Fanouškovský program

Neděle - 7.4.

10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30
Serial Killer Line
D1 více >
Serial Killer Line
D1 více >
Talk s režisérem Janem Prušinovským
Jan Prušinovský
Rozhovor na dobré nedělní ráno nejen o seriálu Dobré ráno, Brno!, ale také o seriálu Most!, Okresní přebor nebo Trpaslík. U čeho a proč se (ne)směje režisér nejvtipnějších seriálů posledních let?

Autor: Jan Prušinovský
Talk s režisérem/producentem V. Skórkou
Vladimír Skórka
Tvůrce seriálu Lajna, prvním českém oceněném seriálu na festivalu Serial Killer, ale také třeba mimořádného seriálu sKORO NA mizině, které širšímu českému publiku představilo Štěpána Kozuba a Divadlo Mír, promluví mimo jiné také o svém novém chystaném sci-fi projektu.

Autor: Vladimír Skórka
Let's Goal, Girls!
Kamila Zlatušková
Televizní institut v Brně realizoval ve spolupráci s Netflixem první inspirační program pro mladé české i slovenské středoškolačky, možné budoucí tvůrkyně televizního obsahu. O čem program byl, co je to Televizní institut a jaké budou červnové přijímačky do dvouletého programu CME Content Academy?

Autor: Kamila Zlatušková
Design a výroba filmových kostýmů
Monika Vaverová
Talk s progresivní kostýmní a módní návrhářkou Monikou Vaverovou, zakladatelkou výtvarného ateliéru MIMO Space. Vznikají zde futuristické kostýmy pro reklamní a filmový průmysl, které můžete vidět například v seriálu Netflixu Evropské kmeny nebo nadcházejícím filmu Viktora Tauše Amerikánka.

Autor: Monika Vaverová
Iluze v iluzi: Překlad filmů a seriálů
Vojtěch Kostiha
Proč se u nás tolik dabuje? Snižuje to jazykové schopnosti obyvatelstva? Byl dřív dabing lepší? Proč jsou tytéž pořady dabované vícekrát? Proč názvy neodpovídají názvům v originále? Proč je v titulcích něco jiného než v dabingu? To všechno si vysvětlíme a nakonec zvítězíme i nad umělou inteligencí.

Autor: Vojtěch Kostiha
TV streaming uvádí - TOP seriály 2024
Daniel Storch + Josef Horký
To nejlepší z nejen fantastických streamingových seriálů, které nás čekají a neminou v tomto roce. Pořadem provede šéfredaktor časopisu TV streaming Daniel Storch.

Autor: Daniel Štorch, Josef Horký
Sci-fi Line
Star Trek, Red Dwarf, Doctor Who, ostatní SF
D2 více >
Sci-fi Line
Star Trek, Red Dwarf, Doctor Who, ostatní SF
D2 více >
Doctor Who je zpět!
Matěj Mišoň
Oblíbený seriál Doctor Who se vrátil na naše obrazovky, ano, dokonce i na ty naše. Staré známé věci jsou zpět ale dočkali jsme se i nových a se staronovým vedením nás toho čeká hodně i v budoucnu.

Autor: Matěj Mišoň
Duna, nejen druhá část
Martin Kratochvíl
Jak se (ne)povedl zfilmovaný závěr epické scifi Duna? Pojďme si společně zhodnotit nejen nový film, ale adaptaci první knihy této rozsáhlé knižní série. Končí příběh tímto filmem, nebo se můžeme těšit na další příběhy z tohoto světa?

Autor: Martin Kratochvíl
Časové smyčky ve filmech
Jakub Schon
Máte občas pocit, že vaše dny jsou monotónní a prožíváte pořád dokola to samé? Možná jste se ocitli v časové smyčce. V této přednášce se seznámíme s těmi nejzajímavějšími z nich a porovnáme si, jak jednotlivé filmy přistoupily k tomuto tématu.

Autor: Jakub Schon
20 nejlepších scifi seriálů.
Lucie "Lucy Leveller" Borecká
Zajímá vás, které seriály jsou považovány za těch top 20, které nesmíte minout? Tak tady se to dozvíte!

