Zpět

Fanouškovský program

Sobota - 22.10.

09:00 09:30 10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30 19:00 19:30 20:00 20:30
Anime Line
Sál E3 více >
Květinové origami
Michaela "Misha" Bošková
Origami je o preciznosti, soustředěnosti a především vnitřním klidu. Zbrklé, urychlené a nepromyšlené pohyby vedou k nevalnému výsledku… Přijďte za námi zpomalit v rušném tempu tepajícího světa a lámat si hlavu pouze nad tím jak přesně ohnout neposedný papír tentokráte do tvaru květin.
Jak se stát jezdcem na koni v anime
Vendy "Iki" Přidálková
Chcete se stát jezdcem, aniž byste museli dlouhá léta trénovat? Pak je tato přednáška přímo pro vás. Podíváme se na vztah jezdce a koně v anime, odhalíme tajné triky a naučíme se komunikovat s koněm jako anime hrdinové.
Asijské zajímavosti a pikantnosti
Denisa Spurná
Myslíte si, že o Asii víte všechno? Nebo naopak máte pocit, že vůbec nic? Náš kvíz vás pravděpodobně přesvědčí o opaku. Přijďte si zasoutěžit a zjistit, kolik toho o Asii (ne)víte.
Hra o trůny: Japonská edice
Pavlína "Paichichi" Ito
Zdá se vám že nové díly Rodu draka, vychází příliš pomalu na to, aby naplnily vaši touhu po intrikách, vášni a krvi? Již nehledejte více, tato přednáška vám nabídne výběr z hroznů těch nejbrutálnějších, nejdivnějších a snad i nejdojemnějších příběhů o japonském císařském následnictví v průběhu věků!
Japonské pohřby
Alexandra "Sušenka" Halasová
Když někdo umře, ve většině případů ho čeká pohřeb, událost, kde máme poslední možnost rozloučit se. Jak ale takový pohřeb probíhá v Japonsku? Jak dlouho trvá, jaké obřady jsou s ním spojovány, kolik stojí, a jak je na konci naloženo s tělem? To vše se můžete dozvědět v této přednášce.
Povídání o mangách se značkou CREW Manga
Jiří Pavlovský a Kateřina
Nakladatelství CREW je u nás největším expertem na mangu. A jeho zástupci dorazí i na Comic Con Junior, aby představili své nejzajímavější a nejúspěšnější tituly, řekli, co všechno obnáší vydávání mangy, odpověděli na vaše otázky... a možná i prozradili něco z toho, co se chystá na příští rok!
Jazyky Asie
Denisa Spurná
Lákají vás asijské jazyky, ale neměli jste možnost s nimi přijít do bližšího kontaktu? Zajímá vás, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Váháte, jestli se do nějakého pustit? Odpověď na všechny otázky vám přiblíží tato přednáška.
Vše o Korejském popu
Anna "Agnés" Ondráčková
Co je to vlastně Korejský pop? Čím se liší od toho Amerického? Jak vypadá líheň Korejských idolů? Jedí někdy Korejští idolové? Spí vůbec? Na tyto a další otázky najdete odpověď na naší přednášce.
Čaj v anime a jak si ho připravit doma
Jakub "Charoděj" Přidálek
Přijďte se podívat na některé čaje, co jste mohli vidět ve svém oblíbeném anime a dozvědět se, jak si jej můžete udělat doma.
Jak Japonsko ovládly 2D celebrity
Tadeáš "Meon" Jojko
Dnes to jsou Vtubeři, ještě nedávno vládla Hacune Miku a před 40 lety byla královnou Lynn Minmay. Celebrity,které navenek vystupují jen jako anime postavy,se za posledních 50 let postupně v Japonsku staly čím dál tím výraznější. Ale kde se vzaly,proč mají úspěch a proč vlastně takhle lidé vystupují?
Korejská mytologie
Anna "Agnés" Ondráčková
Kolik korejských královských linií má údajně předky mezi bohy? Proč bychom si měli dávat pozor na loď obklopenou strakami? Jak se zrodila bohyně porodu a matek? A proč si korejský fotbalový klub Red Devils vybral jako maskota Trolla?
