michal Rada
Uniformy ze Star Treku – cosplay naživo
Jana "Trilla" Šebestová
Cosplayeři ukážou své uniformy a podělí se o zkušenosti, jak se o uniformě rozhodovali, jak se v uniformě cítí celý den na conu a co by doporučili všem, kteří o uniformě ze Star Treku sní. Programem provází oděvní výtvarnice Trilla cosplay, která doplní informace z výroby a zodpoví dotazy z publika.

Autor: Jana Šebestová
Dětské Star Trek LARPy
Filip "Grit Du Alatriste" Neumann
Mnoho LARPů jsem absolvoval jako účastník a protože jsem duše podnikavá, nedalo mi to, abych si nezkusil LARP uspořádat i sám. A protože dlouhá léta pracuji s mládeží, šlo o dětský Star Trek LARP. Podělím se s vámi o zážitky i obrazový materiál a v neposlední řadě i o plány do budoucna.

Autor: Filip Neumann
Ze zákulisí Terminátorů
Roman "Doktor" Hruška
Přestože je to už 40 let, co šel Terminátor do kin, rozhodně nepatří do starého železa. Stejně jako jeho druhý díl. Přijďte si poslechnout, jaké těžkosti, či veselé příhody provázely natáčení prvních dvou terminátořích filmů.

Autor: Roman Hruška
Červený Trpaslík - Na Ganymede a Titan
Barbora "Barbucha" Zítová
Nachystejte květináče, Červený Trpaslík je zpět! Seriál Červený Trpaslík letos slaví 36 let od své premiéry. Rob Grant a Doug Naylor zakopali válečnou sekeru. Co se za tu dobu událo a co nás čeká do budoucna? Opravdu jsou všichni mrtví, Dejve?

Autor: Barbora Zítová
Proč nerozumíme umělé inteligenci
Michal Rada
To, čemu říkáme “umělá inteligence”, není ve skutečnosti inteligence. Výsledkům UI se zvyšující se kapacitou a autonomií přestáváme pomalu rozumět. Proč? A co s tím můžeme dělat? Jak bezpečné je pro nás chápaní toho, co dělá UI?

Autor: Michal Rada
Filmové vize budoucnosti
Roman "Doktor" Hruška
Filmy s oblibou ukazují budoucnost. Jak ale jde čas, tato budoucnost se nakonec stane naší minulostí. Pojďme se podívat na ty známější. A jak moc se jejich autoři trefili, či naprosto zmýlili

Autor: Roman Hruška
Méně či více šílené science fiction
Lucie "Lucy Leveller" Borecká
Filmů je nepřeberné množství, některé lepší, jiné méne. Co když ale zkusíme najít ty opravdu šílené, ty, nad kterými v dnešní době kroutíme hlavou ale kdysi byli hit.

Autor: Lucie Borecká
Kvíz: Což takhle dát si soundtrack
Veronika "Rayne" Rapošová
Myslíte si, že dobře znáte scifi filmy a seriály? A vyznáte se i v jejich soundtracích? Přijďte otestovat své znalosti! ENG friendly

Autor: Veronika Rapošová
Star Line
Star Wars, Stargate
D3 více >
Vrcholná Republika co potřebujete vědět
Karolína Marková
Kdy, že se má odehrávat nový seriál Acolyte? A proč má Dagan z hry Jedi: Survivor tak strašně pěkné róby? Odpověď na všechno je Vrcholná Republika! Na této přednášce se dozvíte vše, co potřebujete o tomto „zářném“ období galaktických dějin vědět a taky proč si chcete přečíst těch 42 knih a komiksů.

Autor: Karolína "Kali" Marková
Star Wars (nejen) na D+: Co nás čeká?
Tomáš Kratochvíl
Disney nás pravidelně zásobuje novinkami ze světa Star Wars. Co ale přijde v hraných seriálech letos? Na co se můžeme těšit mezi animáky? A jak to vypadá s filmy? Kdy konečně vyjde první nový film a o čem bude? Opravdu se připravuje samostatný film o Mandovi a Grogu? To vše a mnohem víc zde!

Autor: Tomáš Kratochvíl
Hvězdný kvíz
Martin Kratochvíl
Pojďte otestovat své znalosti ze světů Hvězdné brány i Hvězdných válek v tomto kvízu.

Autor: Martin Kratochvíl
Jak se produkuje české znění pro SW
Jan Jabůrek - David Macháček
Co všechno se musí stát aby vaši oblíbení hrdinové promluvili z plátna či obrazovky česky? Kolik to stojí času peněz, i nervů prozradí v rozhovoru Jan Jabůrek Producent Studia Studio Virtual, které vyrábí český dabing nejen pro hity studia Disney.

Autor: David Macháček, Jan Jabůrek
Zbraně ve Stargate
Vilém Janeček
Zajímalo Vás někdy jakými zbraněmi střílely SG týmy, jaká jsou jejich technicko - taktická data?
Že před slavnými P90 se používaly MP5, nebo že se tam objevily i zbraně české výroby?
Tak to a mnohem více se dozvíte na této přednášce.

Autor: Vilém Janeček
Design a tvorba modelů pro 3D tisk
Martin Taichl
Přednáška popisující proces designu a tvorby převážně Stargate, ale i jiných modelů pro 3D tisk.

Autor: Martin Taichl
Souboj překladatelů
F. Fuka - V. Kostiha - P. Klimeš
V panelové diskusi s námi nahlédněte pod pokličku překládání Star Wars filmů, seriálů a dalších audiovizuálních děl. O tam jak těžké je vyhovět fanouškům i studiu i o tom jaké je překládat něco co nevidíte budou v exkluzivní veřejné diskusi mluvit Vojtěch Kostiha a František Fuka.

