Zpět

Fanouškovský program

Neděle - 23.10.

09:00 09:30 10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30
Anime Line
Sál E3 více >
Mini origami
Michaela "Misha" Bošková
Skládání origami je skvělý relax a pozoruhodný test vaší zručnosti. Pojďme to ale posunout o další level, aneb čím menší tím lepší :D
České stopy v anime
Adam "Christof" Rambousek
Témata mangy a anime jsou různorodá, není tedy divu, že v nich občas narazíte na české reálie. Jak věrně zachycují autoři české prostředí? Vzniká anime podle českých předloh? Vystupují v anime známé české osobnosti? Co je podle Japonců pro Česko typické?
Jak napsat svoje jméno v korejštině
Anna "Agnés" Ondráčková
Korejské písmo Hangul vypadá na první pohled složitě, ale je to naštěstí jen zdání. Přijďte zjistit jak tímto písmem napsat svoje jméno (a možná se i naučit, jak napsat jméno svého oblíbeného idola). 거기서 만나자!
Proč cestovat po JV Asii
Michaela "Misha" Bošková
JV Asie je směsice různorodých států, zajímavých kultur, milých lidí, rušných velkoměst, pikantní kuchyně, nepřeberných chutí a pachů a neotřelých zážitků.V přednášce se dozvíte typy,rady a zábavné poznatky z mých toulek po JV Asii,které můžete vzít jako inspiraci pro vaši vlastní dobrodružnou cestu
Ultimátní Asijský kvíz
Michaela "Misha" Bošková 
Super "těžký kvíz" z celé Asie. Těšit se můžete na otázky o pop-kultuře, zeměpisu, gastronomii a různých dalších zajímavostech o jednotlivých státech. Přijďte si za námi vyzkoušet, co všechno víte a nevíte o Asii!
Fenomén pro děti i dospělé? Pokémoni!
Jakub "lowecak" Lowák a&n
Nakladatelství CREW si pro Vás připravilo prezentaci na dnes již legendární Pokémony. Překladatel Pokémonů Matyáš Anton pootevře dvířka do zákulisí nástrah a radostí překladů, vtipných historek a mnoha zajímavých informací.
O japonské mytologii bez růžových brýlí
Pavlína "Paichichi" Ito
Jsou opravdu japonské legendy tak epické, jak si je pamatujeme? Opravdu jsou japonská božstva tak bezchybná, jak si je malujeme, nebo v sobě mají z lidí více, než si chceme přiznat? Který japonský bůh si rád přihne, kdo má sklony k narcismu a kdo je tak trochu víc šovinista?
Jak přežít dovolenou v Japonsku
Adéla Stopka
Pokud sníte o návštěvě země vycházejícího Slunce a myslíte si, že zde vše funguje perfektně, vyvedu vás z omylu. Prozkoumáme společně specifika, zvláštnosti, a drobné podivnosti, jejichž znalost se vám bude při cestování po této dálné zemi hodit.
Comics Line
Sál E4 více >
Jak reprezentovat CZ komiks v zahraničí
T. Kučerovský, Š. Jislová
Tomáš se účastnil workshopu v Singapuru a pobytu v Bruselu. Byl na festivalech a výstavách v řadě zahraničních zemí. Štěpánka byla rezidentkou Wilkinson College v Kalifornii a propaguje autorky skrz české Laydeez Do Comics. Jak se k tomu dostali? Co dělají? Pojďte je vyzpovídat!
Easter Eggy a odkazy 4. fáze MCU
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Popkultura na sebe ráda odkazuje. Zvlášť když se jedná o delší série. Kolik bylo v Marvel filmech odkazů na jiné filmy či knihy? A jak na sebe Marvel filmy odkazují? Bezpochyby opravdu hodně. A leckdy byly k pokukání. Tak se těm "velikonočním vajíčkům" pojďme podívat na skořápku.