Comics Line
Sál E4 více >
Komiksový jazyk: kreslení a psaní
Kateřina "Chechula" Čupová
Kateřinu Čupovou můžete znát jako spoluautorku Vějíře 2018, žánrové i poetické tvorby a také komiksové adaptace slavného sci-fi románu Karla Čapka, R.U.R. Přijďte se Kateřiny zeptat, jak se takových cílů dá dosáhnout, co ji na práci baví a v čem jsou různé tvorby grafiky rozdílné.
Zapomenuté kreslené perly
Markéta Homolková "Majky"
Od Asterixe po Mravence Z, přijďte si zavzpomínat na animované filmy, které kultovní status minul neprávem.
O Čtyřlístku s Jaroslavem Němečkem
Jaroslav Němeček
Posezení s hostem Comic-Conu Junior 2022, Jaroslavem Němečkem, legendárním tvůrcem Čtyřlístku - aneb první půl století v Třeskoprskách.
Novinky v Marvel Cinematic Universe
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Marvel nám na D23 představil hodně ze svých budoucích MCU plánů. Co z nich můžeme soudit o celkovém příběhu? Co nás vlastně čeká za filmy? Kdo v nich bude? Vrátí se staří herci? Jak zatím hodnotíme Fázi 4? Co nás čeká nejdřív? Pojďme si shrnout, co víme, a pobavit se, co bude dál!
Křest komiksového titulu Morčata v akci
CREW
Morčata Druk a Šasí utekla ze zverimexu!
Jejich dobrodružství zachytily v novém komiksu K. Smolíková a E. Kuchynková. Přijďte ho s námi pokřtít! Můžete se těšit na obě autorky, zábavné pracovní listy i tajné informace ze zákulisí. Možná přijde i na odhalení novinek!
Co číst a na co se dívat mimo Marvel
Adam Stencl "Hamrik"
Pokud chcete doporučit, na co se dívat a co číst mimo Marvel, tak je přednáška přimo pro vás.
Nejšílenější DC teorie (filmy a seriály)
Jan Stiess, Františka Pin
Internet je podivuhodné místo, které je plné teorií o tom, kam Marvel směřuje. My Vám ukážeme ty nejšílenější teorie a názory o dalším vývoji DCEU filmů a seriálů!
Sandman - komiks a seriál
Jan Stiess+ Františka Pin
Sandman se na netflixu dočkal seriálového zpracování. Jak to dopadlo a co nás čeká dál?
Od internetu ke komiksové slávě
sestry Jančové, J. Kilián
Jana Kiliánové po přechodu od programování ke grafice prorazila spoluprací na korektorovi a od té doby se věnovala řadě komiksových projektů, vč. spolupráce s Kotletou. Sestry Jančové po studiu marketingu prorazily s komiksem Peter: Skúška. Jak prorazit? Jak využít internet? Přijďte to zjistit!
Duna: úspěšný film, neznámý komiks
Adam Stencl "Hamrik"
Kdo je Alejandro Jodorowsky? Co má společného s Dunou od Franka Herberta? A jak s ním souvisí Taika Waititi, režisér a herec, který se momentálně těší velké oblibě? To vše se dozvíte na této přednášce, která vám možná změní pohled na sci-fi, tak jak ho znáte.
Future Line
Salónek S1 více >
Jaké to je být Borg?
Věra Oravová "Geros´Lal"
Lidé, kteří ze zdravotních důvodů využívají
implantabilní technologie, jsou již mezi Vámi. Přiďjte si na přednášku poslechnout,
jaké je slyšení se sluchadly a jaké
je žít s implantátem, který podporuje
Vaše srdce. Přednáší uživatelka sluchadel
a implantovaná pacientka.
Laser jako světelný meč vědy
Lukáš Nádvorník (MFF UK)
Co dělá laser laserem? Jak ho vyrobit a jak ho použít na světlé straně síly? Vydejme se na cestu od
prvního objevu po nejrychlejší lasery světa, laserové pinzety nebo monstrózní petawattová laserová
děla.
Kde bereme energii pro pohyb?
Adam Obr (UHKT, 1.LF 
Cvičíme. Dřeme. Makáme, abychom spálili tuk, který se nám přes zimu nahromadil kolem pasu. Pálíme ale doopravdy tuk, nebo “jedeme na cukr”? Jak se vlastně stane, že z jídla dostaneme energii pro pohyb? Jak to, co jíme, ovlivňuje, co spálíme — a záleží na tom vlastně?