Autor: Lucie Borecká
Koncerty hudby ze sci-fi
Robert "E-Wan" Richter
Máte rádi hudbu ze sci-fi filmů a seriálů, jakými jsou Star Wars, Star Trek nebo Doctor Who a rádi si ji občas vychutnáte naživo i na nějakém koncertě? Tak si ji přijďte užít formou videozáznamu z několika nejlepších koncertů s účastí filmových skladatelů, na kterých melodie ze sci-fi zazněly.

Autor: Robert Richter
Michelle Yeoh hvězda nejen ze Star Treku
Jana "Xyll" Krčmářová
Herečka Michelle Yeoh má velmi bohatou a rozmanitou filmografii. Od kung-fu filmů, Bonda, Star Trek až k Oskarovi za herecký výkon v hlavní roli Všechno, všude, najednou. A mnoho dalšího. A protože ji obdivuji již od 90. let minulého století, rozhodla jsem se vám o ní povyprávět.

Autor: Jana Krčmářová
Morální dilemata v Bodu Obnovy
Tereza "Janto" Kašpárková
O tom, že Bod obnovy rozvířil stojaté vody české kinematografie není pochyb, pojďme se ale společně zamyslet, jak by podobný vynález rozvířil současné vnímání světa? Změnil by váš pohled na život, smrt nebo dokonce vraždu?

Autor: Tereza Kašpárková
Star Line
Star Wars, Stargate
D3 více >
Star Line
Star Wars, Stargate
D3 více >
501 Legie Czech Garrison
Jaroslav Šálek
Czech Garrison je českou jednotkou celosvětové organizace 501. Legie, která sdružuje fanoušky s kostýmy záporných postav filmové kvality. Kromě účasti na conech a podobných
akcích podporují i charitativní činnosti. Na naší přednášce se dozvíte více podrobností o našem fungování.

Autor: Jaroslav Šálek
Dr. Beckett zachraňuje
Markéta Smazová
Podíváme se spolu na nejzajímavější příhody ze života Dr. Carsona Becketta na Atlantidě. A samozřejmě nebudou chybět ani momenty z oblíbené epizody Duet.

Autor: Markéta Smazová
Nejčastější nepochopení Stargate loru
Martin Taichl
Přednáška pojednávající o nejčastějších nepochopení a omylech ve Stargate loru a jejich uvedení na pravou míru.

Autor: Martin Taichl
Kvíz: Stargate Atlantis
Pavla Kratochvílová
Jste fanoušek Hvězdné brány Atlantidy? Přijďte si poměřit síly s dalšími fanoušky a vyhrajte krásné ceny.

Autor: Pavla Kratochvílová
Podivuhodná zvířata ve Star Wars
Monika Marcellová
Zajímá vás, jak se množí Rancor, nebo rozdíl mezi Wampou a Mogu? Tento neprofesionální průvodce zvířecím osazenstvem ve Star Wars vám to (snad) ujasní...

Autor: Monika Marcellová
Stargate film versus Stargate kniha
Kateřina Onderková
Co bylo v knize jinak oproti původnímu filmu. Byla dřív kniha nebo film?

Autor: Kateřina Onderková
Vystřižené scény ze Stargate
Eva Lipenská
Více i méně známé vystřižené scény ze seriálů Stargate - znáte je všechny? Vsadím se, že alespoň jednu z nich jste ještě neviděli.

Autor: Eva Lipenská
Future Line
věda, technologie, budoucnost lidstva
D4 více >
Future Line
věda, technologie, budoucnost lidstva
D4 více >
5 momentů SpaceX v roce 2023
Dušan Majer (Kosmonautix)
V roce 2023 se firma SpaceX dočkala celé řady úspěchů, nad kterými ční zkoušky nejtěžší, nejvyšší a z hlediska tahu nejsilnější rakety v dějinách lidstva - SuperHeavy / Starship.

Autor: Dušan Majer
Vesmírné dotazy na živo
Dušan Majer (Kosmonautix)
Vše, co jste chtěli vědět o vesmíru a báli jste se zeptat.
Dušan Majer, známý český publicista a popularizátor kosmonautiky, bude odpovídat na otázky publika z oblasti dobývání vesmíru.