Autor: David Macháček, František Fuka, Vojtěch Kostiha
R. McKay & R. Zelenka - Nejlepší momenty
Kateřina Onderková
Připomeňme si nejlepší společné scény naší rychlé roty.

Autor: Kateřina Onderková
C-3PO – sága o zlatém droidovi
Pavel Klimeš
Protokolární droid C-3PO, podobně jako jeho představitel Anthony Daniels, patří k těm vůbec nejikoničtějším postavám filmů, seriálů i knih z předaleké galaxie. V této přednášce si představíme ty nejdůležitější rysy a momenty v „životě“ zlatého robota.

Autor: Pavel Klimeš
Legendární Holiday Special
Karolína Marková
„Legendární“ Holiday Special. Skoro každý fanda SW ví o jeho existenci, ale ne každý už měl odvahu jej vidět. Pokud se sami bojíte zanořit do tohoto televarietního bizáru (a není vůbec divu) nebo chcete pochopit, co se to sakra Georgi Lucasovi honilo hlavou, je tato přednáška určená přesně pro vás.

Autor: Karolína "Kali" Marková
SGA tým B zasahuje
Jana Hažlinská
Všichni víme, že John Sheppard a Rodney McKay jsou brilantní dvojice, vždy připravená zachránit den. Ale co když jsou zrovna indisponováni nebo potřebují zachránit oni sami? Pak do akce nastoupí záložníci Radek Zelenka a Evan Lorne. Pojďme se zblízka podívat na jejich nejzářnější momenty.

Autor: Jana Hažlinská
Future Line
věda, technologie, budoucnost lidstva
D4 více >
Jak být biologem vlastního světa
Eri Pelikánů
Pojďme se seznámit se spekulativní biologií, žánrem sci-fi, který spojuje vědu a tvořivost, a dává tak vznikat nevídaným tvorům, pozemským i mimozemským. Představím vám, o co jde a jak si udělat vlastní projekt. Pokud máte rádi biologii, umění a tvorbu cool příšer tak je "spec bio" něco pro vás!

Autor: Eri Pelikánů
Antické technologie
Vilém Maršík
Některé technologie jsou starší, než se nám zdá. Staří Římané používali sofistikované vodovodní a kanalizační sítě, podlahová topení, a beton, který se dodnes snažíme napodobit. Mezi vynálezy starých Řeků patří sofistikované pomůcky pro servírování vína, první prodejní automat i hydraulický budík.

Autor: Vilém Maršík
Cvičením proti rakovině
Adam Obr (UHKT)
Proč mají lidi, kteří se více hýbají, méně nádorů? A proč by měli být fyzicky aktivní i lidé, kteří rakovinou trpí? Odpověď budeme hledat v tom, jak fyzická aktivita působí na náš imunitní systém - a jak mu usnadňuje bojovat proti rakovinným buňkám.

Autor: Adam Obr
Kvantová fyzika pro nefyziky
Michal Krtouš (MFF UK)
Co se skrývá pod pojmem kvantová fyzika? Jde o magickou vědu, s jejíž pomocí je možné vše, jak nám občas namlouvají různá sci-fi? Kde všude je dnes potřeba, a kde naopak užitek nemá? Odhalte základní koncepty kvantové fyziky zcela bez nutnosti předchozí znalosti pokročilé fyziky a matiky!

Autor: Michal Krtouš
Kdyby papež uměl dělit
Prof. Luboš Pick (MFF)
Prof. Pick svým charakteristickým humorným způsobem uvede jedno mírně překvapivé uplatnění řetězových zlomků a potenciální vliv jejich (ne)znalosti na historický vývoj lidstva. Historici i matematici se mají na co těšit.

Autor: Luboš Pick
Patologie zná i dobré konce
Prof. Josef Zámečník 2.LF
Všichni si spojujeme patologa s koncem. Ale spojíme si ho i s dobrým koncem? Víme, že pokud stojí patolog na začátku nemoci - hned u diagnózy, může pomoci a navrhnout takovou léčbu, že skončí pouze nemoc? Chcete se o tom přesvědčit? Přijďte na přednášku prof. Zámečníka, přednosty motolské patologie.

Autor: Josef Zámečník
Galaxy AI - umělá inteligence v mobilu
Petr Holý (Samsung)
Galaxy AI je smysluplná umělá inteligence zaměřená na nejrůznější součásti každodenního života.
Zjistěte, jak i vám dokáže řada chytrých asistentů, které můžete mít doslova ve své kapse, usnadnit a zefektivnit život.

Autor: Petr Holý
How Sci-Fi shapes our future?
Prof. A. Neumann (TUM)
In Science Fiction, the boundary between scientific fact and imaginative storytelling is blurred. How does Sci-Fi broaden our world-picture leading us to a new future? We will discuss a number of Sci-Fi subjects (e.g., time travel, teleportation, AI, cloning) in view of current scientific knowledge.

Autor: Avidan Neumann
Apollo 11: Malý krok pro člověka...
Milan Halousek (Kosmos-NEWS)
Když 20.7.1969 přistál lunární modul „Eagle“ expedice Apollo 11 a astronauté otiskli své první stopy do měsíčního prachu, naplnily se sny milionů pozemšťanů o cestování vesmírem. Program Apollo nebyly jen úspěchy, cestu ze Země na Měsíc provázela celá řada problémů a také smrt několika astronautů.

Autor: Milan Halousek
Když fyzikářka nevěří svým očím…
Věra Koudelková (MFF UK)
S fyzikou se ve veřejném prostoru setkáváte velmi často, i když si to možná někdy ani neuvědomujete. Akorát ne vždy je fyzikální informace správná… A pak fyzik/ář/ka nevěří svým očím. Na přednášce si některé takové perly ukážeme a rozebereme.