Co nás čeká v DC (filmy a seriály)
Jan Stiess
Přijďte se podívat jaké filmové a seriálové novinky nás čekají z díly DC. Proč má většina projektů zpoždění a na co všechno se můžeme těšit?
Umbrella Academy
Markéta Homolková "Majky"
Taky prostě milujete Umbrella Academy? Ano? Tak pojďte zjistit jaké všechny zajímavé teorie se vyrojily okolo seriálů a jak se liší od komiksů. Dejme společně prostor téhle skvostné sérii.
Soutěž: Bizarní kvíz o MCU
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Kolem MCU existuje spousta vtipných i podivných historek. Nad některými původními plány ke scénářům či postavám by se dalo jen žasnout. A co teprve co všechno vyvádí herci, ať už na place, ve světě nebo na svých sociálních sítích. Dovedete na těchto faktech sesbírat tolik bodů, že vyhrajete cenu?
TOP seriály podle komiksové předlohy
Adam Stencl "Hamrik"
Podíváme se na TOP seriály podle komiksové předlohy, které byly vybrány při hlasování na minulém Comic Conu. Debata vítána!
Vyznejte se v MCU
Michal Krtouš
Baví vás Marvelovky, ale nestíháte přívaly, které studio každoročně vychrlí? Chtěli byste začít s MCU, ale děsí vás ta obří hromada filmů a seriálů? Co stojí za to? Co naopak můžete vynechat? Co navazuje na co? A co má MCU společného se Shrekem? To vše a mnohem více na přednášce zjistíte!
Komiksy, které si zaslouží zfilmovat
Jan Stiess
Je spoustu filmů a seriálů, u kterých divák ani neví, že jsou natočeny dle komiksové předlohy. Pak jsou ale komiksy, které by si svoje filmové univerzum opravdu zasloužily. Pojďme si je ukázat!
Future Line
Salónek S1 více >
Budoucnost postižení, budou bariéry?
Hana Sheala Grygarová
Je vaše realita bezbariérová? V mnoha scifi jsou schody. Ve Star Treku nejsou, ale na stanici DS9 jsou jiné bariéry. Elaysianka Melora ze světa s extrémně nízkou gravitací používá vozík, jak si s tím Federace poradí? A proč Melora odmítne proceduju, která by jí umožnila žít v naší gravitaci?
Po stopách předků vědecky
Blanka Lednická (Naše koř
Zajímá vás, kdo byli vaši předci? Čím se živili, kde žili, na co zemřeli? Jak pátrat v matrikách, kde najít staré mapy, jak zpracovat svůj rodokmen? Podíváme se do digitálních archivů, seznámíme se s matrikami, mapami z 18. a 19. století a spoustou zajímavostí, které k pátrání po předcích patří.
GMO pod lupou
Tomáš Kotačka (Generace M
Asi znáte GMO free jogurt, GMO free sóju, GMO free ovoce a zeleninu, ale setkali jste se vlastně někdy s nějakým GMO produktem?
Věděli byste jak takový geneticky modifikovaný organismus (GMO) vzniká?
A co teprve to jak se pozná GMO od neGMO?
Pokud neznáte odpovědi, přijďte si je poslechnout.
Psycholog mezi policií a soudy
Petra Štarková "Morgiana"
Přednáška/beseda o tom, co to je a jak funguje soudní znalec v oblasti psychologie, k čemu jsou znalecké posudky,o spolupráci s kriminální policií, právníky, soudy a vůbec o mé práci.
Ze života bipolárky
Tereza Teryll Tomáštíková
Jak vypadá život s bipolární afektivní poruchou vám poví Tereza Teryll Tomáštíková, která si udržuje svou příčetnost pomocí kreseb a maleb a povídání o tomto tématu na svém YouTubovém kanálu TeryllART. Jedná se o poruchu genetickou či získanou? Povíme si i příklady bipolárů ze známých osobností.
Hrozí nám to, co Římu?