Autor: Dušan Majer
Syndrom vyhoření pohledem psycholožky
Petra Štarková
Přednáška/beseda se zaměřuje na syndrom vyhoření. Renomovaná dětská psycholožka a autorka odhalí, jak rozpoznat první signály vyhoření a nabídne praktické strategie pro jeho překonání.

Autor: Petra Štarková
Kochleární implantát - Zázrak na počkání
Doc. Jan Bouček (FNM)
Vrátit sluch neslyšícím. Je to sci-fi? Je to zázrak? Nebo magie? Ne. Je to hlavně věda, chirurgie, rehabilitace a spousta programování. Jak vlastně KI funguje a komu může pomoci nám přijde ukázat vedoucí Centra kochleárních implantací 1. LF UK a FN Motol doc. MUDr. Jan Bouček, Ph.D.

Autor: Jan Bouček
Co jsou černé díry a jak fungují?
Krtouš, Novotná - MFF
Černé díry... co jsou zač? Kde je lze v našem vesmíru nalézt? Jak je lze pozorovat? Víme o nich vše, co se dá? A jak s nimi souvisí bílé a červí díry? Seznamte se s historií výzkumu těchto fascinujících fyzikálních objektů a současným pohledem na ně.

Autor: Michal Krtouš, Martina Novotná
Čím se zabývá kvantový fyzik?
Doc. Karel Houfek (MFF UK)
Co se skrývá za tajemnými pojmy jako rezonance a interference? Proč jsou tyto jevy důležité a jak se simulují v kvantové mechanice? Na přednášce si přiblížíme svět elektronů, atomů a molekul a ukážeme, jak kvantoví fyzici zkoumají, co se v tomto světě děje.

Autor: Karel Houfek
Mozek a VR: jak reálné je virtuální?
Lukáš Hejtmánek (PÚ AVČR)
S virtuální realitou si sci-fi literatura pohrává přes sto let, ale co o ní říká věda? Zrcadlí naše chování ve virtuálnu naše chování ve skutečnosti? Prožíváme digitální události stejně, jako ty skutečné? A co se bude dít s naší myslí, když mimo “realitu” budeme trávit více a více času?

Autor: Lukáš Hejtmánek
Asian Line
manga, anime, Japonsko, Korea, Čína...
D5 více >
Asian Line
manga, anime, Japonsko, Korea, Čína...
D5 více >
Japonské národní parky
Tereza "Tery" Jirotová
Japonsko je velmi rozmanitá země s nádhernou přírodou. Přijďte se podívat, jak je to zde s ochranou této přírody a jaké národní parky zde můžete najít.

Autor: Tereza Jirotová
Kouzelnické školy v Asii (Wiz. World)
Markéta "Sab" Žáková
Nejznámější kouzelnickou školou Wizarding World jsou bezesporu Bradavice. Kam však chodí do školy studenti v asijských zemích? Slyšeli jste už o Mahoutokoro? A co Koldostvoretz? A co vlastně je o těchto dvou školách na asijském území známo? A kde místo na koštěti létají na celých stromech?

Autor: Markéta Žáková
Origami: Orizuru
Michaela "Misha" Bošková
Na workshopu se ponoříme do světa origami jeřábů. Naučíte se skládat elegantní jeřáby. Poté se pustíme do vytváření závěsných dekorací, které můžete použít k ozdobení vašeho domova, nebo jako originální dárek pro vaše blízké.

Autor: Michaela Bošková
Cartoon v anime
Lionel "Korzar" Řezníček
Západní zábavní průmysl s Japonci dlouho spolupracoval na mnohých adaptacích svých děl. Co se, ale stane, když japonci dostanou možnost zpracovat západní seriál podle svého.

Autor: Lionel Řezníček
K-pop poznávačka
Anna "Agnes" Ondráčková
Myslíte, že znáte nové i starší písně z korejského popu? Poznáte je podle 3-sekundových nahrávek? Pojďte prokázat své znalosti a schopnosti a vyhrát hodnotné ceny.