Autor: Věra Koudelková
Vědátor vs Goauldi, Wraithi a SG vůbec
J. Tomáštík, L. Loukota
Když se řekne Stargate neboli Hvězdná Brána, každému se vybaví Goa'uldi, paraziti schopni převzít mysl hostitele, kteří to dotáhli na vládce Galaxie. Ale nejsou to jen oni, ale třeba rasa Wraithů, naniti v tělech nejen O'Neilla, či mozkový parazit u McKaye, kteří si zaslouží vědecký rozbor Vědátora.

Autor: Ladislav Loukota
Kvanta humoru:Svět Gell-Manna a Feynmana
Vítězslav Škorpík
Richarda Feynmana a Murraye Gell-Manna, dva velké fyziky 20. stol. a držitele mnoha prestižních ocenění mnohé spojovalo (Caltech, velký smysl pro humor a egocentričnost), ale protikladem byl přístup k fyzice. Probereme jejich život i díla na poli kvantové, teoretické a částicové fyziky.

Autor: Vítězslav Škorpík
Asian Line
manga, anime, Japonsko, Korea, Čína...
D5 více >
Čínské a korejské seriály
Anna "Agnes" Ondráčková
To nej (v dobrém i špatném) z čínské a korejské hrané seriálové tvorby posledních let.

Autor: Anna Ondráčková
Ženy v Číně
Alexandra Halasová
Od soudružského vztahu přes nechtěné pohlaví, až po nedostatkové zboží. Čínské ženy si za posledních pár desítek let opravdu "užily." Pojďme se podívat, jak si v čínské společnosti stály kdysi, a jak je tomu dnes.

Autor: Alexandra Halasová
Filmy studia Ghibli
Petra Z.
Přijďte se seznámit s dechberoucí tvorbou nejznámějšího japonského filmového studia.

Autor: Petra Zákoutská
Asijský kvíz
Michaela "Misha" Bošková
Přijďte si vyzkoušet, co všechno víte a nevíte o Asii! Těšit se můžete na otázky o pop-kultuře, zeměpisu, hudbě, gastronomii a různých dalších zajímavostech. Samozřejmně nebudou chybět ani zajímavé ceny.

Autor: Michaela Bošková
Český samuraj
Jakub Z. & Martin B.
Odborník na historii, japanista, překladatel a propagátor Japonska Jakub Zeman se na Comic Conu rozhovoří o samurajích a róninech. Spolu s šéfredaktorem Reflexu Martinem Bartkovským natočili sérii Den v kůži samuraje či několik historických podcastů, které mají statisíce přehrání.

Autor: Jakub Zeman, Martin Bartkovský
Thaipop: The Anime
Daniel Ř. & Veronika H.
Něco málo z historie thajské animace a výběr těch nejanimovanějších hitů představí Etuta a DanQ.

Autor: Daniel Řezníček, Veronika Hrbáčová
Dobrodružství na Borneu
Michaela "Misha" Bošková
Cestovatelská přednáška o tom, jak jsem se zase poflakovala kdesi v Asii... tentokrát vás vezmu na třetí největší ostrov světa s tajuplným pradávným pralesem, zajímavou kulturou a určitě bude i mé oblíbené gastronomické okénko.

Autor: Michaela Bošková
To anime je hra?!
Daniel Ř. & Veronika H.
Prvky visualních novel najdete ve velkém množství videoher, ale věděli byste, kde je hledat v anime? O slavných anime, které stojí na herních příbězích, adaptačních metodách interaktivního storytellingu do lineárního děje či něco o historii žánru vám poví Etuta a DanQ.

Autor: Daniel Řezníček, Veronika Hrbáčová
BL seriály
Marie O. & Lucie N.
Druhá dávka bl seriálu, které vás rozesmejí, rozbrečí a rozvášní.

Autor: Marie Ondráčková, Lucie Němčeková
Korejsky s K-dramaty
Anna "Agnes" Ondráčková
Koukáte na korejské seriály a některé fráze slyšíte tak často, že jste si pomalu jistí, že víte co znamenají, aniž byste uměli byť slovo korejsky? Přijďte zjistit, jak zní doopravdy. Pustíme si k tomu i pár scén :)

Autor: Anna Ondráčková
Asian Horror Movies
Marie O. & Leon J.
Here we review a selection of horror films and series from Asian countries. We focus on those that are easily (and legally!) accessible online for Western audiences. Presentation in English!

Autor: Marie Ondráčková, Leon Jenner
Wizard Line
Harry Potter, Young Adult fantasy
D6 více >
Salazar Zmijozel a Tajemná komnata
Vít "Jedi" Bartoš
Čtyři zakladatelé, tři z nich pracovali ve shodě.
Co víme o tom, který ne?
Co vedlo Salazara Zmijozela k zaujatosti proti mudlům?
Byla to nenávist, nedůvěra nebo snad strach?
A proč trvalo více než tisíc let než byla objevena Tajemná komnata?

Autor: Vít "Jedi" Bartoš
Touha a Vztek... co bude dál?
K. Vyhlídková, H. Netušilová, L. Almeida
Už jste četli Touhu a Vztek? A zajímá vás, co a kdy bude dál? Polapili jsme překladatelky a společně s námi se to z nich můžete pokusit vymáčknout.

Autor: Kristýna "Linfe" Vyhlídková, Hana "Hanetka" Netušilová, Lucie "Freya" A.C. Almeida
Top hudební momenty Harryho Pottera
Robert "E-Wan" Richter
Pokud máte rádi hudbu z Harryho Pottera, přijďte si připomenout některé z nejpůsobivějších a nejkrásnějších hudebních momentů celé filmové série. Přijďte znovu zažít to příjemné mrazení v zádech, záplavu emocí a adrenalinu, které v nás hudba ve spojení s filmem dokáže vyvolat.

