Zpět

Fanouškovský program

Neděle - 9.2.

10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30
Asian Line
Manga, anime, Japonsko, Korea, Čína... Historie, současnost, kultura...
Manga, Anime, Japan, Korea, China… History, present, culture...
D9 více >
Kimono - tradiční japonský oděv
Tereza "Rouwi" Klepetková
Dlouhé a široké rukávy. Překrývající se lem límce. Látka splývající až po kotníky. Složité uzly i jednoduchá skládání. Zajímavé vzory a jedinečné barvy. To vše neodmyslitelně patří k pojmu kimono. A my vám řekneme jak vzniklo, jak se obléká i jak vybrat to správné.
Poznej anime opening!
Michaela "Misha" Bošková 
Přijďte si zasoutěžit o zajímavé ceny v poznávačce známých znělek z anime.
Japonské luštění
Ondřej "Nord.Ninja" Platko
Sudoku zdaleka není jediným japonským rébusem! Chcete procvičit mozkové závity a přiučit se nějaké nové logické hádanky? Pojďte si s námi hrát!
Životní dílo Makota Shinkaie
Ondřej "Deirh" Dobiáš &&n
Makoto Shinkai, animační génius, jehož poslední film, Kimi No Na Wa ("Your Name"), promítala kina po celém světě. Jaká ale k němu vedla cesta? Jeho rukopis byl vidět už v jeho starších filmech. Společně se podíváme na to, čím byly zajímavé a které stojí za to vidět také.
Filmova klišé hrané vs anime
Tereza "Rouwi" Klepetková 
Koukali jste někdy na anime a říkali si "Jak by tohle asi vypadalo ve hraném filmu?" Well my vám je našli a ukážeme vám je. Tvůrci se rozhodně neloudali!
O cestování po Japonsku
Ondřej "Nord.Ninja" Platko&nbs
Japonsko očima ostříleného cestovatele a nadšeného prvonávštěvníka. Dozvíte se, jak se hledá hodinový hotel uprostřed noci, proč jsou japonské záchody nejlepší věc na světe a co musíte udělat pro to, abyste si zahráli v japonském divadle.
Origami - umění skládání papíru
Michaela "Misha" Bošková
Origami je o preciznosti, soustředěnosti a především vnitřním klidu. Zbrklé, urychlené a nepromyšlené pohyby vedou k nevalnému výsledku… Přijďte za námi zpomalit v rušném tempu tepajícího světa a lámat si hlavu pouze nad tím jak přesně ohnout neposedný papír.
Úvod do JJBA
Boris Danihel
Jojo's bizzare adventures je kultovní anime, přijď se podívat proč se na toto anime ne/dívat a proč se stát či nestát součástí jeho fandomu.
Comics Line
Komiksy, filmy a seriály podle komiksů, komiksoví tvůrci, komiksová kultura... Historie, současnost, budoucnost...
Comics, movies and series by comics, comic book creators, comic culture ... History, present, future ...
D8 více >
Joker a jeho příběh(y)
Jan Stiess "Sitess"
Joker je bezesporu jedna z nejznámějších záporných postav komiksového světa. Za svou dlouhou existenci už ale vystřídal nepřeberné množství podob. Každá jeho inkarnace má ale jiný původ a příběh. Přijďte si poslechnout, jak princ Gothamského podsvětí vznikl a co stojí za jeho šílenstvím.
Venomverse - co a jak + propojení s MCU
Tomáš K. "Brog"
Spider-Man z MCU se má stát součástí Venomova univerza od Sony. Kromě dalšího Venoma mají v jeho sdíleném vesmíru vzniknout filmy pro několik dalších postav. Očekává se dokonce i týmovka. Plus jsou tu Paralelní světy. Co můžeme čekat? Kdy to bude? A bude mít vliv příchod Spider-Mana i na MCU?
Ábíčko uvádí: Jak se dělá komiks
ABC
Zkušení tvůrci komiksů Petr Kopl a Petr Macek vysvětlí, jak vytvářeli své známé komiksy Pérák, Dechberoucí Zázrak. Podívají se také na genezi aktuálního ábíčkovského hitu Barbar Conan.