Autor: Anna Ondráčková
Jak se vyznat v manze v ČR
Petra Z.
V knihkupectvích se police prohýbají pod vahou mangy v češtině. Nevíte kde začít? Poradím vám!

Autor: Petra Zákoutská
Chinese Schlockbusters
Marie O. & Leon J.
lThe popularity of Chinese internet sensation 'Snake' has lead to recent boom in low-budget Chinese monster films. We present a guide to these masterpieces of modern cinema, including such gems as 'Rat Disaster', 'Antarctic Octopus' and 'Snake Lady'. Presentation in English!

Autor: Marie Ondráčková, Leon Jenner
Wizard Line
Harry Potter, Young Adult fantasy
D6 více >
Wizard Line
Harry Potter, Young Adult fantasy
D6 více >
Fanfictions Harry Potter. Čo,prečo, ako?
Nena Turner
Čítal/a si už niekedy FF zo sveta Harry Potter? Alebo si nejakú napísal/a? Alebo sa len chceš dozvedieť, čo znamenajú a zaujala ťa táto téma? Potom si na správnom mieste, kde rozoberieme FF Harry Potter univerza.

Autor: Nena Turner
Tajemné Bradavice a jejich zákoutí
Vít "Jedi" Bartoš
Škola čar a kouzel v Bradavicích je protkána tajemstvími a záhadami.
Pojďme se podívat co skrývá. Od Tajemné komnaty v podzemí po Komnatu nejvyšší potřeby v sedmém patře.

Autor: Vít "Jedi" Bartoš
Velký kvíz Percyho Jacksona
Pavla "Dhaalia" Palkovičová
Jak se vyznáte v příbězích z Tábora polokrevných či Tábora Jupiter? A co v samotné antické mytologii? Porazili byste svými znalostmi i Annabeth Chaseovou? Přijďte si zasoutěžit a otestovat své vědomosti

Autor: Pavla "Dhaalia" Palkovičová
Bellatrix Lestrangeová: První dáma zla
Petra "Bella" Pidimová
Obávaná Smrtijedka,silná bojovnice,oddaná služebnice,mocná čarodějka,...ale i dcera,sestra,teta,manželka...a možná i matka? Jaká žena se skrývala za stříbrnou maskou? A opravdu je možné, že Pána zla milovala?

Autor: Petra "Bella" Pidimová
LGBTQIA+ v YA
Lucie "Freya" Almeida
Nick+Charlie. Magnus+Alexander. Simon+Bram. Victor+Benji. Tara+Darcy. Tao+Elle. Kat+Taylor. Molly+Alex. Isaac. Shelby. A spousta dalších oblíbených jedinců a dvojic, které rozehřívají i nejtvrdší srdíčka. Pojďme se spolu inspirovat na co dál koukat a co dál číst z této naší oblíbené kategorie.

Autor: Lucie "Freya" Alexandra Carvalho Almeida
Kouzlo hudby světa Harryho a Newta
A. Jedlitschková, B. Vlčková
Zajímá tě hudba Harryho Pottera a Fantastických zvířat? Dozvíš se něco o Hedwig's Theme a s jakými emocemi se pojí. Zároveň si ukážeme hudební témata postav z Fantastických zvířat. Jak nový skladatel zakomponoval do hudby nádech Bradavic? Ponořte se s námi do tajů hudby ze světa Harryho a Newta!

Autor: Adéla Jedlitschková, Barbora Vlčková
Na skok do Bradavic
Isabela "Easy" Moravcová
Lákají tě Warner Bros studia v Londýně, ale nemáš dostatek informací?
Kolik to stojí? Jak se tam dostat? Stojí to za to? Jak se připravit na magický zážitek?

Autor: Isabela "Easy" Moravcová
Throne Line
Game of Thrones, Lord of the Rings, fantasy, historie
D7 více >
Throne Line
Game of Thrones, Lord of the Rings, fantasy, historie
D7 více >
Koncerty hudby z fantasy filmů
Robert Richter
Pokud máte rádi kouzelnou hudbu z fantasy filmů, jakými jsou např. Pán prstenů, Harry Potter, Letopisy Narnie nebo Piráti z Karibiku, tak přijďte na promítání videozáznamů z několika zajímavých koncertů filmové hudby s účastí filmových skladatelů, na kterých melodie z těchto fantasy filmů zazněly.