Autor: Robert "E-Wan" Richter
Svět fanfikcí
Tereza "Tess" Kovanicová
Fanfikce - to je fenomén sám pro sebe. Jak a proč vznikají, jaké mají módní trendy? Proč je číst? Jak se v nich orientovat? Proč je psát? A kam s nimi potom?

Autor: Tereza "Tess" Kovanicová
Percy Jackson:"černovlasý" hrdina?
Barbora Homolková
Slyšeli jste už o Percym Jacksonovi? A co Jasonovi Graceovi? A Carteru Kaneovi? Je jich na vás už moc? Přijďte a mi vám podáme utříděný souhrn všeho, co potřebujete znát o tzv. Riordanverzu.

Autor: Barbora Homolková
Fantastická zvířata ve světě mudlů
Hana "Hanetka" Netušilová
Kde si brala JKR inspiraci, když si vymýšlela a hledala bájné tvory do svých příběhů? Pojďme to společně zjistit.

Autor: Hana "Hanetka" Netušilová
Relikvie smrti
Vít "Jedi" Bartoš
Bezová hůlka, nejmocnější jaká kdy byla vyrobena. Kámen vzkříšení, neviditelný plášť. Společně tvoří Relikvie smrti, společně dělají z člověka pána smrti.
Co víme, co si myslíme a co by nás ani nenapadlo.

Autor: Vít "Jedi" Bartoš
Jak se vaří LexiCon
Skupina Wizardo
Beseda s pořadateli nejkouzelnější akce roku, nejen o tom, jak festival vzniká. Jak se tam dostat? Na co se můžete těšit? Jak se stát dobrovolníkem? Přijďte se zeptat na to co vás zajímá.

Autor: Tomáš Vondráček
Hlášky z filmů i knih YA
Lucie "Freya" Almeida
Čteš rád knihy z YA? Nebo rád koukáš na jejich filmové zpracování? Přijď si ověřit, jak moc u nich dáváš pozor a zda poznáš kdo a kde pronesl slova, která nám utkvívají v paměti. Těším se na tebe na svém kvízu.

Autor: Lucie "Freya" Alexandra Carvalho Almeida
Zlatoslav Lockhart: Mé kouzelné já
Petra "Bella" Pidimová
Miláček publika,spisovatel,podvodník,egomaniak,...ale i syn,bratr,student,spolužák,.. a jeho (ne až tak) kouzelné já.Co se skrývalo pod zlatými loknami a pohlednou tváří?Bylo tam pusto a prázdno,nebo objevíme nečekané hloubky?Cesta do hlubin (nebo mělčin?) duše jedné kouzelnické celebrity.

Autor: Petra "Bella" Pidimová
Co by kdyby Harry Potter
Barbora Homolková
Multiverza jsou teď horké zboží a valí se na nás odevšud. Proč si do nich nepřidat i našeho oblíbeného kouzelníka? Přijďte na odpočinkovou hodinku alternativních univerz ze všech koutů internetu.

Autor: Barbora Homolková
Throne Line
Game of Thrones, Lord of the Rings, fantasy, historie
D7 více >
Co vyčítáme Prstenům moci
Tereza Kovanicová
Čím se liší seriál od Tolkienovy Středozemě? Dodržuje vůbec některé jeho zákonitosti? A jak moc to vadí fanouškům Tolkiena?

Autor: Tereza Kovanicová
Sestavme si ideální vládu Západozemí
B. Oudová Holcátová
Koho byste rádi viděli na železném trůně? Koho jako královnu, korunního prince či velitele Bílých plášťů? A co pobočník krále, či další místa v malé radě? Pojďte si podebatovat a zahlasovat o tom, kdo by se nejvíc hodil na kterou roli, napříč Got a HotD!

Autor: Barbara Oudová Holcátová
Fantastická hudba (nejen) z trailerů
Jan Urban
Hudba je nedílnou součástí našich životů. Uklidňuje, inspiruje, dodává sílu, podkresluje příběhy a dotváří světy v naší fantazii stvořené. Pojďme se do takového světa vydat a zaposlouchat se do skladeb moderní orchestrální hudby od kapel Two Steps from Hell, Audiomachine, X Ray Dog...

Autor: Jan Urban
Oheň, krev a CGI: Natáčení Rodu draka
Kristýna Drábková
Hra o trůny i Rod draka jsou pompézní, plné promyšlených scén, propracovaných kostýmů, geniální hudby, překrásných scenérií i mnoha dalšího. Jak to všechno vůbec vzniklo? Kolik to dalo práce? A co to stálo? To a mnohem více vás čeká na této přednášce!

Autor: Kristýna Drábková
Historie psaná rolničkami
David Křižan
Za každým úspěšným mužem - králem nestála jenom žena , ale i šašek. Blázen a rádce zároveň. Osoba, o níž se traduje, že jako jediná mohla říci svému vládci pravdu. Přijďte si na naši přednášku poslechnout příběhy těch nejslavnějších z nich a i se podívat, jaké šprýmové kousky vyvedli a komu.

Autor: David Křížan
House of the Dragon S02: Co víme?
Tomáš Kratochvíl
Již za dva měsíce nás čeká 2. řada nového úspěšného seriálu ze světa Hry o trůny. Co všechno už o ní víme? Co už nám tvůrci představili? Co prosáklo přes jejich snahy? Na co se těšíme a v co doufáme? A co lze očekávat dle knih? To vše a více na tomto pořadu!

Autor: Tomáš Kratochvíl
Poznej hrad nebo zámek
Jan Urban
Soutěž: Rádi cestujete po krásách českých? Pak jste tady správně. Přijďte a ověřte si v našem kvízu, zda poznáte všechny hrady a zámky, které tu budeme prezentovat.