Jiné mozky I: autismus
Barbara Oudová Holcátová 
Zdá se, že jsme na prahu velké změny pokud jde o autismus: diagnózy dospělých, zejména žen, narůstají, až mají někteří pocit že je to jen módní vlna. O co jde, proč to tak je a co se nejspíš bude v této oblasti dít dál? Pojďte se to dozvědět!
Jiné mozky II: ADHD a "ND"
Barbara Oudová Holcátová 
Zdá se, že jsme na prahu velké změny pokud jde o ADHD. S diagnózami se poslední dobou roztrhl pytel, až mají někteří pocit že je to jen módní vlna. I v českých médiích se teď o něm dost píše. O co jde, proč to tak je a co se nejspíš bude v této oblasti dít dál? Pojďte se to dozvědět!
Jak si vyrobit stroj času
Michal Krtouš (MFF UK)
Patří cesty časem pouze do sci-fi, nebo by to šlo i ve skutečnosti? Jak by se dal vyrobit stroj času? Jak by se používal? A na co všechno bychom si museli při cestování časem dávat pozor? Jak na tyto a mnohé další otázky pohlíží věda? To vše na přednášce zjistíte!
Pohádkoví versus skuteční draci
Miroslav Peřina (UP Crowd
Renomovaný biochemik se podívá na zoubek drakům figurujícím ve fantasy (Hry o trůny a Harry Potter) z pohledu biologie a biochemie. Srovnáme existující živočichy s draky, probereme teoretické, ale dosažitelné cesty, kterými by dračí tělo mohlo dosáhnout chrlení ohně a létání.
Jak funguje imunita
Adam Obr (UHKT, 1.LF 
Už jste někdy přemýšleli nad tím, co vlastně znamená “mít dobrou imunitu”? Co to vlastně je “imunita” a z čeho se skládá imunitní systém? Jaké krvelačné boje probíhají mezi našimi buňkami a patogeny, a co se stane, když svou imunitu využijeme třeba k tomu, abychom vyléčili rakovinu?
Mám přečtený genom a co teď s tím?
Jana Fialová Kučerová (LF
Slasti a strasti osobní genomiky v době, kdy si můžete zaplatit osekvenování celého genomu. Co tam najdete a co ne. Počítání neandrtálců a vzdálených příbuzných, a jak nepočítat rizika. Budeme mít děti na klíč? Čeká nás personalizovaná medicína? A co na to Angelina Jolie?
Je anime budoucností vyučování?
Simona Holotová (PřF MU)
Pomáhá nám animovaná tvorba při učení? Dá se z ní naučit reálné znalosti, které mají vědecký základ nebo je jen fikcí? Animované seriály a komiksy, které jsou víc než jen zábava a to, jak by nám mohly v budoucnu pomoci při vzdělávání.
Game Line
Salónek S2 více >
Nehráči chtějí taky hrát
Kristýna Prokešová
Nehráči neví, jak se to zapíná. Ale chtějí hrát. Hlavně něco jednoduchého. No a co, že jim to nejde. Kazí vám skóre a pořád umírají. Jsou to pořád vaši kamarádi! A proto si představíme nejlepší hry pro nehráče a poradíme, jak si je vlastně zahrát.
Elden Ring: Příběh a svět
Zuzana Komprdová "Bellatrix"
Hry od FromSoftware vždy nabízely bohatý příběhový background všem hráčům, kteří byli ochotní si jej poskládat ze střípků informací. Ani Elden Ring není výjimkou. Pojďme se společně ponořit do tajuplné historie Lands Between i do příběhu, který v tomto světě prožívá náš protagonista.
Sherlock Holmes v PC hrách
Aneta Kračmarová "Marilen"
Máte rádi Sherlocka Holmese? Chtěli byste v kůži detektiva řešit případy nejenom v Londýně? Máte jedinečnou příležitost zjistit, co všechno PC hry o Sherlocku Holmesovi nabízí.
DC a MARVEL ve hrách
Jan Stiess+ Františka Pin
Komiksy a filmová zpracování jsou jedna věc, ale co teprve hry z našich superhrdinských světů? Které jsou nejlepší? A jaké nás v budoucnu čekají?!
