Zpět

Fanouškovský program

Sobota - 8.2.

10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30 19:00 19:30 20:00 20:30 21:00 21:30
Asian Line
Manga, anime, Japonsko, Korea, Čína... Historie, současnost, kultura...
Manga, Anime, Japan, Korea, China… History, present, culture...
D9 více >
Průřez japonskou hudbou

Posloucháte J-rock? Máte rádi soundtracky, noise rock a nebo jste jen pankáč tělem i duší. Všechno máme! A ještě spoustu faktů k tomu!

Autor: Filip "fejsik" Koval
Streaming a japonská multimédia

Streaming služby (Netflix, Spotify, atd.) drasticky změnily v dobrém i zlém západní tvorbu. Měly vliv taky na japonskou tvorbu? Jaký měly dopad na zahraniční a domácí fandom?

Autor: Boris Danihel
Cestování po severu Filipín

Cestopisná přednáška o tom, jak jsme procestovali největší filipínský ostrov Luzon se všemi jeho nástrahami a zajímavými místy.

Autor: Michaela "Misha" Bošková
Co je na anime tak zajímavého?

Anime je jeden z nejdivnějších fandomů a proniknout do této japonské zábavy dokáže být dost těžké. Pojďme se podívat z pohledu dlouholetého fanouška na anime a pokusit se i lidem bez jakékoli znalosti Japonska přiblížit, proč se animáky z druhé strany světa dostaly i k nám.

Autor: Tadeáš "Meon" Jojko
Vydávejte sborník české mangy!

Vydávejte sborník české mangy!
Že jste ještě nikdy nechtěli sborník české mangy vydávat? Budete chtít! Proč? To vám poví redaktor sborníku Vějíř, který za poslední dekádů spolupracoval se stovkou komiksových autorů!

Autor: Daniel "DanQ" Řezníček
Kvíz asijských bizárků

Interaktivní kvíz, na kterém váš mobil v kapse nezůstane! Spousta podivných otázek a ještě podivnějších odpovědí!

Autor: Michaela "Mejša" Mrázová & Ondřej "Nord.Ninja" Platko
Podivné předměty (nejen) v anime

Projdeme si pár zvláštních předmětů, které jste mohli vidět v anime. Pro Japonce jsou každodenní záležitostí, ale nám nad nimi občas zůstává rozum stát.

Autor: Lucie Melounová
Lombok ze hřbetu skútru

Lombok je malý ostrov uprostřed Indonéského souostroví. Naleznete zde aktivní vulkán, rýžová pole, zajímavou kulturu a milé lidi. Neváhejte a přijďte se o tomto malém ostrůvku dozvědět více.

Autor: Michaela "Misha" Bošková
Výběr asijských filmů roku 2019

Pro všechny, kdo mají rádi asijskou kinematografii, a třeba právě hledají další snímek, na který se podívat.

Autor: Alexanda "Sušenka" Halasová
Strašidelné příběhy ze starého Japonska

Zapomeňte na chvíli na svět za okny a pojďte se s námi vrátit do starých časů, kdy v každém vřesovišti číhala vychytrálá liška, gongy se měnily ve zlé duchy a květy sakur pokrývala bezhlavá těla prokletých nevěstek.

Autor: Ondřej "Nord.Ninja" Platko
Západní celebrity v Asijské televizi

Kolekce populárních neasijských celebrit, které se objevily, hostovaly nebo ukázaly obličej v asijské TV.

Autor: Alexanda "Sušenka" Halasová
Filosofie a Ghost In The Shell

Ghost In The Shell a jeho pokračování jsou filmy tak nabité filosofickými referencemi, že první zamyšlení nad vědomím se skýtá již v názvu. Povíme si něco o Descartovi, Hegelovi a dalších velkých filosofech - a podíváme se, jak tvůrce Mamoru Oshii zabudoval jejich myšlenky do světa GiTS.

Autor: Ondřej "Deirh" Dobiáš & Jakub "Stříbro" Stříbrný
Book Line
Science-fiction, fantasy a hororová literatura, spisovatelé...
Science-fiction, fantasy and horror literature, writers ...
D1 více >
Práce překladatele

Jak těžké je být překladatelem? Co obnáší překlad z angličtiny do češtiny a co naopak z češtiny do angličtiny? O tom budou mluvit čeští překladatelé. Přijde čas i na "veselé historky z překládání".

Autor: Milan Pohl, Alžběta Lexová, Isabel Stainsby
Moderní česká high fantasy

Meče, magie, hrdinové i epické výpravy. Klasická fantasy žije a daří se jí dobře. Pojďte si poslechnout povídání současných autorů high fantasy.

Autor: Michaela Merglová, Petra Machová, Martin D. Antonín
Fantastické příběhy v českém prostředí

Čarodějky, draci, kouzla, ale i mimozemšťani stále častěji zavítávají do českého prostředí v dílech českých sci-fi a fantasy autorů. Jak k českému prostředí přistupují se dozvíte na besedě.