Autor: Robert Richter
Vystřižené scény z Rodu draka
Eva Lipenská
Všichni víme, že se do seriálů ani do filmu nikdy nevejde veškerý natočený materiál. Někdy to nevadí, někdy je to velká škoda. Pojďme se podívat, o co jsme byli ochuzeni v 1. sérii Rodu draka.

Autor: Eva Lipenská
Říše mrtvých v mytologických příbězích
Alena Langrová
Na naší přednášce se vydáme proti proudu času a zamíříme do míst, kam se uchylovaly duše těch, kteří ukončili svou pozemskou pouť. V jednotlivých příbězích si ukážeme, co takové duše čekalo, za jaké skutky byly odměněny či potrestány a co nesměly opomenout vzít si s sebou na cestu do říše mrtvých.

Autor: Alena Langrová
Soutěž: Na Lovu - GoT edice
Lenka Kratochvílová
Znáte populární soutěže Na Lovu a Superlov? Chtěli jste ji někdy zkusit? Máte rádi merch, deskovky, knížky nebo jiné ceny? Přijďte si poměřit své znalosti ze světa Hry o Trůny proti našemu lovci. Vyhrát může každý!

Autor: Lenka Kratochvílová
Avatar: Vládce živlů a jeho svět
Petr Rauner
Vstupte do světa Avatara (ne od Camerona), kde národy dokáží ovládat základní kameny světa - čtyři živly. Avatar, jediný, jenž ovládá všechny, mezi nimi udržuje rovnováhu. Kde se však vzal? Jak funguje "ohýbání" živlů? A proč jsme se dočkali již třetí verze jeho příběhu? Přijďte a objevte nový svět!

Autor: Petr Rauner
Vylepšujeme Rod draka
M. Krtouš, B. O. Holcátová
Na tom, že první série Rodu draka se povedla, se asi většina fanoušků shodne. Je ale vším, v co jsme doufali, nebo by na ní šlo něco ještě zlepšit? Společně si popovídáme o tom, co a jak by šlo udělat jinak a lépe.

Autor: Michal Krtouš, Barbara Oudová Holcátová
Inkvizice a čarodějnické procesy
Scarlett Rauschgoldová
Jak to vlastně tehdy doopravdy bylo? Kde, kdy a proč se čarodějnice nejvíce pronásledovaly? Jaký vztah ke stíhání čarodějnic měla papežská inkvizice a jaký španělská inkvizice – a jak se v průběhu času měnil? A víte, který významný jezuita se čarodějnic velmi zastával? Možná přijde i Boblig

Autor: Scarlett Rauschgoldová
Night Line
Supernatural, Walking Dead, horor, postapo
D8 více >
Night Line
Supernatural, Walking Dead, horor, postapo
D8 více >
Boo!king aneb strašidelné cestování
Jan Stiess, Františka Pintová
Máte rádi strašidelná místa, ale nechce se Vám pod stan? Pojďme si rozebrat nejděsivější lokality a příhodné ubytování u nich! Bed, breakfast and nightmares

Autor: Jan Stiess, Františka Pintová
Hororové příběhy a skutečnost
Marie Pospíšilová
Jak se píšou děsivé příběhy inspirované skutečnými událostmi? Madla Pospíšilová-Karasová představí novelu V pekle jsme všichni Hébert – psychologicky pojatý dokumentární horor z prostředí kanadských křesťanských sirotčinců založený na reálných výpovědích chovanců těchto institucí.

Autor: Antonín Pospíšil, Marie Pospíšilová, Jiří Sivok
Minmaxing a optimalizce v DnD
Richard Škultéty
Co to znamená minmaxovat/optimalizovat v stolních RPG jako je DnD? Jak to dělat dobře, abych dosáhl správných výsledků, a mnohem důležitěji jak to dělat tak, aby hra více bavila i ostatní hráče? Jak si s minmaxery poradit a proč je dobré je mít u svých herních stolů.