Scarlett Rauschgoldová "Darth&
"Dopadneme jako Řím" je oblíbené strašení používané extrémisty všeho druhu. Co mělo nebo mohlo mít vliv na zánik první skutečné supervelmoci? Pojďte probrat všechny možnosti i jestli (a jak) se z toho můžeme dnes poučit. A to včetně varianty, že "všechno je jinak" a Řím vlastně nikdy nezanikl.
Vesmírné dotazy naživo
Dušan Majer (Kosmonautix)
Vše, co jste chtěli vědět o vesmíru a báli jste se zeptat.
Dušan Majer, známý český publicista a popularizátor kosmonautiky, bude odpovídat na otázky publika z oblasti dobývání vesmíru.
Jak létá (nejen) Iron Man z pohledu vědy
Michal Krtouš (MFF UK)
Mohl by Iron Man skutečně létat? A pokud ano, jak by asi fungovaly jeho motory? A jak by se mohly pohybovat všemožná jiná vznášedla, vozidla, superobleky, a především vesmírné lodě, kterých je sci-fi plné? Jakým největším problémům naopak čelí? Na tyto a další otázky budeme hledat odpověď.
Game Line
Salónek S2 více >
Zombíci a emzáci - biologie monster
Vědátor: J+Z Tomáštíkovi
Děsivost monster z PC her je obvykle dána počtem končetin, velikostí kusadel a schopnostmi boje s člověkem. Co na jejich rysy říká biologie, mohla by taková monstra žít (a rozmnožvovat se) v přírodě? Na zombíky z Dead space, emzáky z XCOMu a další se mrknou tvůrci z popularizační stránky Vědátor.
Jak jde čas s Assassin’s Creed
Františka Pintová
Herní série Assassinů již nabízí nespočet titulů z různých dob a čekají nás další. Máme již i komiksy, knihy a mnoho dalšího. Jak se v tom vyznat a na co se těšit?
TOP herní adaptace Lovecraftova díla
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Lovecraft v počítačových hrách. Lovecraft ve virtuální realitě. Deskové hry podle Lovecraftova světa. Lovecraft všude, kam se podíváte! Někdy to vážně stojí za to. Jindy... je to TOP spíš tím bizarním způsobem. Pojďme se spolu podívat, jak se Lovecraftovo dílo adaptuje!
Hry podle komiksových předloh
Jan Stiess+ Jakub Lowák
Spoustu her vzniklo díky svým komiksovým předlohám. Pojďme se podívat na ty nejznámější a nejlepší!
Herní kvíz: Co vidíte a slyšíte?
Jan Stiess
Poznáte herní soundtrack, zvuk konkrétní zbraně, hlášku, nebo fotku lokace z herního světa? Tak si přijďte zasoutěžit a třeba se u něco naučit!
Beseda: Překlad knih podle her
Tomáš "Brog" Kratochvíl
Přijďte na besedu s českým překladatelem T. Kratochvílem, který krom Lovecraftovy poezie a hororů přeložil i řadu románů ze světa World of Warcraft či encyklopedie k Assassin's Creed i WoW. Také přeložil několik deskových her. Jak takový překlad probíhá? Co jsou jeho úskalí? Je v něčem specifický?
Sci-fi Line
Salónek S3 více >
Vztahy ve Stargate
K. Onderková
Taky Vás někdy zajímalo kdo z členů SG1 měl více zájemců? Kde byli sympatie vzájemné a kde nikoli?
Sci-fi seriály, které neminout
M. Krtouš
Objevte zajímavé sci-fi seriály z posledních let, na které se rozhodně stojí za to podívat. Na přednášce projdeme výběr zajímavých sci-fi, povíme si (bez spoilerů), o čem jsou, a podíváme se i na pár ukázek.