Autor: Jan Kotouč, Kristýna Sněgoňová, Pavel Renčín, Karolina Francová
Ostřílení mistři - začátky a inspirace

Autoři budou mluvit o tom, jak začínali psát, jací byli jejich oblíbení autoři, kdo je inspiroval a jaké mají rady o psaní.

Autor: Jaroslav Mostecký, Josef Pecinovský
Těžký život redaktora

Co vlastně obnáší práce literárního redaktora v nakladatelství? S jakými problémy se potýká? O tom budou mluvit zkušení čeští redaktoři z nakladatelství jako je Argo nebo Euromedia.

Autor: Martin Šust, Boris Hokr, Veronika Marhounová
Tvorba literárních světů

Autoři budou mluvit o tom, co obnáší dát dohromady naprosto fiktivní svět.

Autor: Karolina Francová, Petra Machová, Vilma Kadlečková, Jan Kotouč
Česká fantastika v angličtině

Někteří čeští autoři prorazili na anglicky-mluvící trh. Na besedě budou společně s překladatelkou mluvit o tom, co všechno obnáší vydat český román nebo povídku v angličtině.

Autor: Jan Kotouč, Isabel Stainsby, Julie Nováková, Lucie Lukačovičová
Jak je těžké stát se autorem fantastiky

Jak je těžké dojít od dokončeného rukopisu k vydané knize? Je potřeba psát do literárních soutěží? Jak oslovit nakladatele? Beseda s autory, kteří tuto složitou cestu absolvovali nedávno a mají nejčerstvější informace.

Autor: Michaela Merglová, Petra Machová, Pavel Bareš
Budoucnost s rudou hvězdou na čele

Proměny představ o budoucnosti v socialistickém Československu. Od zářných zítřků k civilizaci na rozcestí.

Autor: Ivan Adamovič
Proč učitele komiks tolik rozčiluje?

Deset nejčastějších stížnosti na komiksy a jejich čtenáře - a deset magických formulí, kterými je účinně odrazit.
Spisovatelé a komiksoví scenáristé Klára Smolíková a Jiří W. Procházka se podělí o poznatky získané přímo v terénu.

Autor: Jiří W. Procházka, Klára Smolíková
Jak jsem se stal ekologickým fanatikem

Ondřej Neff nás seznamuje se svou novou knihou Barbora a zlatý robot. Má ekologické téma, nebo je to jenom marketingový humbuk? Na to vše autor odpoví a předvede ilustrace Karla Jerieho, který změnil původní román v bilderbuch, kde text je jen trapný přívažek.

Autor: Ondřej Neff
Comics Line
Komiksy, filmy a seriály podle komiksů, komiksoví tvůrci, komiksová kultura... Historie, současnost, budoucnost...
Comics, movies and series by comics, comic book creators, comic culture ... History, present, future ...
D8 více >
Mignolův chlapec z pekla

Aneb poznejte Hellboy universum, které je naprosto neodolatelná směs bájí, legend a mnoha mytologií. Atraktivní příběhy mají skvělou atmosféru a obsahují akci, humor i napětí. Navštivte přednášku o tomto rozsáhlém světě.

Autor: Václav Dort, Martin Trojan
ABC uvádí: Vystřihovánky - vetřelci a predátor

Jan Rükr už několik let staví obří papírový model lodě Sulaco z Vetřelců a zbraně ze sci-fi filmů v měřítku 1:1. Tomáš Hadrbolec je predátor. Jak tohle setkání dopadne, to se dozvíte na dalším bloku přednášek od ábíčka!

Autor: ABC
Koncepty Strážců Galaxie

Chris Rosewarne is an awarded creator of concept art for movies like Guardians of the Galaxy, Skyfall, Star Wars: Rise of the Skywalker, Star Wars: The last Jedi etc. He comes to Comic-Con Prague to talk about his experiences working on those movies.
Pořad v angličtině, bude tlumočen do češtiny.


Autor: Chris Rosewarne
Avengers: Jak to bude s MCU dál?

Endgame zase převrátilo všecko naruby. A někteří herci nám chtějí odejít! A víme, že nás čekají Dr. Strange 2, Black Widow, Black Panther 2, Guardiani 3 a další. Ale Thanos končí. Tak kdo nám bude škodit teď? A jak se propojí nové seriály filmy? Pojďme si shrnout, co víme, a pobavit se, co bude dál!

Autor: Tomáš K. "Brog"
Tým komiksu a show iMucha na scéně

Jak vzniká první česká komiksová multimediální show? Máš jedinečnou šanci podívat se do útrob hvězdného týmu. Spoluautor a producent Michal Dvořák, spoluautor a scénárista Tomáš Belko, ilustrátorka Alice Slavíčková představí poprvé veřejnosti komiks iMucha a novou show. Buď u zrodu superhrdiny!