Autor: Richard Škultéty
Velká hororová poznávačka
Tereza Janto Kašpárková
Máte rádi horory? Myslíte, že je poznáte podle jediného obrázku? Tak nakopněte mozkové buňky a pojďte zkusit štěstí. A pokud se nezadaří, získáte alespoň pár hororových tipů.???? POZOR! Kvíz není vhodný pro osoby mladší 15 let, některé obrázky jsou totiž... nehezké.

Autor: Tereza Janto Kašpárková
Slavné oběti inkvizice a jejich kati
Scarlett "Darth Zira" Rauschgoldová
Když už víme něco o inkvizici jako organizaci, pojďme si říct také o osudech lidí s ní spojených. A to jak o těch, kteří tuto obludnou mašinerii udržovali v chodu, tak také o těch, kteří v tomto strašlivém soukolí uvízli. Jsou mezi nimi vizionáři, vědci ba dokonce i katoličtí svatí.

Autor: Scarlett Rauschgoldová
2024 v Hororech
Jan Stiess, Františka Pintová
Jaké hororové filmy a seriály nás čekají v roce 2024? Jaké jsou nyní trendy po kterých filmaři sahají a na co má smysl jít do kina?

Autor: Jan Stiess, Františka Pintová
Jak na temnou atmosféru v RPG
Ladislav Maksoud
Přijďte se inspirovat na přednášku, jak vylepšit vaše hraní RPG a jak dodat příběhům tu pravou temnou či horovou atmosféru. Představíme vám pár moderních vychytávek, kterémi můžete vtáhnout ostatní do hry a atmosféry!

Autor: Ladislav Maksoud
Game Line
o videohrách, deskovkách, RPG
D9 více >
Game Line
o videohrách, deskovkách, RPG
D9 více >
Jak se dělají hry v Polsku
P. Miechowski, B. Sztybor, J. Dukaj
Beseda s Pawłem Miechowským z 11 Bit Studios (This War of Mine, Frostpunk), narrative directorem Bartoszem Sztyborem ze CD Projekt RED (Zaklínač, Cyberpunk 2077), a Jackem Dukajem, který ve svém studiu Nolensum vyvíjí hru podle své knihy „Stáří axolotla“ (také seriál „Into the Night“/Netflix).

Autor: Paweł Miechowski, Marek Tvrdý
Psychologie v e-sportu
Jakub Staněk
Zajímá vás jak přesně psychika ovlivňuje výkony v e-sportu? Na této přednášce se dozvíte jak s psychikou pracují profesionální hráči, jaké mentální dovednosti jsou pro e-sportovce důležité a co pro sebe v tomto ohledu můžete udělat.

Autor: Jakub Staněk
Chystané filmy a seriály podle her
Zuzana Komprdová
Poslední roky lámou kletbu, která v minulosti obestírala filmové adaptace videoher, jejichž kvalita byla mnohdy nevalná. Pak však přišly Last of Us, Sonic, Super Mario Bros či Arcane a mnoho, mnoho dalších. Na jaké adaptace videoher se můžeme těšit dál?

Autor: Zuzana Komprdová
Helldivers - likvidace šmejdu z vesmíru
Lukáš Bakončík
Nahlédnutí pod pokličku letošního překvapivého videoherního hitu, jenž svou atmosférou a stylizací připomíná kultovní Hvězdnou pěchotu (Starship Troopers). Poodhalíme si inspirační zdroje, nahlédneme do historie série. Neopomeneme ani lore a zajímavosti. A možná dojde i na nějaké ty tipy a triky.

Autor: Marek Tvrdý
Záhady Elden Ring: Shadow of the Erdtree
Zuzana Komprdová
Již na konci června nás čeká první DLC ke hře Elden Ring. Informací o něm zatím máme nemnoho, ale internet přesto živě spekuluje, co si na nás From Software nachystá a především jestli zodpoví četné otázky, které nám zůstaly po dohrání hlavní hry. (Přednáška je primárně příběhová.)