Autor: Jan Urban
HotD: Jak změny v seriálu ovlivní děj
T. Kratochvíl, D. Lehmannová
Rod draka se od své knižní předlohy v některých ohledech liší. Někdy i docela zásadně. Přesto to fanoušky oproti konci Hry o trůny zatím ze židle nezvedá. Hrozí, že bude? Kam nejspíš dosavadní změny oproti předloze děj povedou? Můžou přinést problémy? To vše si povíme a prodiskutujeme zde!

Autor: Tomáš Kratochvíl, Dáša Lehmannová
Jak si udělat kostým?
David Křižan
Chcete si udělat historický anebo fantasy kostým a nevíte jak na to? Nevadí. Přijďte na naši přednášku a společně se na to podíváme. A začneme hezky od začátku...

Autor: David Křížan
Co sledovat při čekání na 2. sérii HotD
Michal Krtouš
Druhá série Rodu draka je již za rohem, pár měsíců si na ni však ještě počkáme. Přijďte si poslechnout pár tipů na to, čím se dá čekání ukrátit.

Autor: Michal Krtouš
Templáři – mýty a fakta
Scarlett Rauschgoldová
Tajemný rytířský řád, o kterém se dodnes šíří plno legend a konspirací. Co z toho jsou nesmysly a co fakta? Pokud chcete vědět, jak, kdy a proč templáři vznikli, působili a zanikli - i co s nimi bylo pak, jste tu správně. Dojde i na údajnou cestu do Ameriky a nešťastný pátek 13.

Autor: Scarlett Rauschgoldová
Night Line
Supernatural, Walking Dead, horor, postapo
D8 více >
Godzilla - tehdy v Japonsku a nyní
Kristýna Nitschová
V 60. a 70. letech vznikaly v Japonsku filmy s Kaiju tématikou, které odrážely dobovou kulturu. Dnešní společnost obživila námět Godzilly v MonsterVersu a pokusila se některé původní náměty přejmout. Podíváme se na to, jak se tato kulturní inspirace vyvedla.

Autor: Kristýna Nitschová
Věřte Nevěřte: True Crime Kvíz
Jan Stiess, Františka Pintová
Jak dobrý máte odhad na zvrácenost lidské povahy? Troufnete si rozhodnout, jaký zločin se opravdu stal a co vyprodukovala jenom pochroumaná mysl přednášejícího ?????

Autor: Jan Stiess, Františka Pintová
České Dračí Doupě 2
Richard Škultéty
Rychlé představení české alternativy k DnD. Dračí doupě 2 má mnoho odlišných mechanik, které se zaměřují spíše na popis a fantazii něž na čísla. Pravidla vedou hráče k popisům scén a dokonce dávají možnosti přispívat do tvorby světa. Svět i monstra DrD 2 jsou inspirované slovanskou mytologií.

Autor: Richard Škultéty
Genová imunoterapie pro začátečníky
Kristýna Šmilauerová
Rádi byste odhalili tajemství klonování, geneticky modifikovaných tvorů nebo si rovnou stvořili vlastního Igora? Tak s tím vám nepomůžu. Ale o co se pokusím je přiblížení toho, jak vlastně fungují některé způsoby moderní léčby pomocí manipulace s nukleovými kyselinami. A možná to ani nebude bolet :)

Autor: Kristýna Šmilauerová
Horory v Baldur's Gate 3
Barbara "Potty" Oudová Holcátová
BG 3 má na klasická fantasy RPG až překvapivě vysoký podíl hororového obsahu. Zvláště některé hráčské volby a někteé lokace ve hře jsou z tohoto pohledu přímo lahůdka. My se tady podíváme na ty nejlepší a nejšťavnatější, a ukážeme si jak se jim vyhnout nebo naopak jak si je co nejvíc vychutnat.

Autor: Barbara "Potty" Oudová Holcátová
Molekulární princip přeměny vlkodlaků.
Kristýna Šmilauerová
Přednáška určená pro milovníky rozebírání detailů a nereálností. Na jeden takový případ se zaměříme, a to konkrétně na to, zda by mohli existovat vlkodlaci a jak by probíhala samotná přeměna. Na základě dosavadních vědeckých poznatků přednáška ukáže, že to principielně možné je, ale...

Autor: Kristýna Šmilauerová
Jak přežít v hororovém filmu
Kristýna Drábková
Taky si často při sledování hororů říkáte, že se postavy chovají nelogicky? Taky si říkáte, že tímhle rozhodnutím si postava jen koleduje o malér? Pak je tento pořad přímo pro vás. Pojďme probrat, co je nutné k přežití v hororovém filmu.

Autor: Kristýna Drábková
Nolan vs. Oppenheimer
M. Krtouš, M. Novotná
Historický snímek „Oppenheimer“ Christophera Nolana patří mezi vůbec nejúspěšnější filmy loňského roku. Jaká byla cesta slavného filmaře na jeho současný vrchol kariéry a jak vypadala produkce a natáčení jeho (zatím) posledního projektu? Přijďte to zjistit na naši přednášku!

Autor: Martina Novotná, Michal Krtouš
Call of Cthulhu TTRPG
Richard Škultéty
Stolní RPG ze světa Lovecroftovského horroru. Hrači vstupují do role běžných lidí 20-tých let, kterým do jejich života vstoupily hrůzy kosmického horroru. Jednou z klíčových mechanik je postupné propadání šílenství, které stoupá na intenzitě tím víc, čím blíže jsou hrdinové pravdě.

Autor: Richard Škultéty
Disney, co temného se skrývá v pohádkách
Jan Stiess
Napadlo vás někdy, proč se Sněhurka při prvním setkání s princem utíkala schovat? Nebo co mají společného Eppstein a Pinocchio? Pojďte s námi poodhalit Myšákova tajemství!

Autor: Jan Stiess
Fast-fashion a postapo
Kristýna Nitschová
Přednáška se hlavně zaměří na momentální celosvětové trendy, které jsou dnes vnímány jako problematické či neudržitelné, a společně se pokusíme podívat na to, k čemu by takové trendy byly v případě, že by skončila společnost tak, jak ji dnes známe.