Autor: Alice Slavíčková, Tomáš Belko
Marvel, DC, manga a další CREW komiksy

Petr Litoš a Jiří Pavlovský představí projekty, které na tenhle rok chystá Nakladatelství CREW. Prozradí, co baví české čtenáře, jak těžké je občas získat komiksy, představí největší pecky... a možná i prozradí něco z toho, na co se můžete těšit v roce 2021!

Autor: Petr Litoš a Jiří Pavlovský
Vizuální efekty Marvel filmů

Pavel Kacerle, tvůrce speciálních efektů pro snímky jako Spider-Man: Homecoming, Avengers: Age of Ultron, Captain America: Návrat prvního Avengera, Thor: Temný svět a mnoha dalších, nám dá nahlédnout pod pokličku těch nejúžasnějších trikových umělců Hollywoodu!

Autor: Pavel Kacerle
Kvíz: Kdo byl první ? (MARVEL vs DC)

Marvel vs DC! Postavíme proti sobě postavy, které se až nápadně podobají těm z druhého universa. Na Vás bude uhodnout, kdo z nich spatřil světlo světa jako první a kdo je pouhou kopií.


Autor: Jan Stiess "Sitess"
iMucha aneb jak oživit kreslené obrazy?

Drawman je nový superhrdina multimediální show iMucha s oživeným komiksem a rozhýbaným dílem geniálního Alfonse Muchy. Nahlédni pod ruce jeho tvůrci Michalu Dvořákovi. Nech se fascinovat softwarem týmu z ČVUT FEL vedeným prof. Danielem Sýkorou, který spolupracuje s Adobe, Disney nebo Snap.

Autor: Daniel Sýkora, Michal Dvořák
Talk show: Stewart Kenneth Moore

Stewart Kenneth Moore is scottish actor, comic book artist, author of the satirical comics Bozo Explosion, a newspaper series Morris Mule. He is currently working for 2000 AD on the Defoe series. Join this panel, to hear about his future projects too!
Pořad v angličtině, bude tlumočen do češtiny.


Autor: Stewart Kenneth Moore
Komiksy z Comics Centra

Komiksy nejsou jen superhrdinové. Jsou to také knihy plné dobrodružství, napínavých příběhů, a především kvalitní zábavy. Přijďte objevit světy Lary Croft, Jamese Bonda, Hellboye, Myší hlídky, Zámku a klíče, Conana a mnoha dalších.

Autor: Václav Dort, Martin Trojan
Chystané hrdinky Marveláckých seriálů

Chcete vědět, kdo je She-Hulk, jaký je rozdíl mezi Ms Marvel a Captain Marvel nebo proč nebude hlavním hrdinou seriálu Hawkeye Clint Barton? Pak je tahle přednáška pro vás. Ukážeme si, co jsou zač hrdinky, na které se chystá Marvel v rámci seriálů na Disney+ zaměřit, a bude I doporučení komiksů.

Autor: Barbara Potty
Future Line
Věda, technologie, budoucnost, lidstvo... Přednášky, panelové diskuse s odborníky...
Science, technology, future, humanity... Lectures, panel discussions with experts...
D2 více >
Vesmírné cestování (nejen) ve sci-fi

Podíváme se někdy na jinou planetu? A co do jiné soustavy, či dokonce galaxie? Jak se cestuje vesmírem ve knihách a filmech a jak ve skutečnosti? Science fiction zobrazuje nejrůznější fantastické vize kosmického průzkumu, nakolik jsou však v realitě proveditelné a nakolik jde jen o snůšku výmyslů?

Autor: Michal Krtouš
Konec světa

Čeká nás konec světa? Mnozí vědci, pavědci, náboženští vůdci i politici tvrdí, že ano. Na straně druhé lidstvo už přežilo desítky, možná stovky „konců světa“. A co si vlastně pod tímto pojmem máme představit? Jak to vidí přírodní vědy, jak vědy společenské, jak náboženství a jak autoři sci-fi?

Autor: Tomáš Petrásek, Darth Zira
Budeme bodováni jako v Číně?

Získávání bodů a skóre – dočkáme se tohoto typu fungování společnosti? Určitými prvky se takovému systému přibližujeme již dnes. Jak by se taková společnost lišila od té současné? Námětem je Social Credit System, pilotně provozován v Číně.

Autor: Tomáš Blažek
Super Heavy a Starship

Firma SpaceX dlouhodobě usiluje o kolonizaci Marsu. Po několika letech vykrystalizoval návrh podoby nosné rakety Super Heavy a kosmické lodi Starship, které mají tento cíl uskutečnit. Přednáška provede posluchače postupným vývojem, aktuálním stavem a plány do budoucna.

Autor: Dušan Majer
Ábíčko uvádí: Stroje blízké budoucnosti

Redaktor ábíčka Pavel Dobrovský představí technologické koncepty budoucnosti, které působí jako sci-fi, ale stanou se skutečností.