Beseda s Janou "Yuffie" Kilianovou
Jana Kilianová
Všichni jsme už slyšeli stokrát omílané fámy o umělcích. Jsme chudí, zhrzení a nepochopení. Co ale udělat proto, abysme do téhle stereotypní představy o existenciálně nenaplněném nešťastníkovi nespadli? A dá se kreslením her a komiksů vydělat na dovolenou v Karibiku?
Superhrdinové z DC od CZ/SK malířů
Petr Litoš, Jiří Pavlovsk
Čtvrté díly série Znovuzrození hrdinů DC vyšly s alternativními obálkami a teď se většina tvůrců tohohle komiksového experimentu sejde na Comic-Conu, aby se podělila o své zážitky! Dorazí: D. Černý, P. Kopl, T. Kučerovský a J. Ledecký!
Beseda s Danem Černým
Dan Černý
Beseda s českým komiksovým kreslířem, ilustrátorem, animátorem, amatérský filmařem a hudebníkem, Danem Černým! Kromě toho, jaké je to pravidelně přispívat do legendárního Čtyřlístku, dojde na řeč nejenom na projekty minulé, současné, ale také budoucí!
Easter Eggy Marvel Cinematic Universe
Tomáš K. "Brog"
Popkultura na sebe ráda odkazuje. Zvlášť když se jedná o delší série. Kolik bylo v Marvel filmech odkazů na jiné filmy či knihy? A jak na sebe Marvel filmy odkazují? Bezpochyby opravdu hodně. A leckdy byly k pokukání. Tak se těm "velikonočním vajíčkům" pojďme podívat na skořápku.
Životopis Kačera Skrblíka
Petr Rauner "Rausek"
Strýček Skrblík je bezpochyby jednou z nejbohatších fiktivních postav v dějinách. Jeho pokladnice obsahuje 3 kubické akry peněz, které si sám do posledního centu vydělal. Vše to začalo jeho prvním desetníkem a pokud chcete zjistit, jak to pokračovalo, tak rozhodně navštivte tuto přednášku.
Future Line
Věda, technologie, budoucnost, lidstvo... Přednášky, panelové diskuse s odborníky...
Science, technology, future, humanity... Lectures, panel discussions with experts...
D2 více >
Ve znamení digitalizace
Pavel Vachtl
Technologická modernizace probíhá v 21. století ve znamení digitalizace.Když slyšíme o chytrých městech a chytrých domech, jde o digitalizaci sídel, ulic a obydlí. Ztratíme kvůli těmto změnám soukromí? Probereme si tyto a další důležité otázky a možné odpovědi na ně.
Vědecké mýty, kterým lidé stále věří
Zuzana Komprdová "Bellatrix"
Ač se naše poznání neustále rozšiřuje a každým rokem přibývají fascinující vědecké poznatky, ještě pořád existují mýty, kterým lidé z nějakého důvodu stále věří a které se pořád dokola šíří po internetu i mimo něj. Pojďme je společně uvést na pravou míru.
Vliv dýchacích technik na funkci mozku.
Petr Zach "Pejsek"
Myslíte si, že dýchání je automatická věc, se kterou se narodíme a nelze ji vylepšit? Pojďme se podívat z hlediska neurofyziologie, jógy a meditačních technik, co se děje při tzv. dýchání "do břicha" a jak si tím můžeme vylepšit trávení, paměť, pohyb a spánek.
Tak až do DNA!
Klára Jandová "Karakal"
Co vlastně ví moderní věda o DNA? Co přesně, že to je? A jak DNA funguje? Známe ji dobře? Dost dobře na to, abychom do ní mohli zasahovat? A posouvá se moderní genetika směrem k úpravám lidského genomu? Tak na DNA a až do DNA!
Voda a infrastruktura pro Afriku
Pavel Vachtl
Afrika je kontinent, který může mít potenciálně jak velké problémy, tak i velké možnosti rozvoje. Spousta těchto potenciálních problémů může být spojena se šířením pouští a nedostatkem vody. Popíšeme si několik projektů z historie a současnosti, které se tyto problémy pokoušely či pokoušejí řešit.
Unikátní přístroje... A nebo nesmysly?