Autor: Kristýna Nitschová
Game Line
o videohrách, deskovkách, RPG
D9 více >
V hlavní roli trpaslíci
Rendell Stook
Přednáška o počítačových hrách, kde hlavními postavami jsou hrdinové z řad trpaslíků. Jedná se o ukázky toho nejzajímavějšího napříč herní historií a také toho co nás čeká. Ať už chcete fárat, kutit, kovat či mlátit příšery po hlavě, je tu něco pro každého.
Krumpáče a plnovousy sebou!

Autor: Kryštof Jedlička
Historie série The Sims
Alžběta Prokešová
Sul-sul! Legendární Simíci nevypadali vždycky takhle. Prošli si herní evolucí. Jak to všechno začalo a co stojí za jejich úspěchem? Možná vás to překvapí…

Autor: Alžběta Prokešová
Kvíz: Postřehy z herních trailerů
Jan Stiess, Františka Pintová
Máte postřeh jako Altair? Dedukci jako Batman? Znalost trailerů není nutná, důležité je dávat pozor a nenechat proklouznout ani zrnko písku času!

Autor: Jan Stiess, Františka Pintová
Baldur's Gate 3 aneb hrajeme D&D
Rober Sluka
Baldur’s Gate 3, z dílny belgického Larian Studios, je pro mnohé nadšence vstupní brána do fantastického světa Dungeons & Dragons. Pojďme se společně podívat, co všechno museli vývojáři upravit, aby přinesli fantastický příběh z Mečového Pobřeží na obrazovky našich herních aparátů.

Autor: Robert Sluka
Zaklínač, neboli Witcher v češtině
Vojtěch Kostiha, Marek Tvrdý
Vojtěch Kostiha, překladatel seriálu Zaklínač z produkce Netlixu, a Marek Tvrdý, překladatel encyklopedií a deskovek o Zaklínači a tester a dabér první videohry, v besedě popíší proces lokalizace světa Witcher/Wiedźmin/Zaklínač pro českého diváka a hráče.

Autor: Vojtěch Kostiha, Marek Tvrdý
Level uvádí: 50 let videoher
Pavel Dobrovský, Honza Olejník
Časopis Level vydal další knihu! Na více jak 800 stránkách se věnuje historii legendárních videoher ze všech platforem. Pavel Dobrovský a Honza Olejník z Levelu a Retro Nation vás provedou příběhem výroby knihy, ale dostanou se i na historky ze sběru materiálů. Kniha bude k dispozici k prodeji.

Autor: Pavel Dobrovský, Jan Olejník, Game Line
Historie Baldur's Gate
Marek Tvrdy
Přednáška o historii studií podílejících se na videohrách Baldur's Gate. Začneme u BioWare, tvůrců původních dílu. Zmíníme Snowblind Studios a jejich odbočku Dark Alliance. Overhaul Games a Beamdog pracující na Enhanced Edition a musíme zmínit Larian Studios stojící za vynikajícím třetím dílem.

Autor: Marek Tvrdý
Vývoj her v ČR, aneb jak dělat hry
Pavel Barák
Pokud vás baví hry, máte na kontě nespočet dohraných titulů a vždycky vás tak zajímalo, jak hry vznikají a jaké by to bylo nějakou vytvořit, tak pak je tato přednáška přímo pro vás. Na příkladech z praxe se dozvíte, jak se zapojit do již fungujících studií, či co obnáší založit si studio vlastní.

Autor: Pavel Barák
Retro Nation: Rok 2000, bod zlomu
Honza Olejník, Pavel Dobrovský
Projekt Retro Nation se věnuje připomínání starých her. Pro letošní Comic-Con si redaktoři Levelu připravili ponoření do roku 2000. Tehdy vyšly třeba Baldur's Gate 2, Hitman, Deus Ex, Spider-Man, Soldiuer of Fortune, Sacrifice, Metal Gear Solid, Diablo II a Counter-Strike a spousta dalších.

Autor: Pavel Dobrovský, Jan Olejník, Game Line
Hraním k (ne)klidu
Alžběta Prokešová
Ne všechny hry jsou náročné a hned se u nich naštvete. Jsou i klidné a na oddech, ačkoliv u některých z nich to tak občas nevypadá. Představme si hry, u kterých nemusíte mít drahé vybavení ani žádné velké herní schopnosti. Hry, které nejsou náročné pro vás, ani pro vaše herní zařízení.

Autor: Alžběta Prokešová
Theorycrafting v online hrách
Richard Škultéty
Jak poznat, která zbraň ve hře je lepší? Ta, co utočí rychle, nebo ta, co má šanci na kritický zásah? Je to možné nějak spočítat, nebo to jde zjistit pouze zkušeností ve hře? Na přednášce si představíme, co znamená Theorycrafting, a vyzkoušíme na několika příkladech, jak ho dělat.

Autor: Richard Škultéty
Comics Line
komiksy, kreslené filmy
F1 více >
Jak s polským komiksem do světa?
Bartosz Sztybor, Przemysław Truściński
Patří mezi nejceněnější komiksové autory v Polsku a kromě své tvorby představí i mezinárodní fungování polské komiksové scény, a jakou roli v ní hrají herních studií, které mají úspěch ve světě – jako CD Projekt Red, s nímž oba spolupracují.

Autor: Comixline Tým Comixline Tým
Afterpunk!
Jonáš Ledecký, Michal Suchánek
Přijďte si poslechnout besedu s autory nového komiksu Afterpunk! Jonáš Ledecký a Michal Suchánek Vám představí jejich poslední dílo a budou odpovídat na Vaše dotazy.