Autor: Pavel Dobrovský
Rychlokurz ve stavbě obyvatelných planet

Chtěli byste si postavit obyvatelnou planetu a třeba i získat cenu za úžasné fjordy jako velevážený planetární architekt Slartibartfast? Jaké podmínky by ale taková planeta měla splňovat co do vzdálenosti od hvězdy, hmotnosti, složení a mnoha, mnoha dalších vlastností? Zkusíme si jednu postavit...

Autor: Julie Nováková "Julianne"
Vesmírné dotazy naživo

Zajímá Vás něco z kosmonautiky? Zeptejte se! Můžeme si povídat o aktuální situaci i budoucích plánech všech kosmických agentur i soukromých firem.

Autor: Dušan Majer
Zombie nákaza pohledem lékaře

Jaké druhy zombie viru známe? Možnosti šíření zombie nákazy. Co všechno můžeme pojmenovat jako zombie? Etika zabíjení zombíků, jsou to ještě lidé? Mělo by se na ně vztahovat právo?

Autor: Anna Burantová "Erenwen"
Kochleární implantáty

Dosáhla již moderní medicína bodu, kdy je možné nahradit organické slyšení stroji? Lze vyléčit hluchotu technologií? A chceme jí vůbec léčit? V této přednášce se dozvíte nejen to, jak kochleární implantáty fungují technicky, ale také jaké důsledky přináší pro naší společnost a komunikaci.

Autor: Pavla Třísková "Tenny"
Raypunk aneb příběhy z nemyslitelna

Příšery z jiných dimenzí a světů, podivné paprsky, technologie a exotická silová působení jsou pro raypunk tím, čím je pára pro steampunk. Starodávné i současné výhonky tohoto žánru.

Autor: Pavel Vachtl
Zánik Země

Země i celý vesmír jednou zaniknou. Tak zní neúprosný verdikt současné vědy. Je možné tento osud zvrátit? Má k této věci stále co říct mytologie nebo náboženství? A co autoři sci-fi, nakolik se jejich předpovědi shodovaly s vědeckými názory? Aneb o apokalypse z různých pohledů, vážně i nevážně.

Autor: Tomáš Petrásek, Darth Zira
Fúzní elektrárna - kdy to konečně bude?

Neustále slýcháme: Fúzní elektrárna bude za 20 let. Jak je tomu ale doopravdy? V přednášce se zaměříme na problémy, které jsou mezi námi a funkční elektrárnou a představíme si návrhy jejich řešení. Ukážeme si plány a projekty a především se pokusíme odpovědět na otázku. Kdy už to konečně bude?

Autor: Jan Čečrdle
Night Line
Horor a záhady - duchové, upíři, zombie, vlkodlaci... + postapokalypsa
Horror and mysteries - ghosts, vampires, zombies, werewolves ... + post-apocalypse
D10 více >
Asijské hororové hry

Přijďte se podívat na průřez bizarními a kultovními tituly z asijské video-herní tvorby.

Autor: Michal Zall Svoboda
Neslavné konce slavných objevitelů

Ne každá objevitelská cesta skončí úspěchem a z některých se dobrodruzi ani nevrátí. Své o tom ví například sir John Franklin zamrzlý v ledu či plukovník Percy Fawcett pravděpodobně sežraný amazonskými indiány. Podobných objevitelů zná ale historie mnohem víc.

Autor: Lukáš Shadowulf Vaníček
Quentin Tarantino a jeho dílo

Tarantino je dnes prakticky synonymem pro pojem kultovní režisér, nikdo se ovšem nerodí úspěšný. Jaké byly počátky tohoto slavného tvůrce a čím si svou pověst zasloužil? Poznejte život a dílo jednoho z nejlepších a nejznámějších filmařů současnosti.

Autor: Michal Krtouš
Co bude až bude hlad?

Hlad je jedna z věcí, které zužuje hrdiny Walking dead. Jak by to bylo doopravdy? Co s lidmi dělá hlad? Jak může vzniknout nedostatek jídla a může se to stát i nám? A především jak se hladu bránit - na osobní i systémové (globální) úrovni?

Autor: Petr Petrius Turoň
Czech jugger aneb Krutá hra

Jde o alternativní, lehce násilný kolektivní a kontaktní sport s postapokalyptickým vizuálem. Vznikl na základě kultovního scifi filmu Blood of heroes (Salute for the jugger) z r. 1989.
Dozvíte se pravidla, jak vypadá, kde se na něj můžete podívat naživo, nebo kde si ho lze i zkusit.

Autor: Simona Krausová + Petr Vaněk
Raketová základna Bratronice

Raketová základna Bratronice je splněným snem příznivců postapo. Unikátní svět po pádu, kam se na larpy, festivaly a setkání sjíždí lidé z celé Evropy. Místo, kde se pořádá legendární Junktown. Přijďte se dozvědět o tomto živoucím organismu, jeho historii i nejasné budoucnosti.