Věra Koudelková
Přístroje, jejichž vlastnosti vypadají unikátně: oživovač vody, odpuzovač klíšťat, filtr na elektrony a další. Co o jejich principu říká výrobce versus fyzika? Jsou to opravdu unikátní přístroje nebo spíše nesmysly? A dají se nějak podezřelé přístroje poznat, aniž by člověk musel vystudovat Matfyz?
Děti na zakázku a další zázraky genetiky
Radka Pourová "El.fean"
Co všechno už genetika umí? Jak daleko jsou naše technologické možnosti a co všechno z nich umíme využít? Dostáváme víc odpovědí než nových otázek? Metody sekvenování nové generace a preimplantační diagnostiky už nám umí vytvořit "sourozence na náhradní díly", směřujeme k realitě filmu GATTACA?
Ábíčko: Kolonizace Sluneční soustavy
Martin Vaňa
Merkur, Venuše, Mars... Martin Vaňo nás provede realistickými i fantstickými možnostmi kolonizace planetárních sousedů Země. Jak se na ně dostaneme? Jak dlouho to bude trvat? Co na nich budeme jíst? Překvapí nás mimozemšťané s laserovými blastery? To všechno se dozvíte!
Night Line
Horor a záhady - duchové, upíři, zombie, vlkodlaci... + postapokalypsa
Horror and mysteries - ghosts, vampires, zombies, werewolves ... + post-apocalypse
D1 více >
Molekulární princip přeměny vlkodlaků
Kristýna Šmilauerová
Přednáška určená pro milovníky rozebírání detailů a nereálností ve fantasy a sci-fi světě.
Zaměříme se na případ zda by mohli existovat vlkodlaci a jak by probíhala samotná přeměna. Na základě dosavadních vědeckých poznatků přednáška ukáže, že to principielně možné je, ale...
Postapo larpy
Martin Vaňo
Postkatastrofické vize jsou jedním z oblíbených larpových témat. Proč tomu tak je, jak to vlastně vypadá, jak se u nás postapo larpy vyvíjely a jak vypadají dnes. Kam se na ně můžete vydat a co tak asi máte čekat. A samozřejmě, jak to vypadá v zahraničí. Čekejte tuny fotek a zábavných historek.
SPN - Family don't end with blood
Renata Topilova
Supernatural is not just a TV show. It's not just a fandom. It's a family. Come have a look at some of the magic that has kept the show going for incredible 15 years.
Jaká bude apokalypsa
Martin Vaňo
Konec světa se zdá být za dveřmi, tak si pojďme popovídat o tom, jak to bude vypadat, až nás sesmahnou atomovky, vyhubí zmutovaný virus nebo zdivočelí roboti. Co nás asi tak čeká a jak se na to připravit? Dostanete praktické tipy, triky a samozřejmě vtipy. Zhynout v apoklypse? Jedině s humorem!
Není upír jako upír!
Michaela Kitiara Šantrůčková
Víte jaké účinky má Vervain neboli Sporýš na upíry? Byl opravdu Kain první upír? Ano není upír jako upír, mají odlišné schopnosti, slabosti a dokonce příběhy o tom jak vznikli. Pojďme se podívat na špičáky těmto bytostem z WoD, Vampire Diaries, Mortal Instruments, a další…
Černobyl a okolí dnes....
Roman Randalf Kresta
Havárie v Černobylu budí i po letech neklid a vášně. Je Černobyl a okolí "prototypem" postapo světa? Dnes se však nebudeme bavit o tom proč a jak k havárii došlo a už vůbec se nebudeme zatěžovat konspiračními teoriemi.
Podíváme se na současný stav elektrárny a jejího okolí, projdeme se zónou...
Hororová kariéra Caspera Van Diena
Štěpán Potan Jura
Hlavní hrdina Hvězdné pěchoty Johny Rico, alias Casper Van Dien, hrál kromě své nejznámější role zabijáka brouků i v nespočtu dalších filmů různé kvality i žánrů. Pojďme se společně podívat na hororovou kariéru letošního hosta Comic Conu Prague! Inu, chcete vědět víc!
Hororový kvíz
Michaela Kitiara Šantrůčková
Považujete se za hororového znalce? Pojďte si to ověřit. Čekají vás otázky ze starých i nových filmů a seriálů.