Autor: Zuzana Komprdová
Metoda THOM – D&D v psychologii
Jakub Staněk a Martina Faltová
Pokud chcete vědět jak mohou psychologové ve školách hrát s dětmi D&D tak, aby zlepšili vztahy mezi žáky, schopnosti žáků řešit problémy a dokonce předcházeli šikaně, stavte se na této přednášce.

Autor: Jakub Staněk, Martina Faltová
Hry podle Lovecrafta: recept na úspěch
Zuzana Komprdová
H. P. Lovecraft je takový popkulturní ekvivalent pšeničné mouky. Využívá ho každý druhý, ale výsledek bývá často poněkud nezáživný. Existuje recept na opravdu kvalitní hru, kterou by si i sám Lovecraft rád zahrál? Pojďme si ukázat na příkladech, jak se správně peče z lovecraftovské mouky.

Autor: Zuzana Komprdová
Comics Line
komiksy, kreslené filmy
F1 více >
Comics Line
komiksy, kreslené filmy
F1 více >
KVÍZ: Hlášky ze seriálů
Adam Štencl
Přijďte zjistit, jak moc si pamatujete hlášky ze seriálů podle komiksové předlohy. Pro ty nejlepší z vás máme nachystané hodnotné výhry!

Autor: Adam Štencl
Horror Junjiho Ita
Petra Z.
Bojíte se rádi? Junji Ito je autor považován za krále hororové mangy. Přijďte se seznámit s tvorbou bývalého dentálního technika.

Autor: Petra Zákoutská
Top Seriály
Adam Štencl
Pokud hledáte inspiraci, jaké seriály sledovat, tak neváhejte přijít na tuto odlehčenou přednášku! Inspirace bude dostatek.

Autor: Adam Štencl
Beseda: Mike Carey, Darick Robertson
Mike Carey, Darick Robertson
Mike Carey (Lucifer, Mezi řádky, Hellblazer atd.) a Darick Robertson (The boys, Hellblazer, Transmetropolitan) se s námi podělí o jejich zkušenostech s tvorbou komiksů v autorské besedě.

Autor: Comixline Tým Comixline Tým, Jan Stiess
Horor formou komiksu
Jan Stiess
Děsivé knihy a filmy zná každý. Ale takový hororový komiks umí nabrat mnohem větší úroveň strašidelnosti, než by se mohlo zdát. Jak se horor v komiksu vyznačuje a jaký byl jeho vývoj?

Autor: Jan Stiess
Druhý dech MCU: Co nás čeká?
Tomáš Kratochvíl
Echo odstartovala novou vlnu drsnějších Marvel projektů a při té příležitosti se Netflix Marvel stal součástí MCU příběhu. Marvel zároveň začíná opět víc rozjíždět experimentální, a dokonce i Rkové projekty. Navíc se odklonil od Kanga coby hlavního záporáka.

Autor: Tomáš Kratochvíl
Nejbizarnější teorie Marvel / DC
Jan Stiess, Adam Štencl
Internet je podivuhodné místo, které je plné teorií o tom, kam Marvel směřuje. My Vám ukážeme ty nejšílenější teorie a názory o dalším vývoji DCEU a MCU filmů a seriálů!

Autor: Jan Stiess, Adam Štencl
Book Line
literární fantastika
H2 více >
Book Line
literární fantastika
H2 více >
Jak si vydat knihu a nezruinovat se?
Kočandrlová, Kovanicová, Zašek
Existuje několik cest vydání knihy. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? A co když si chceš vydat knihu sám (sama)? Jaké máš možnosti a kolik tě to bude stát? Vše o samonákladu, crowdfundingu či vydání knihy na Pointě rozebere autorka Tereza „Tess“ Kovanicová s autorem Zaškem a marketérkou z Pointy.

Autor: Tereza Kovanicová, R.P. Zašek, Lucie Kočandrlová
Letem světem Duny
Jan Tomáštík, Libo-Wan Kenobi
V současnosti boří sály kin druhý díl Duny. Kritiky oceňovaná románová předloha Franka Herberta je tu s námi již od roku 1965 a navázala na ni řada dalších knih autora i jeho syna Briana. Do písků Duny i filmového pásu se spolu s vámi ponoří JaRon Tomáštík z Vědátora a Libo-wan z Nerdopolis.