Autor: Petr Petrius Turoň + Zuzana Turoňová
Nacisté ve službách temné magie

Co prováděl Himmler na Wewelsburgu? Byli esesáci kněží temných sil? O nacistech kolují desítky neuvěřitelných konspiračních teorií a využívání magie a mystiky je jednou z nejoblíbenějších. V přednášce projdeme základy okultismu, jak ovlivňoval začátky nacistické říše a do jakých rozměrů se rozrostl.

Autor: Lukáš Shadowulf Vaníček
Šílená filmografie Roberta Rodrigueze

Od soumraku do úsvitu, Sin City, Planeta Teror- to je jen zlomek brutálně ujeté filmografie tohoto jedinečného režiséra, jenž si i po 30 letech stále sám stříhá filmy doma v garáži, tak přijďte objevit zbytek. UPOZORNĚNÍ: Pořad není vhodný pro mladistvé, slabší povahy a psychicky zdravé osoby!!!

Autor: Michal Krtouš
Cthulhu Mythos

Mýtus Cthulhu představuje unikátní hororovou mytologii zrozenou z mysli literárního génia a snílka H. P. Lovecrafta, zakladatele tzv. kosmického hororu. Pojďme si společně představit Lovecraftův fiktivní svět a ponořme se do jeho hrůzných vod.

Autor: Zuzana Bellatrix Komprdová
Ženy a upíři mezi dobrem a zlem

Ženy podléhaly romantickým klišé o upírech už do dob hraběte Drákuly. Upíři mohou být zlí, dobří, někdy dokonce obojí najednou, jako v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a nebo krásně černobílí a třpytiví, jako v knihách a filmech ságy Stmívání. A to samé platí o jejich milenkách.

Autor: Radka Pourová "El.fean"
Právo pro superhrdiny - Po setmění

Zombie apokalypsa přináší spoustu právních otázek. Poradí si české zákony, když člověk vstane z mrtvých? Je možné u soudu vymáhat smlouvu s ďáblem? Jaké právo platí na "území nikoho"?
A vůbec, bojíte se víc zombíků, nebo právníků? Přijďte vyzkoušet svou odvahu.

Autor: Martin Archalous
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Cheeki breeki i v damke! Víte co to je LARP? A kdo je to Stalker? Pokud jste fanoušky ukrajinského survivalu, tak my také! Představíme si unikátní larp Stalker, který poběží už 14. ročníkem. Ukážeme si mechaniky, které z něj dělají unikátní larpový zážitek a které skutečně nikde jinde nenajdete.

Autor: Lukáš Katcher
Potter Line
Svět Harryho Pottera a Fantastických zvířat + Young Adult fantasy.
World of Harry Potter and Fantastic Beasts+ Young Adult Fantasy.
D4 více >
Česká YA fantastika

Ačkoli by se mohlo zdát, že dobré fantasy pro mladistvé k nám proudí jen ze zahraničí, rozhodně tomu tak není. Na této přednášce se vám představí originální světy, nevšední formy magie i kouzelná škola, to vše z pera tuzemských spisovatelů.

Autor: Marie S. „Maya“
Herci a postavy v HP

Jaké historky se vážou k jednotlivým postavám a hercům? Jaké byly jejich zkušenosti při natáčení? Co bylo pro jednotlivé postavy z filmařského hlediska nejvíce důležité? A jak se přizpůsobovaly kostýmy jejich charakterům? To vše se dozvíte v této přednášce.

Autor: Markéta Z. „Affaia“
Fantastická zvířata v historii mudlů

Srážka s kouzelným tvorem? Pro kouzelníky nic divného. Znají je totiž ze Scamanderovy slavné knihy a z Hagridových hodin Péče o kouzelné tvory. Jenže i mudlové o nich ví svoje a zmínky o nich zanechali v historických pramenech. Jaký je tedy původ těchto tvorů a odkud je znají mudlové?

Autor: Petra K. „Acalanthi“
Ženská síla v YA

Dají se silné ženské postavy najít i v literatuře pro mladé? A lze si z nich brát příklad? Které naopak nejsou úplně reprezentativní? Na této přednášce se dozvíte, jaké z nich mohou sloužit jako inspirace pro čtenáře a budou vám představeny ty nejlepší zástupkyně žánru.

Autor: Natálie J. „Sol“
Fantastické obludárium

Fantasy bez fantastických tvorů je jako kouzelník bez hůlky. Neodmyslitelně k sobě patří. Na co všechno lze narazit napříč světy? Ať už půjde o draky, upíry nebo modré bohy, představíme je v našem obludáriu.