Technologické sny Star Treku
L. Nádvorník
Technologie není ve Star Treku jen příběhovou kulisou. Naopak, seriál ukazuje, jak mohou vědecké objevy proměnit a kultivovat společnost, což je jistě sen každého vědce. Pojďme se podívat na tyto fantastické technologie pohledem fyzika, který na Star Treku vyrostl a prosnil v něm studentská léta.
Zahraniční vs. české cony
R. Topilová
Chtěli byste vědět, jak to probíhá na zahraničních conech? Jak je složité se někam dostat? Kolik to stojí? Jaké obrovské výhody má český Comic Con? Povídání o zkušenostech z různých zahraničních conů, většinou se scifi tématikou, setkání s herci. Přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
Nesmrtelný Daniel Jackson
M. Smazová
Kolikrát už jste si mysleli, že je mrtvý a on vtančil do dveří? Projdeme si Danielovy slavné návraty nejen z povznesení a taky si ukážeme pár hrdinských smrtí.
ST. Voyager-komedie trochu jinak
V. Svobodová
Přednáška Vás zavede na palubu U.S.S Voyager, kde uvidíte skoro celou posádku tak jak jste dosud neviděly, ukážeme vtipné momenty dopněné námi vybranou hudbou, určitě se zasmějete..
Star Wars a Star Trek odkazy ve Stargate
M. Smazová
Odkazy, easter eggs, narážky nebo jak jim chcete říkat. Víte, který díl Brány jakoby z oka vypadl epizodě ze Star Trek Voyageru? A ve kterém díle Brány můžeme vidět něco jako zničení Hvězdy Smrti? Přijďte.
(Ne)povedený Star Wars: Andor
T. Kratochvíl
S podzimem dorazil další seriál ze světa Hvězdných válek! Lidé si ho chválí jako SW seriál, který konečně není o uživatelích Síly. Dokonce ho prohlašují za nejlepší dílo od Rogue One. Čím je to způsobeno? Je to zasloužené? Jak si Andor vede proti ostatním? A co si o tom myslíte vy?
Fantasy Line
Salónek S4 více >
Papír vs. plátno
Lucie "Freya" Carvalho Al
Koukáš rád na filmy a miluješ knihy? Dokážeš si vybavit, kde jsou v nich rozdíly? S Daahlií si tě rády vyzkoušíme. Přijď si za námi otestovat své znalosti. Slibujeme, že o zábavu nebude nouze :-)
Odkud můžete znát herce z HotD
Eva Lipenská
Nový seriál, nové postavy, nové obsazení! Na této přednášce si projdeme kariéry herců a hereček, kteří ztvárňují hlavní postavy v prequelu GoT s názvem House of the Dragon.
Prsteny moci vs. Tolkien
Barbara Oudová Holcátová
Prsteny moci skončily a my se na ně můžeme podívat jako na celek a zhodnotit, jak to nakonec je s jejich věrností Tolkienovi, a jestli jsou opravdu největším problémem adaptace černošští elfové. Přednáška otevřená jak oddaným fanouškům Tolkiena, tak těm co knihy nikdy nečetli!
Zajímavé fantasy seriály
Michal Krtouš
V poslední době se s fantasy seriály roztrhl pytel... a to je jedině dobře. Jaká všechna fantasy nás ale v budoucnu čekají? A na jaká se můžeme podívat už nyní? V přednášce si povíme o současných a plánovaných fantasy a pustíme si i nějaké ukázky.
Srovnáváme RoP a HotD
M. Krtouš + B. "Pott
bude doplněna
Čtyři koleje - chyba systému
Vít Bartoš "Jedi"
Je Moudrý klobouk tradice nebo přežitek?
Víte do jaké koleje patříte, jste si jisti ?
Proč je Zmijozel největší chyba, kterou Rowlingová udělala ?
Opravdu o tom jací jsme nerozhodují naše schopnosti, ale naše volby ?
Nad těmito i dalšími otázkami se společně pozastavíme.