Autor: Libor Procházka, Jan Tomáštík
Překlad fantasy a SF v proměnách času
R. Tilcer, M. Žáček, A. Lexová
Hic sunt dracones – Zde jsou draci. Je moderní fantasy a sci-fi pro překladatele past vedle pasti? Kde čerpají inspiraci pro překlad neologismů a co je v praxi překvapilo? O vývoji žánrové literatury s Romanem Tilcerem, Milanem Žáčkem a Alžbětou Lexovou, kteří už rozlouskli nejeden jazykový oříšek.

Autor: Alžběta Lexová, Roman Tilcer, Milan Žáček
Historická vs moderní fantasy
Šouflová, Ortega, Sirotek, Záleský
Fantasy se odehrává na mnoha místech v různých dobách – ve středověku i ve dvacátých letech. Jak moc se liší příprava středověkého settingu od moderního města? A co vše má naopak společné? Na to odpoví spisovatelé Michal Sirotek, Jana Šouflová, Lucie Ortega a Vojtěch Záleský.

Autor: Michal Sirotek, Jana Šouflová, Lucie Ortega
Fenomén Rychlé šípy
Šantora, Grus, Prokůpek, Wilfling
Zná je 90 % Čechů a v dějinách našeho komiksu zaujímají výsadní postavení: Rychlé šípy. O jejich historii, současnosti i budoucnosti s Romanem Šantorou ze Skautské nadace a Jiřím Grusem, Tomášem Prokůpkem a Renatou Wilfling, autory nových vizuálních podob legendárního díla Jaroslava Foglara.

Autor: Renata Wilfling, Roman Šantora, Jiří Grus
Knižní cosplay: trend nebo fail?
Tessa Carter, Foxorous, Adelína
Knižní cosplay je samostatná disciplína. Má svoje pravidla a hranice, za které už se nechodí? Anebo si mohou knižní cosplayeři dělat takříkajíc, co chtějí? Jaké nároky jsou na knižní cosplayery kladeny? Debatovat budu cosplayerky a knihomolky Tessa Carter, Monika Foxorous a Adelína Schneiderová.

Autor: Tessa Carter, Monika Foxorous, Adéla Schneiderová
Zdeněk Burian versus komiks
O. Müller, T. Prokůpek, R. Walica
Jako tvůrce obrazových seriálů se sice Zdeněk Burian angažoval minimálně, přesto je jeho stopa v českém komiksu nepřehlédnutelná. Debatovat o ní budou odborník na komiks Tomáš Prokůpek s autory monumentálních sběratelských monografií legendy českého malířství Ondřejem Müllerem a Rostislavem Walicou.

Autor: Tomáš Prokůpek, Ondřej Müller, Rosťa Walica
Workshop Line
rukodělné a kreslící workshopy
G1 více >
Workshop Line
rukodělné a kreslící workshopy
G1 více >
Výroba baňky nejen na vánoční stromek
Pavla Kratochvílová
Chtěli byste mít vlastní originální ozdobu nejen na vánoční stromek a zároveň si odnést malou památku na Comic-Con? Přijďte si k nám jednu takovou vyrobit.

Autor: Pavla Kratochvílová
Malování tašek
Kateřina Onderková
Přijďte si namalovat svůj oblíbený motiv, postavu nebo cokoliv co máte rádi na plátěnou tašku . Pro méně zručné budou k dispozici šablony.

Autor: Kateřina Onderková
Vyrobte si příšerku
Vilém Maršík
Bambulky, drátky, vlna, křidélka, karton, tavná pistole a hlavně hoooodně očiček a chapadel. Uděláte si roztomilého plyšáčka, který bude po nocích zkoušet pozřít vaši duši? Materiál, návody a inspirace k dispozici. Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!

Autor: Vilém Maršík
Comic-Con omalovánky
Šárka Hamáčková
Přijďte si vymalovat různá dobrodružství Comic-Con Girl.

Autor: Šárka Hamáčková