Autor: Marie S. „Maya“
Kvíz: Hlášky z filmů Harry Potter

Pokud si myslíte, že znáte všech osm filmů Harryho Pottera jako své boty, přijďte si zkusit náš záludný kvíz. Hlášky budou v angličtině, volně překládány do českého jazyka.

If you feel like you know your way around Harry Potter movies, come to try our tricky quote quiz.

Autor: Markéta Z. „Affaia“
Soubojnický klub

Chceš se naučit ovládat svoji hůlku, jak s ní útočit či se bránit? Po tomhle workshopu budeš jejím opravdovým pánem!

Autor: Potterfan tým
Jak psát (fanfiction)

Úvod do "problematiky" psaní; tipy, triky a pasti, kterým je třeba se vyhnout. Psát je vlastně tak jednoduché... nebo ne?

Autor: Tereza Z. K. „Tess“
Nó, vlastně... Harry Potter

V zábavné show podle původního "Um, actually" se setkají tři soutěžící, kteří si myslí, že dokážou najít chybu a opravit tvrzení ze světa HP lépe než ostatní. Pokud máte rádi Harryho Pottera, baví vás dokazovat sobě a ostatním úroveň svých znalostí, nebo se chcete jen pobavit, neváhejte a přijďte.

Autor: Markéta Z. „Affaia“
Vedlejší postavy, co si zaslouží prostor

Občas to není jenom hlavní hrdina, jehož osud nás zajímá. Ve svých dobrodružstvích se setká s nespočtem dalších postav, které mají vlastní příběh hoden vyprávění...

Autor: Marie S. „Maya“
Perly v Young Adult

Kolik knih musí člověk přečíst, aby v této době našel něco originálního? Kolik speciálních a raritních mechanik z knihy si zapamatujete? Sestavila jsem pro vás nejzajímavější výňatky z knih a taky zjistila víc o principu jak fungují. Přece o extrémně vzácné kletbě chce vědět každý víc, no ne?

Autor: Eva B. „Poison Ebi“
Bajky barda Beedleho: Příběh tří bratří

Fanouškové Harryho Pottera neznají hezčí pohádku v pohádce, než je Příběh tří bratří, bajka o nalezení a získání třech Relikvií smrti. Zde ji můžete vidět jako představení v originálním podání týmu Potterfan.

Autor: Potterfan tým
Sci-fi Line
Science-fiction: Stargate, Červený trpaslík, Pán Času a další SF.
Science-fiction: Stargate, Red Dwarf, Doctor Who and other SF.
D6 více >
David Nykl

Česko-kanadský herec a host Comic-Conu David Nykl není jen Dr. Radek Zelenka. Přijďte se seznámit s detaily jeho bohaté seriálové a filmové kariéry.

Autor: Eva Lipenská "Odyssea"
Doctorovi společníci

Každý občas potřebuje svého Watsona a ani Doctor není výjimkou. Jak si své společníky vybírá? Co musí takový společník splňovat? A co ho vlastně s Doctorem čeká? (Pouze obnovené série.)

Autor: Tereza Kašpárková Janto
Historické omyly v DW

Cesty do minulosti dávají tvůrcům zabrat a historická přesnost je jedním z problémů. Ukážeme si, jak to v průběhu let zvládal seriál Doctor Who a proč není vhodným podkladem pro přípravu na maturitu z dějepisu.

Autor: Fritzi Norrell
Nevědecký pohled na cestování v čase

Cestování časem je oblíbené téma. Kromě sci-fi a hráčských doupat se pochopitelně řeší i ve vědeckých laboratoří. Platí ještě, že cestování časem je nesmysl? Odpovědi vás možná překvapí. Přednáška bude jak pro začátečníky, tak pro ty, kdo se tím chtějí zabývat seriózně, nebojte...

Autor: Michal Rada
Symboly na Hvězdné bráně

Podíváme se na souhvězdní na bráně a srovnáme je se souhvězdními na noční obloze. Dozvíme se, které jsou z naší polokoule pozorovatelná a co zajímavého v nich můžeme vidět třeba i pouhým okem.

Autor: Kateřina Onderková "viki"
Re-new Doctor Who

Roku 2005 se začala psát nová éra, taková, jakou ji známe dnes. Jak to bylo se všemi inkarnacemi, kdo byl ten první obnovený Doctor, byl Master vždycky takový magor? A jak je to vlastně s dabingem toho 8. Doctora.

Autor: Lucie Borecká
Proč se Doktorovi společníci (ne)zblázní

Cestování časem a prostorem s sebou nese jistá rizika povolání a zátěžové situace. Kolik asi takový vysloužilý společník/společnice utratí za terapeuta? A jak byste na tom byli vy? Pojďme se společně zamyslet a prodiskutovat to.

Autor: Fritzi Norrell
Proč sledovat Cizinku?

Co by vás mohlo bavit na seriálu, v kterém se pojí minulost, ještě hlubší minulost, milostný příběh, skutečné historické události a cestování časem? Pokud Cizinku ještě neznáte, je tahle přednáška a promítání pilotu přesně pro vás.