Potter Line
Svět Harryho Pottera a Fantastických zvířat + Young Adult fantasy.
World of Harry Potter and Fantastic Beasts+ Young Adult Fantasy.
D4 více >
Spojené a propojené
Eva B. „Poison Ebi“
Co spojuje všechny příběhy v young adult knihách? Že jsou to podobné osudy, zápletka? To nemusí
být zcela pravda. Někdy jsou si knihy podobné postavami, někdy místy. Pojďte se dozvědět, v čem
jsou nejčastěji propojené knihy z žánru pro mládež.
Ženské postavy ve světě HP
Petra P. „Bella“
Od Hermiony po Bellatrix,od profesorky McGonagallové po Molly Weasleyovou - HP sága nabízí zástup silných ženských hrdinek. Přijďte pobesedovat na přednášku o bojovnicích, matkách, kamarádkách, láskách,... zkrátka ženách a dívkách,které otáčely světem Harryho Pottera. #girlpower
Nomen omen - strana temna
Hana N. „Hanetka“
Jména a jejich význam v univerzu J. K. Rowlingové a důvody, proč mělo smysl jich většinu přeložit. Strana temna - i ona si zaslouží své místo.
May Sue v Young Adult
Eva B. „Poison Ebi“
Nejstrašidelnější postava v příběhu má být přece záporný hrdina, že? Jenže co když to je hlavní hrdinka, co je skrz na skrz kladná postava. Něco vám na ní nesedí. No jasně, protože autor stvořil monstrum, Mary Sue. Pojďme se kouknout na bílý colgate úsměv těmto postavám a zjistit, co jsou zač.
Kvíz u Prasečí hlavy
Andrea P. „Tracy“
Máte dost odvahy postavit se soupeřům? Jste dost chytří a důvtipní, abyste zvládli záludné otázky? Ambice vás nutí hnát se vstříc vítězství? Chcete si najít nové přátele? Pak je tenhle soutěžní kvíz výzvou právě pro vás.
Heraldika ve světě Harryho Pottera
Petra K. „Acalanthi“
Bradavický znak známe snad na sto způsobů; na ponožkách, deníčcích i zubních kartáčcích. I to je heraldika – svět znaků a erbů. Nás však bude zajímat ta ze světa Harryho Pottera, a to ve světle pravidel anglické heraldiky. Jestlipak se jich J.K. Rowlingová při své tvorbě skutečně držela?
Kde se vzaly Bradavice
Hana N. „Hanetka“
Přednáška o Bradavicích, jež nejsou kožní chorobou. Historie školy pro mladé čarodějky a kouzelníky od jejího vzniku po současnost.
Zvířecí symbolika
Marie S. „Maya“
Kočky, vlci, havrani, můry nebo kočkoveverky. V příbězích se objevuje velký počet zvířat a některá v sobě skrývají víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Dozvíte se, kteří zvířecí hrdinové byli inspirovaní mytologií a jak pomohli utvořit charaktery ostatních postav.
Sci-fi Line
Science-fiction: Stargate, Červený trpaslík, Pán Času a další SF.
Science-fiction: Stargate, Red Dwarf, Doctor Who and other SF.
D6 více >
Světy Douglase Adamse
Veronika Rayne R.
Douglas Adams - scénárista Doctora Who, autor Stopařova průvodce po Galaxii, přítel Monty Pythonů a Toma Bakera, vynálezce "tatínka" Google.com a mnohem víc. Přijďte poznat stopaře po britské kultovní sci-fi scéně Douglase Adamse!
Stargate Picture Quiz
Tomáš Charvát "Bob"
Troufneš si uhodnout Stargate termíny ze zdánlivě nesouvisejících foto koláží?
Přijď otestovat svůj důvtip a talent k luštění hádanek.
Cover aneb Sound(track) trochu jinak
Randalf
Stargate nebo Doctor a lá metal? Překvapivé a neobvyklé cover verze známých filmových a seriálových melodií nejen ze sci-fi světů.
A jako nášup přidáme zajímavé pojetí známých hitů, nejen těch filmových.
Počátky seriálu Doctor Who
Lucie Borecká
Chcete vědět kdo byl první Doctorem? Podíváme se do historie seriálu na éru prvních Doctorů, a to i těch, o kterých jste asi vůbec netušili!