Arcane: Srovnání se hrou a co bude dál
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Herní filmy a seriály často moc chvály nesklízí. Arcane ale válí tak, že už se traduje, jak přijdou sequelové seriály. Navíc nás čeká druhá série. A svět League of Legends je přitom plný všemožných příběhů. Co už tvůrci zpracovali? Co jim zbývá? Kam se vydají v 2. sérii? Pojďme to všechno rozebrat!
Chystané filmy a seriály podle her
Zuzana Komprdová "Bellatrix"
Filmů podle her už vznikly mraky. Ale poslední dobou jako by se roztrhl pytel s plánovanými filmovými i seriálovými adaptacemi nejrůznějších leckdy opravdu prominentních herních titulů. Prolomí některá z nich kletbu, která herní filmy obestírá? Nebo budou tyto adaptace zase jeden velký fail?
Beseda s Lukášem Vobeckým z LanCraftu
Kristýna Prokešová
Přijďte si poslechnout besedou s osobností české e-sport scény. Lukáš se pohybuje na scéně už více než 20 let. V současnosti kromě vedení agentury LanCraft vyučuje o hrách na střední škole Klíč, provozuje úspěšný gaming house The Nest a spolupracuje s řadou předních značek z herního průmyslu.
Marvel versus věda
Vědátor: J.Tomáštík, L.Loukota
Z Marveláckých filmů jsme si zvykli na superhrdiny s doslova kouzelnými schopnostmi nebo úžasnou technologií. Dokážeme už dnes postavit IronManův oblek nebo vyrobit Wolverinovy čepele? Na to se podívají JaRon a Ladislav z Vědátora.
Soutěž Nutrend Qwizz - League of Legends
Lukáš Vobecký
Přijďte si vyzkoušet své znalosti filmového světa LoLka ve speciálním Nutrend qwizzu. Čeká na vás 40 otázek, které řádně otestují váš level fanouškovství. Kvíz bude probíhat na platformě Kahoot!, proto si nezapomeňte si vzít své telefony. Na nejlepší z vás čekají dárky od Nutrendu
Sci-fi Line
Salónek S3 více >
Odkud ještě můžete znát SG hosty CCJ
E. Lipenská
Michael Shanks a Lexa Doig nejsou jen Dr. Daniel Jackson a Dr. Lamová ze Stargate. Přijďte se detailněji seznámit s jejich seriálovými a filmovými kariérami.
Star Wars (nejen) na D+: Co nás čeká?
T. Kratochvíl
Disney nás skrze svou novou streamovací platformu zásobuje řadou novinek ze světa Star Wars. U té nejpopulárnější z nich, nás brzy čeká další série. Kromě toho SW rozjíždí řadu animáků i akčních seriálů. Co nás čeká nového? Co bude za pokračování? A co filmy? A co na to všechno říkáme?
Nevysvětlené záhady ve Stargate
E. Lipenská
Víte, co se stalo s Danielovým dědečkem? Jackovým klonem? Furlingy? Poručíkem Fordem? Destiny? Já taky ne! Společně se podíváme na příběhy, které nebyly dále rozvedeny, a popřemýšlíme, kam se mohl děj dále ubírat.
Avatar a další dílo Jamese Camerona
M. Krtouš
V zimě se dočkáme pokračování veleúspěšného snímku Avatar. O čem nový film bude a jak se natáčel? Jak dlouhá byla cesta k vzniku prvního dílu, a jak vznikaly další slavné snímky Jamese Camerona jako Terminátor či Titanic? Společně prozkoumáme život a dílo jednoho z nejznámějších filmařů současnosti.
Hrané Star Wars seriály
M. Kratochvíl
Pojďme objevit osudy oblíbených nebo méně známých postav z předaleké galaxie. Představíme si aktuální seriály ze světa Hvězdných válek, jako je např. Mandalorian, Boba Fett, Kenobi a další.
Palpatine - padouch nebo hrdina?
S. Rauschgoldová
Senátor, nejvyšší kancléř Republiky, císař, ale taky politolog, architekt, vědec, učenec, spisovatel... Co je pravda a co legendy? Byl to krvavý diktátor, rasista a misogyn? Nebo naopak osvícený monarcha, který vlastně zachránil galaxii? A byla skutečně absolutní moc tím, po čem nejvíce toužil?
Stručný úvod do světa Duny
M. Kratochvíl
Arrakis. Duna. Pouštní planeta. Pojďme se podívat na tento rozsáhlý sci-fi svět, ve kterém se toho poslední dobou děje opravdu hodně.