Autor: Adéla Alexis Hájková
Torchwood: Doctor Who pro dospělé

Outside the government, beyond the police... Představme / připomeňme si seriál, který možná neoslovil tolik diváků jako jeho starší bratříček, ale přesto se stal neodmyslitelnou součástí DW universa.

Autor: Tereza Kašpárková Janto
Poznávačka sci-fi seriálových znělek

Pustíme si audio ukázky znělek známých i méně známých sci-fi seriálů a na Vás bude je správně poznat. A nebojte, bude se vybírat z možností.

Autor: Šárka H. "elirwen"
Je pan Burns skutečně Goa'uld?

V epizodě Ztracené město vysloví Jack famózní teorii: "Mistr Burns je goa'uld!"
Samozřejmě tím myslí nejčastěji se objevující vedlejší postavu z jeho oblíbeného seriálu Simpsonovi.
Porovnáme si tedy typické vlastnosti goa'ldů s chováním pana Burnse.
Jak určitě tušíte, Jack není daleko od pravdy.

Autor: Tomáš Charvát "Bob"
Star Line
Star Trek + Star Wars program. Přednášky, diskuse, soutěže...
Star Trek + Star Wars program. Lectures, discussions, competitions...
D7 více >
Sekce 31

Záhadná organizace, jednající údajně v zájmu Federace a často používající metody krajně pochybné. Její činnost ovlivňuje celé civilizace a zasahuje i do života známých postav. V přednášce uslyšíte informace jak z posledních dílů knižního zpracování, tak i z nejnovějšího seriálu Star Trek Discovery.

Autor: Jan Pavlík "Praotec trekkie"
Historie a vývoj LEGO Star Wars

Jaká je historie a vývoj pronikání proslulé stavebnice do jedné předaleké galaxie se dozvíte přímo od brand managerky společnosti LEGO Hedvigy Svačinové. Kromě pohledu do minulosti bude jistě šance zjistit i ty největší novinky, které LEGO a STAR WARS společně připravují.

Autor: Hedviga Svačinová
Fashion Trek

Jak být trekkie ve světě plném mudlů? Jak si poradit s módou? Jak si zútulnit domácnost? Přijďte, nechte se inspirovat a třeba i pochlubit vlastní zkušeností.

Autor: Kateřina Jaňáková "Kačena"
Movies & storyboards story

Kurt van der Basch, who created storyboards for multiple movie franchises, tv series, etc. will share with us stories, about creating basestones for those projects.

Autor: Kurt van der Basch
20 let se Star Trek herci v ČR

Již 20 let pro fanoušky vozíme na akce Star Trek herce zvučných jmen a jejich dabéry. Celkem proběhlo na 30 akcí, celkový počet hostů se blíží k 50 a určitě v této činnosti budeme pokračovat. Přiďte si s námi zavzpomínat na 20 let se Star Trek herci v ČR.

Autor: Martin "Samuel" Böhm
Beseda s Danielou Tlumacovou

Beseda s "hvězdoválečným" hostem Comic-Conu Prague 2020, herečkou Danielou Tlumacovou, která hrála pilotku Odboje Covu Nell ve Star Wars Epizodě VIII!

Autor: Daniela Tlumacova
Star Trek: Chybějící příběhy

Projekce pilotní epizody Star Trek fanseriálu z České produkce. Poté se v besedě s tvůrci můžete zeptat na vše, co vás bude zajímat.

Autor: Annie Štefánková
Star Trek: fanseriál

Jak vznikal první Český Star Trek fanseriál. Dozvíte se jaké peripetie jsme překonávali, co vše jsme se při tvorbě naučili. Prostě co vše nám toto dobrodružství dalo i vzalo.

Autor: Jana "Xyll" Krčmářová
Jak se tvoří sny prací v ILM

Začínal v malé české vesničce a nakonec se dostal přes Londýn, Berlín a Singapur až do slunné Kalifornie. Jeho prací bylo vytvářet imaginativní vizuální efekty. Jaké je nahlédnout pod pokličku těch nejúžasnějších trikových umělců Hollywoodu se tak dozvíte z první ruky.

Autor: Pavel Kacerle
Legenda jménem Enterprise

Všichni známe osudy nejoblíbenější vlajkové lodi Hvězdné flotily - ale co plavidla Enterprise brázdící oceánu líc, či v případě raketoplánu na zádech Boeingu 747 nebesa? Pojďme si v krátkosti zavzpomínat.

Autor: Jiří Jaňák "Darkknight"
Jak se překládají Star Wars

O radostech a strastech českého překladu Star Wars, úskalích překladu pro filmy, seriály, romány a komiksy ve stejném vesmíru a snahách o sjednocení terminologie se rozpovídají přední osobnosti současného Star Wars překladu - Vojtěch Kostiha, Pavel Klimeš a Milan Pohl.