Červený trpaslík - televizní legenda
Veronika Rayne R.
Červený trpaslík (Red Dwarf) vtrhl do České republiky v roce 1999 a za těch 21 let se stal pro české diváky synonymem britského humoru. Přijďte se dozvědět více o tomto scifi fenoménu.
Zákulisí dabingu Hvězdné brány
Vladimír Novotný "JacobCarter"
Pojďte se podívat do zákulisí výroby českých dabingů Hvězdné brány, Atlantidy i Hlubokého vesmíru. Ukážeme si studia, kdo se na něm podílel a kdo koho daboval. Prozradíme, co dělá produkce, jak se dělají dialogy i co se v dabingu nepovedlo. Přijďte se zeptat na to co vás na toto téma zajímá.
Christopher Nolan a jeho dílo
Michal Krtouš
Přijďte prozkoumat život a dílo jednoho z nejlepších a nejosobitějších filmových tvůrců současnosti. Společně se zaměříme na Nolanův unikátní tvůrčí styl, rozebereme jeho známá i neznámá díla a nakonec probereme, co chystá do budoucna. Přednáška obsahuje několik krátkých videí v angličtině.
Od SG po současnost - co dělají teď?
Eva Lipenská "Odyssea"
Na této přednášce se dozvíte, kde v současné době můžeme nebo budeme moci vidět naše oblíbené herce ze Stargate. Nebo už odešli do hereckého důchodu?
Star Line
Star Trek + Star Wars program. Přednášky, diskuse, soutěže...
Star Trek + Star Wars program. Lectures, discussions, competitions...
D7 více >
Hudební motivy Epizody VII
Robert Richter
Jaké hlavní hudební motivy přinesl soundtrack k filmu Star Wars: Síla se probouzí ? Zajímavostmi hudby, kterou John Williams pro Epizodu VII složil vás v přednášce prošpikované hudebními videoukázkami provede znalec jeho díla Robert Richter.
Alternativní reality a paralelní vesmíry
Radka Pourová "El.fean"+ 
Ve ST se objevují alternativní reality ("co by kdyby") i paralelní vesmíry (s vousatým Spockem)od samotné TOS po DISC, ve většině případů jejich vznik provází i cestování časem. Rozdíl mezi oběma fenomény nám vysvětlí osoba nanejvýš povolaná, kterou k tomu účelu přizveme ze sousedního fandomu.
Hudební motivy Epizody VIII
Robert Richter
Jak vznikal v pořadí již osmý soundtrack Johna Williamse ke Star Wars a hlavně jaké nové hudební motivy John Williams pro film vytvořil. To vše uslyšíte na přednášce doplněné hudebními ukázkami.
G. Lucas & S. Spielberg movie magic
Shaun O'Banion
Movie producent Shaun O'Banion will came to talk about cooperation with George Lucas and Steven Spielberg. Shaun worked on movies like Catch Me If You Can, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, Avatar, The Dark Knight Rises, Matrix Reloaded, etc.
TyJáTREK - náhled za holooponu
Jan Krátký "Sokar"
Máte rádi Star Trek a divadlo? Přijďte se dozvědět, kde má Bajoranka zlatou rýhu, jak sestavit na pódiu Deltaplán a proč to Vulkánci mají rádi logické. Co přinese na STARcon madam Q? Prozkoumejte zákulisí a fotonová prkna, která znamenají svět.
Hollywood & Sci-fi
Shaun O'Banion
Talk show with movie producent Shaun O'Banion about how Hollywood evolving/degrading regarding popular science fiction theme. This is a panel you cannot miss!
Tajemná Odysea
Victoria Walderon Svobodová
Beseda o natáčení Star Trek fan filmu Tajemná Odysea, historky a zážitky herců a štábu, včetně fotek a nepovedených scén. V Druhé části vás čeká projekce samotného filmu, nenechte si ujít akční podívanou z dílny Victoria fan film production.
Fan Film Eskadra
Tereza Junová
Zákulisní informace o natáčení nového českého Star Trek Fan filmu.