Autor: Comixline Tým Comixline Tým, Adam Štencl
Těžký život knihomolů!
Medojed, Hanka Grehová
Jaké to je spolu žít a zároveň tvořit knižní komiksy? Přijďte si poslechnout vtipné historky Hanky a Medojeda ze života a autorské čtení z jejich připravované knihy Těžký život knihomolů.

Autor: Hana Grehová, Lukáš Jakeš, Michaela Macáková
Co nás čeká v DC (filmy a seriály)
Jan Stiess
James Gunn? Jaké projekty na následující roky byly oznámeny, pak zrušeny? Přijďte se podívat jaké filmové a seriálové novinky nás čekají z dílny DC. Proč má většina projektů zpoždění a na co všechno se můžeme těšit?

Autor: Jan Stiess
Comics Centrum – Ediční plán 2024
Václav Dort, Martin Trojan
Komiksy nejsou jen o superhrdinech. Jsou to také knihy plné dobrodružství, napínavých příběhů, a především kvalitní zábavy – Hellboy universum, Zámek a klíč, Conan, Sin City, Želvy ninja atd. Zveme vás na představení edičního plánu pro rok 2024. Těšit se můžete i na naši tradiční komiksovou soutěž.

Autor: Martin Trojan, Václav Dort
Beseda: Stjepan Šejić, Linda Šejić
Stjepan Šejić, Linda Šejić
Stjepan Šejić (Harleen, Sunstone, Witchblade,) a Linda Šejić se s námi v autorské besedě podělí o jejich zkušenosti s výtvarnou částí tvorby komiksu.

Autor: Comixline Tým Comixline Tým, Jan Stiess
Kvíz: Komiksová zvířátka
Petra Z., Františka P.
Pamatujete si, jak se jmenoval Zrzavý kocour, co miluju lasagne? Nebo třeba krysa s vyjimecnymi rodicovskymj schopnostmi? Pojďte zkusit štěstí na náš kvíz!

Autor: Petra Zákoutská, Františka Pintová
Polský komiks
Tomáš Prokůpek
Pokud znáte z polské klasiky jenom Zaklínače, Thorgala a kapitána Klosse, přijďte si poslechnout osobní tipy znalce polského komiksu Tomáše Prokůpka, šéfredaktora časopisu Aargh!, z historie i současnosti. Co inspirovalo nejlepší dnešní polské kreslíře a scenáristy?

Autor: Comixline Tým Comixline Tým
Beseda: M. Andolfo, E. Ribić a M. Turini
Mirka Andolfo, Marco Turini, Esad Ribić
Mirka Andolfo (Proti přírodě, Harley Quinn, Mercy atd.), Esad Ribić (Thor, Barbar Conan, Avengers atd.) a Marco Turini (Star wars, Hulk, X-men atd.) se s námi v autorské besedě podělí o jejich zkušenosti s výtvarnou částí tvorby komiksu.

Autor: Comixline Tým Comixline Tým, Františka Pintová
Bat-zajímavosti
Barbora Homolková, Markéta Homolková
Co má humr společného s Red Hoodem? A proč měl Spawn v 90. letech přes obličej švy? A jak to všechno souvisí s Batmanem? Aneb víme spoustu náhodných faktů o netopýřím muži a rády se o ně podělíme

Autor: Markéta Homolková, Barbora Homolková
Legendární komiksy ABC
P. Dobrovský, Z. Ležák, J. Kropáček
Komiksy a ábíčko? To jde dohromady jako 1+1. Skrz bubliny a strhující kresbu jsme prožívali Příhody Malého boha nebo Vzpouru mozků, ale také výpravy do ztraceného světa, události na vesmírné lodi Galaxia nebo údery moderního Péráka a dobrodružství Serpens Levis nebo akční Dungeons and Neons.

Autor: Zdeněk Ležák, Josef Kropáček, Pavel Dobrovský
Dělají to špatně / dobře? Marvel a DC
Jan Stiess, Adam Štencl
Marvel a DC poslední dobou zažívá úpadek! Anebo ne?! Přijďte se podívat na bouřlivou výměnu názorů na tyto velikány!

Autor: Jan Stiess, Adam Štencl
Book Line
literární fantastika
H2 více >
Nejasné hranice
Marie Domská, Vilma Kadlečková
Marie Domská je jednou z těch, kteří se ocitli v longlistu kategorie fantastika letošního ročníku Magnesie Litery. Vilma Kadlečková ji vyhrála loni. Marii právě vychází kniha Nejasné hranice a Vilma bude její kmotrou. A obě pak budou společně na podiu rozebírat nejasné hranice nejenom ve psaní.

Autor: Marie Domská, Vilma Kadlečková, Alena Tománková
Live long and read! ...But what?
Boris Hokr, Jiří Štěpán, Martin Šust
Tři nakladatelství: Argo, Host, Laser. Tři redaktoři: Martin Šust, Jiří Štěpán, Boris Hokr. Představí, co nás tento rok čeká za lahůdky, podle jakého klíče se knihy vybírají a jestli české čtenáře ovlivňují trendy a kauzy, které hýbou světovým fandomem.

Autor: Martin Šust, Boris Hokr, Jiří Štěpán
Andělé a démoni v knihách, filmu a XB-1
Ríša, Rusevský, Vrbenská
Časopis XB-1 – dříve Ikarie – je tu s námi už od počátku devadesátých let a každý měsíc nabízí publicistiku, kvalitní zahraniční povídky i českou povídkovou tvorbu. Jaká je budoucnost – a jestli zvítězí andělé nebo démoni – prozradí Vlado Ríša, Saša Rusevský a Františka Vrbenská.

Autor: Vlado Ríša, Františka Vrbenská, Saša Rusevský
Axolotl: kniha – seriál – hra
Jacek Dukaj
Beseda s autorem přirovnávaným ke klasikovi polské sci-fi Stanisławu Lemovi. Dukaj se pohybuje mezi literaturou, filmem a virtuálním světem her. Na motivy jeho hypertextového „Stáří axolotla“ vznikl seriál Netflixu „Into the Night“ a vyvíjí se počítačová hra. Česky vyšel jeho román „Led“.