Choreografie světelných mečů
T. Kovanicová
Od té doby, co do sebe můžeme sekat násadou na koště a dělat pusou "vžum" vznikly světelné meče. A co nejlépe si s nimi užít znamená předvádět nacvičené souboje. Mění se vybavení, možnosti a trendy. Nejlépe je to vidět v Lighsaber Choreography Competition. O čem je a jak v ní uspět?
O´Neill a astronomie
K. Onderková
Chtěli byste začít s astronomii a nevíte jak? Pak je tato přednáška pro Vás. Přiblížíme si vztah O´Neilla k astronomii. Ukážeme si jeho vysvětlení některých astronomických úkazů.
Byl Star Trek vždy politický?
B. Oudová Holcátová
Nové seriály ze světa Star Treku jsou kritizované z různých stran, a jednou z nich je údajná přílišná politická angažovanost. Jak to s ní bylo ve Star Treku dřív, jak se to vyvinulo do dnešní doby, a co si o tom o všem myslíme? Měl by Star Trek ubrat, nebo naopak ještě přidat?
Fantasy Line
Salónek S4 více >
Draci a HotD: Kteří, čí a jak vypadají?
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Jak z názvu plyne, Rod draka nebude jen seriál o rodu Targaryenů, ale taky o dracích. Ostatně Tanec draků je událost, kde spolu draci bojují, kde se zabíjí a kde Targaryeni způsobí, že Danny musí návrat draků zařídit magicky. Takže jich bude hodně. Chcete se v nich vyznat už před seriálem? Přijďte!
Tajemství hůlkové magie
Petra "Bella" Pidimová
Hůlka si vybíra kouzelníka,jak nás poučil pan Ollivander. Co to ale znamená? Jaké jsou vlastnosti jednotlivých dřev a magických jader a co jejich spojení vypovídá o kouzelníkovi, kterému hůlka patří? A co na to výrobci hůlek po celém světě?
Draci v našem reálném světě
Scarlett Rauschgoldová "Darth&
Nejen současná fantasy, ale legendy a pohádky skoro všech kultur se draky hemží. Byli pouze výsledkem bujné fantazie našich předků, nebo mohli mít nějaké reálné základy? Co mohlo hrát roli? Reálná zvířata, nálezy kostí, psychedelika, dávná kolektivní paměť lidstva... A co byl zač brněnský drak?
Co nás čeká v GoT univerzu
Zuzana "Bellatrix" Komprdová
GoT skončil poněkud neslavně, ale to HBO nezastavilo, aby si neobjednali celou nůši nových GoT seriálů (a to i když nepočítáme ty, které zrušili). Jaké seriály to jsou a co od nich můžeme čekat? A jak to vůbec vypadá s další tvorbou G.R.R. Martina?
Albus Brumbál, hrdina nebo padouch?
Lucie "Freya" Carvalho Al
Nejslavnější kouzelník všech dob. Tak se o něm vyjadřují mnozí. Je ale opravdu takový hrdnina nebo je to ve skutečnosti manipulátor a jeden z největších padouchů série? Nebo je pravda někde mezi? Co myslíš? Přijď si o tom s námi podiskutovat. Rádi tvůj názor uslyšíme
K čemu přesně slouží gumová kachnička?
Pavla "Daahlia" Palkovičová
Proč kouzelníci nepoužívají některé mudlovské vynálezy? A jak vlastně vypadá koupání kouzelnických ratolestí bez gumových kachniček? Přijďte si poslechnout přednášku o rozdílech a paradoxech, které přináší ne/využívání mudlovských výrobků kouzelnickou populací. S Freyou se na vás budeme těšit ❤️
(Ne)povedený GoT prequel Rod draka
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Konečně dorazil nový seriál ze světa Hry o trůny! Kriticky slaví obrovský úspěch a navzdory konci 8. série má obrovskou sledovanost. Jak se ale líbí fanouškům? Co srovnání s knihou? Je lepší než (část) GoT? Jak si vede oproti jiným fantasy? Na diskusi vítáme odpůrce i příznivce, nejde (jen) o hate!
Jak se (ne)povedly Prsteny moci?