Throne Line
Hra o trůny, Pán prstenů + Fantasy & Historie
Game of Thrones, Lord of the Rings + Fantasy & History
D3 více >
Horn of Gondor: uvedení traileru
Šimon Pešta
Tvůrci tohoto českého fanfilmu si na Comic-Con připravili unikátní projekci traileru (jeho první, ale plnohodnotnou verzi) dlouho v předstihu před jeho oficiálním zveřejněním. Následně režisér Šimon Pešta promluví o zákulisí celého filmu a také kdy se na něj můžeme těšit. Prostor bude i na dotazy.
Soutěž: Riskuj o Železný trůn
Jakub Š. "Šnorbi"
Vyzkoušejte si novou formu Hry o trůny. Riskujte a zvítězte ve vědomostním boji o Železný trůn.
(Ne)povedený překlad Hry o trůny
Zuzana K. "Bell"
Starý překlad Písně ledu a ohně provázela celá řada kontroverzí jako nekonzistentnost, vyložené chyby ve významu a hlavně překládání anglických jmen do češtiny, k němuž došlo zničehonic v polovině ságy. O těch nejzábavnějších failech starého překladu si můžete přijít poslechnout na tuto přednášku.
Finská mytologie
Alena L. "Ála"
V naší přednášce se vydáme do světa finské Kalevaly. Budeme si povídat o stvoření světa, jednotlivých finských bozích, hrdinech finských mýtů či provázanosti života obyvatel Finska s přírodním děním.
Dobrá znamení: kniha vs seriál
Petr R. "Rausek"
Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Před 17 lety vzešla z per dvou geniálních autorů (N. Gaimana a T. Pratchetta) jedna z nejvtipnějších verzí apokalypsy, jakou si lze představit. Naplní její televizní zpracovaní velká očekávání fanoušků předlohy?
Skončí GoT a knížky stejně?
Tomáš K. "Brog"
Že se seriál svým průběhem dosti vzdálil knižní předloze, víme všichni. Autor to chválí, někteří fanoušci knih na to nadávají, dalším je to jedno. Divákům to občas dělá v lore nepořádek, pokud knížky neznají. Otázka je, jak tomu bude u konce. Budou se hodně vzdalovat? Zemřou a zvítězí jiné postavy?
Severská fantasy a sci-fi
Alena L. "Ála"
O severských detektivkách se říká, že jsou jedinečné a zvláštní a že je poznáte mezi ostatními detektivními příběhy na první pohled. Nejinak je tomu i v případě severských fantasy příběhů. I zde najdete celou řadu zvláštností odlišujících tyto příběhy od fantasy a sci-fi literatury tolik nám známé.
Bílá Hora - národní katastrofa?
Scarlett R. "Darht Zira"
Ve škole se většina z nás učila, že se jednalo o největší národní tragédii. Existují však i názory, že prohra českých stavů na Bílé hoře byla tím nejlepším, co náš národ mohlo potkat. Je pravda někde uprostřed, nebo je všechno ještě jinak? A jak to bylo s tou násilnou rekatolizací a poněmčováním?
Workshop Line
Workshopy - vyrobte si rekvizitu nebo něco na památku.
Workshops - Make a prop or something to remember.
D10 více >
Vyrob si svou Game of Thrones záložku
Eva Lipenská "Odyssea"
Vichry zimy se snad konečně blíží a vy se na ně s námi můžete pořádně připravit! Přijďte si vyrobit knižní záložku ve stylu Hry o Trůny!
Vyrob si svůj Hatak
Tomáš Charvát "Bob"
Příležitost rozšířit svoji flotilu si nenechá ujít žádný vládce soustavy. A co vy?
Přijďte si vystřihnout a nebo jen vybarvit vlastní mezihvězdný koráb.
Vyrob si své GoT sněžítko
Pavla Kratochvílová "pajik"
Chcete zažít pořádnou sněhovou bouři na vašem stole? Pojďte si s námi vyrobit stylové sněžítko!
Nakresli si draka
Vilém Maršík
Myslíte si, že neumíte kreslit? Trápí vás, že ostatní umí malovat krásné draky či cokoli jiného a vy nic? Netrapte se a přijďte, uvidíte. S naší přednáškou je úspěch zaručen. Pokud vám to opravdu nepůjde, kdo pozná, že jste použili šablonu?