Autor: Vojtěch Kostiha, Pavel Klimeš, Milan Pohl
Sexualita mimozemských ras

Víme jaké jsou namluvací rituály a praktiky mimozemšťanů? Kdo je největší galaktické čuně? Zajímá tě to? Pak je tato přednáška pro tebe stvořená.

Autor: Filip Neumann "Grit du Alatriste"+ Grit du Alatriste
Throne Line
Hra o trůny, Pán prstenů + Fantasy & Historie
Game of Thrones, Lord of the Rings + Fantasy & History
D3 více >
Perličky ze Hry o trůny

Kdo z GoT musel na terapii? Kdo si vzal svého kolegu? Jaká tetování mají herci? Tohle a mnohem víc se dozvíte na této přednášce.
English friendly!

Autor: Kristýna D. "Ryuzaki"
Povídání o pekle

Jak vypadalo peklo podle různých představ a příběhů. Jak správně trápit toho kterého hříšníka? Které božstvo vám po smrti vypije mozek? A ve kterém pekle byste našli modré lotosy?


Autor: Vilém Maršík
Hra o Trůny na stole

Hra o trůny není jen seriál a kniha. Vyšlo i mnoho deskových her. Představím vám ty nejznámější, jejichž prostřednictvím se můžete ocitnout v Západozemí a svádět bitvy o Železný trůn.

Autor: Martin K. "Tormund"
Pohanská hudba

Kapel hrajících vyloženě pohanskou (pagan) hudbu je všude po Evropě spousta. Pojďme si představit některé známější, ale i ty méně známé kapely ze všech koutů našeho kontinentu, po jejichž poslechu naše pohanské srdéčko zaplesá.

Autor: Jan U. "kpt. Jack"
Soutěž: Chcete být GoT mocnářem?

Všemi oblíbená soutěž Chcete být milionářem, tentokráte z Westerosu a místo s Čechem nebo Vašutem s Brogem a Bell. Chcete si zasoutěžit? Prokázat, že máte dost znalostí na to, abyste tahali za nitky? A třeba i něco vyhrát?

Autor: Tomáš K. "Brog", Zuzana K. "Bell"
Náboženství v TES: Morrowind

Tři bohové, kteří kdysi byli smrtelníky, vládli Morrowindu tři tisíciletí. Ovlivnili kulturu a dějiny této země, aniž by však jejich vliv přesáhl její hranice. Ve své přednášce chci mluvit o tom, jak se toto lokální náboženství odlišuje od světového náboženství, kterým je Kult Devíti Božství.

Autor: Vera Arshinnikova - FFUK
Jak to bude dál se Hrou o trůny?

Původní seriál skončil. A další knihy jsou stále v nedohlednu, snad s výjimkou povídek a Ohně a krve. Ale čekají nás prequely! Kolik jich bude? Kdy vyjdou? O čem asi budou? Může ThroneCon a mánie okolo GoT přežít? Co bude dál dělat Martin? Otázek je nekonečně. Pojďme se je pokusit zodpovědět.

Autor: Tomáš K. "Brog", Zuzana K. "Bell"
O čem bude Pán prstenů na Amazonu?

Amazon dal stovky milionů dolarů za práva na seriál ze světa Pána prstenů – na seriál z doby tisíců let před filmy. To znamená, že v něm neuvidíme žádné známé hobity či lidi. Pojďme si tedy probrat, které budeme moci potkat elfy a o čem asi bude příběh z dějin Středozemě, který má mít pět sérií!

Autor: Barbara Potty
GoT postavy v jiných rolích

Pojďme se podívat na další role našich oblíbených herců ze Hry o trůny. Kde všude jste je mohli vidět? V jakých rolích byste je ani nepoznali? Jaké role byly opravdu bizarní? To zjistíte na této přednášce.

Autor: Kristýna D. "Ryuzaki"
Co nahradilo GoT v našem diváctví?

Přijďte si popovídat o seriálech, kterými jsme nahradili místo po našem oblíbeném seriálu.

Autor: Martin K. "Tormund"
Nepoužité scény ze Hry o trůny

Jediná scéna vám může vmžiku změnit náhled na celou epizodu, nebo dokonce na celou příběhovou linku určité postavy. Jako v každém filmu nebo seriálu byla i ve Hře o trůny slušná řádka scén vystříhána a často mohly tyto scény významně změnit naše mínění o seriálu.

Autor: Zuzana K. "Bell"
Z pekla do pekla - čertovská pohádka

Jak se točí pohádka? A jak se točí pohádka ve studentských podmínkách? Režisér Daniel Habrda bude mluvit o tom, s jakými úskalími se potýkal během natáčení půlhodinového filmu Z pekla do pekla, který kombinuje českou pohádku s principy západního fantasy filmu. Jak to dopadlo? Přijďte zhodnotit sami.

Autor: Daniel Habrda