M. Krtouš + B. "Pott
Tento pátek nám skončil LOTR seriál Prsteny moci. Jak se nám líbil a nelíbil? Co se dalo udělat lépe, čím nás překvapil, čím nás zklamal a čím naopak potěšil? Pojďte si popovídat, podebatovat nebo se dokonce i pohádat!
V čem už Rod draka předčil Hru o trůny?
Martin "Tormund" & Tomáš&
HBO nám konečně přineslo nový seriál ze světa Hry o trůny. A fanoušci čile (a pochopitelně) srovnávají jak první série obou seriálů, tak různé postavy a události. Je tedy něco, v čem už Rod draka Hru o trůny skutečně předčil? V čem nám naopak GoT přišlo lepší? Pojďme si to shrnout a debatovat!
LOTR: jak se točily filmy a seriál
Michal Krtouš
Trilogie Pána prstenů patří mezi nejznámější a nejoblíbenější filmy vůbec. Neméně zajímavé, než snímky samotné, je však jejich natáčení. Jak vnikli filmoví Hobiti, skřeti, Enti, mohutné stavby, epické bitvy a mnoho jiného? A jak si s těmito věcmi poradil seriál Prsteny moci?
Book Line
Salónek S5 více >
Fantastika jako odraz reality
Jan Kotouč, Petra Machová
Sci-fi a fantasy pořád (a víc) odráží naší realitu. Problémy, které řešíme na zemi, ať už sociální, politické a jiné, se ve fantastice můžou zobrazit v jiných kulisách a čtenáři a diváci na ně mohou pohlížet bez předsudků nezaujatým pohledem. Jak je to u současných českých autorů?
Kam posílat povídky?
Kateřina Kalivodová Foltánková
Do jakých soutěží se nejlépe vyplatí posílat povídky? A do jakých časopisů? Jaké jsou možnosti? O tom bude mluvit Kateřina Kalivodová Foltánková z Literární alchymie, osoba s největším přehledem o literárních soutěžích v ČR.
Jak se píše pro děti
Petra Štarková, Klára Smo
Beseda o tom, v čem je psaní dětských knížek jiné než beletrie pro dospělé nebo fantastiky. Pro všechny, které zajímá psaní i pro ty, co jen rádi čtou.
Tvorba literárních světů
Jarmila Mlčoušková, Jan U
Zkušení autoři budou mluvit o tom, jak se tvoří svět pro sci-fi a fantasy díla.
Fenomén Young Adult literatury
Alena Heinrichová, Vojtěch&nbs
Young Adult literatura je populárnější než kdy dřív. Co na ní lidi přitahuje, proč ji píšou a proč ji čtou? O tom budou besedovat ti nejpovolanější autoři.
Jak přeložit a vydat knihu v angličtině
Jan Kotouč, Kateřina Šard
Někteří čeští autoři prorazili na anglicky-mluvící trh. Na besedě budou mluvit o tom, co všechno obnáší vydat český román nebo povídku v angličtině.
Fantasy série a jejich (české) prokletí
Jan "Jack" Urban
Spousta autorů by chtěla svůj svět rozvést na více dílů. Ale málo takových, co se jim to podaří. U nás to má autor ještě těžší. Čím to je?
Knižní řada Má to háček
Petra Štarková
Příběhy o dětech, které překonávají své problémy a odlišnosti (autismus, ADHD, střídavá péče, problémové chování, deprese rodičů, nešikovnost a další). Prezentace knižní řady určené dětem.
Úvod do Steampunku
Petra Slováková
Vše, co jste chtěli vědět o steampunku a ještě mnohem více. Povíme si něco o historii subžánru, o steampunkových filmech, Hudbě, knihách, kostýmech, tvůrcích i o věcech, které byste neměli minout, pokud vás tento lifestyle zajímá.
Jak sehnat nakladatele
Alena Heinrichová, Kateřina&nb
Jak je těžké dojít od dokončeného rukopisu k vydané knize? Jak si najít nakladatele? Jak si ho udržet. Beseda s autory, kteří tuto složitou cestu absolvovali nedávno a mají nejčerstvější informace.
Workshop Line 1
Hala E0 Fun zóna více >
Krucánky a Kaňoury
Lucie Carvalho Almeida "F
Máš obavy o své HP šperky? Nevíš, jak je správně zabezpečit? Přijď si k nám vyrobit šperkovnici, do které se nedostane ani Ty - víš - kdo. Těšíme se na tebe. :-)
Veselé papírové vějíře
Michaela "Misha" Bošková
Přijďte si vyrobit jednoduchý veselý papírový vějíř pro radost.