Autor: Jacek Dukaj
Nerdopolis: Čtení dělá z kluků chlapy!
Nerdopolis
Objevte tajemství úspěchu Nerdopolis. V čem tkví unikátní know-how jejich humoru i jejich tvorby. Libo-Wan Kenobi vás s humorem Nerdopolis vlastním vezme na exkurzi do mysli tvůrců virálních memů i videí a osvětlí, jakou roli ve všem hraje fakt, že on i pan Křepelka jsou velcí čtenáři. #GeekAndProud

Autor: Libor Procházka
Tváře české fantastiky
J. Hoza, J. Mařík, P. Urban
Military sci-fi, „deviantní“ dark fantasy či „splatterpunkové“ akční sci-fi, postapokalyptický román. Jsou toto tváře české fantastiky? Nebo jde jenom o tváře tří výrazných spisovatelů – Jakuba Hozy, Jakuba Maříka a Petra Urbana? Kdo z nich zahradničí, kdo píše básně a kdo je sběratel zbraní?

Autor: Petr Urban, Jakub Hoza, Jakub Mařík
Pláže, pralesy, psací stůl
Lucie Lukačovičová, Jan Kotouč
Co všechno je autor připraven udělat, aby získal autentický materiál pro svou knihu? Kam je ochoten se vypravit a jak daleko zajít? Proč se Jan Kotouč na dovolené fotí zásadně s vojenskými lodičkami a Lucie Lukačovičová vybírá destinace podle toho, jaký mytologický příběh chce prozkoumat?

Autor: Lucie Lukačovičová, Jan Kotouč, Tereza Kovanicová
O psaní a paření
Shigor Birdman, Jindřich Skeldal
Žánrová literatura a počítačové hry k sobě vždy měly blízko. Není proto divu, že z řad tvůrců a hráčů se etablují i úspěšní spisovatelé. Co má společného hraní, programování a psaní? V čem se tyhle disciplíny doplňují a v čem si odporují? Prozradí nám to Shigor Birdman a Jindřich Skeldal.

Autor: Alena Tománková, Shigor Birdman, Jindřich Skeldal
Jak se píše Pevnost
Martin Fajkus, Daniel Storch
Šéfredaktor Martin Fajkus a redaktor Dan Storch prozradí, jak se píše Pevnost. Jak dostat do Pevnosti povídku? Jak zařídit, aby o mojí knížce vyšla hezká recenze a jak se vlastně píše? A co když chci psát publicistiku? Proslavím se a zbohatnu?

Autor: Daniel Storch, Martin Fajkus
Co (ne)dělat v literárních soutěžích?
Tereza Kadet Kadečková
Píšete? Účastníte se literárních soutěží? A víte, co porotci nesnáší, a naopak je nadchne? Workshop Tvůrčopsaní Terezy Kadečkové vám řekne, jak vyzrát na soutěže.

Autor: Tereza Kadečková
Fantastická Litera
Pavel Bareš, Míša Merglová, Jan A. Kozák
Magnesia Litera má od loňského roku novou kategorii: Fantastika. Na letošního vítěze ještě čekáme, ale víme, že ve se finále ocitli Michaela Merglová, Pavel Bareš a Jan Alatyr Kozák. Jaké jsou jejich spisovatelské příběhy o cestě na vrchol a proč si musíte přečíst zrovna jejich knihy?

Autor: Pavel Bareš, Jan A. Kozák, Míša Merglová
Workshop Line
rukodělné a kreslící workshopy
G1 více >
Fotka z čokoládové žabky
Lucie Carvalho Almeida
Čokoládové žabky skrývají kartičky s fotografiemi nejvýznamnějších postav historie i současnosti. Kdo říká, že nejsi jednou z nich? Přijď si vyrobit rámeček v designu čokoládové žabky na svoji vlastní fotografii. Budu se na tebe těšit!

Autor: Lucie Carvalho Almeida
Čapkový workshop
Catherine Marchalín Morris
Přijďte si vyrobit čapku z Červeného trpaslíka z dílu Čekání na boha. V červené, modré nebo té správné barvě. ;)

Autor: Catherine Marchalín Morris
Korunky z papíru
Jana Marková
Staňte se na okamžik králem nebo královnou prostřednictvím vlastnoručně vyrobené korunky.

Autor: Jana Marková
Malování tašek
Kateřina Onderková
Přijďte si namalovat svůj oblíbený motiv, postavu nebo cokoliv co máte rádi na plátěnou tašku . Pro méně zručné budou k dispozici šablony.

Autor: Kateřina Onderková
Výroba magnetky
Pavla Kratochvílová
Rádi byste si z Comic-Conu odnesli vlastnoručně vytvořenou malou drobnost s motivem z vašeho oblíbeného seriálu či filmu? Přijďte si s námi vyrobit magnetku.

Autor: Pavla Kratochvílová
Dračí oči
Jana Marková
Fascinují vás také dračí oči? Pojďte si vyrobit jejich skleněnou napodobeninu.

Autor: Jana Marková
Vystřihovánky postav - Stargate Atlantis
Pavla Kratochvílová
Přijďte si k nám vystřihnout jednoho z oblíbených doktorů ze Stargate Atlantis. A možná se najde i wraith.

Autor: Pavla Kratochvílová
Výroba zlatonky
Jana Marková
Nemusíte ji chytat, stačí si ji u nás vyrobit.

Autor: Jana Marková
Harry Potter záložky
Soňa Hadravová
Přijďte si vytvořit zajímavé papírové či magnetické záložky s motivy ze světa Harry Pottera.

Autor: Soňa Hadravová