Čepičky nejen z Červeného trpaslíka
Eva Lipenská+ Pavla Krato
Jste fanoušek seriálu Červený trpaslík? Patříte k červenočapkářům nebo modročapkářům? Přijďte si s námi vyrobit stylové čepičky určené především k práci v bistru na Fušálu. Ale fantazii se meze nekladou!
Taška s vlastním motivem
Kateřina Onderková "viki"
Přijďte si namalovat na plátěnou tašku svůj oblíbený motiv, nebo cokoli co Vás napadne.
Dračí vejce nejen od draků ze Západozemí
Pavla Kratochvílová+ Eva 
Draci se nevyskytují pouze ve světě Hry o trůny, ale i v dalších fantasy světech. Jak vypadají jejich vejce? Nebo vajíčko vašeho vysněného draka? Pojďte si s námi takové vejce vyrobit. Fantazii se meze nekladou.
Workshop Line 2
Hala E0 Fun zóna více >
Hravé záložky
Soňa Hadravová "Daphne"
Každý knihomol ví, že záložek do knihy není nikdy dost. Přijďte si vytvořit vlastní záložku nejen s pohádkovými motivy.
Omalovánky Stargate
Pavla Kratochvílová
Přijďte si k nám vybarvit Hvězdnou bránu, a nejen ji. Fantazii se meze nekladou a tak můžete Stargate svět rozzářit různými barvami.
Kolážové omalovánky
Barbora Vodáková "applejack"
Vždy vám v omalovánkách něco chybí? Třeba když tygr nemá kolem sebe žádné květiny a jen tak sedí na bílém papíře? Přijďte si k nám složit svoje ideální omalovánky a trochu si zastříhat a zalepit.
Comic-Con omalovánky
Šárka Hamáčková "elirwen"
Přijďte si vymalovat různá dobrodružství maskotů Comic-Conu.
Namaluj si draka
Jana Syrovátková
Díváte se po všemožných krásných fantasy dracích a sami zvládáte tak maximálně omalovánky? Přijďte s námi vyzkoušet techniku obtížností odpovídající omalovánkám, kde výsledek vypadá jako originální výtvor.
Vytvoř si mandalu
Michaela Bošková
Mandaly jsou zajímavé nejenom kruhovité obrazce. Ukážeme vám, jak namalovat mandalu, nebo si ji v odlehčené verzi můžete jen vybarvit :)
Magnetické záložky
Soňa Hadravová "Daphne"
Přijďte si vyrobit originální magnetickou záložku. Můžete si vybrat z připravených motivů nebo popustit uzdu své fantazii.
Navrhni si superkostým
Barbora Vodáková "applejack"
Vytvoř si design svého superhrdinského kostýmu. Budeš mstitel bezpráví, který se ve své černé kápi ztratí na noční obloze nebo spíš pestrobarevný hrdina z předměstí?
Pokémon origami
Jana Marková
Složte si s námi svého oblíbeného Pokémona.
Komiksové workshopy
Předsálí E4 více >
Workshop s Ivou a Zuzanou Jančovými
Zuzana a Iva Jančové
Ve výtvarném a scénáristickém workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Nikkarinem
Nikkarin
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Klárou Smolíkovou
Klára Smolíková
Ve scénáristickém workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby scénářů pro komiksy. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Danem Černým
Dan Černý
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Animefest stánek
Hala E0 Fun zóna více >
Volné cvičení
Ikigai Dojo Brno
Ukážeme návštěvníkům vše (co je v našich silách) a co si jejich mysl žádá.
Aréna
Dům rytířských ctností
Aréna pod vedení Domu rytířských ctností.
Volné cvičení
Ikigai Dojo Brno
Ukážeme návštěvníkům vše (co je v našich silách) a co si jejich mysl žádá.
Aréna
Dům rytířských ctností
Aréna pod vedení Domu rytířských ctností.
Workshop pády
Ikigai Dojo Brno
Pro cvičení aikido nutnost, před zimním obdobím, dovednost, která se rozhodně vyplatí.
Aréna
Dům rytířských ctností
Aréna pod vedení Domu rytířských ctností.