Velcí černokněžníci
Lucie "Freya" Carvalho Al
Lord Voldemort a Gellert Grindelwald. Všichni ta jména znají. Naši "záporáci". Který z nich je ale "horší"? Mohou je někteří považovat i za hrdniny? Jaké jsou jejich cíle a motivy? To vše spolu prodiskutujeme, když se dojdeš za námi podívat. :-)
Proč dát šanci His Dark Materials
Eva Lipenská
Seriálová adaptace knižní trilogie Jeho temné esence od Philipa Pullmana se chystá na závěrečnou 3. řadu. Pojďme společně prodiskutovat, co se nám na seriálu líbí nejvíc, a navnadit tak možné nové fanoušky.
Book Line
Salónek S5 více >
Pohádky v Zaklinači
Roman Hruška
To, že se Andrzej Sapkowski při vymýšlení netvorů světa Zaklínače
inspiroval v evropsko - asijském folkloru je známá věc. Ale toto není
jediné. Do svých příběhů promítnul i různé klasické pohádkové motivy.
Budu mluvit nejen o tom jaké a kam, ale i o historii těchto pohádek.
Víc než čtenáři
Lukáš Vavrečka, Kristýna 
Komu a proč autoři dávají číst své knihy ještě před odevzdáním? Kteří lidé znají románové novinky dřív, než vyjdou? O takzvaných beta-čtenářích a beta-verzích rukopisu podiskutují spisovatelé Lukáš Vavrečka a Kristýna Sněgoňová.
Jak přežít literární soutěž
Tereza Tess Kovanicová, M
Všichni vám říkají, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Všichni se pletou. Nejdůležitější je přežít. Pohled z obou stran barikády - jako účastník i porotce.
Romantika v Young Adult fantasy
Kristina Hlaváčková, Petra&nbs
Romantika v young adult fantasy - nezbytnost, může být nebo totální opruz? Debata tří autorek a každá to má jinak.
Workshop tvůrčího psaní
Tereza Temnářka Matoušková
Jakou magii spisovatelé užívají, aby nás přiměli otáčet jednu stránku za druhou? Pojďme se podívat do jejich doupat. Společně napíšeme krátkou povídku, kde si vyzkoušíme některé z autorských triků. Kurzem nás provede spisovatelka Tereza Matoušková, která vede kurzy tvůrčího psaní v Praze a v Brně.
Fantastické příběhy do všech uší
Klára Smolíková, Lukáš Va
Magii a fantastično ocení čtenáři i posluchači audioknih bez ohledu na věk. Tím nejlepším k poslechu z kategorie pro nejmenší, young adult i pro dospělé vás provedou spisovatelé Klára Smolíková a Lukáš Vavrečka.
Jak se píše příběh do videohry
Petr Kubíček, Michaela Ku
Jak se píší scénáře do videohry? O tom budou mluvit lidé stojící za novou hrou 1428: Shadow over Silesia.
Workshop Line 1
Hala E0 Fun zóna více >
Minecraft postavičky z papíru
Jana Marková "Tali"
Slepte si papírovou postavičku ze hry Minecraft.
Hravé kancelářské sponky
Soňa Hadravová "Daphne"
Pojďte s námi oživit nejnudnější předmět v kanceláři. Fantazie je mocná čarodějka a je na vaší straně.
Výroba magnetky nebo záložky do knihy
Pavla Kratochvílová+ Eva 
Rádi byste si z Comic-Conu junior odnesli vlastnoručně vytvořenou malou drobnost s motivem z vašeho oblíbeného seriálu či filmu? Rádi čtete, ale chybí vám stylová záložka do knížky? Přijďte si s námi vyrobit magnetku nebo záložku, a nebo klidně oboje.
Taška s vlastním motivem
Kateřina Onderková "viki"
Přijďte si namalovat na plátěnou tašku svůj oblíbený motiv, nebo cokoli co Vás napadne.
Workshop Line 2
Hala E0 Fun zóna více >
Fantastické omalovánky
Jana Drozenová "Elohir"
Přijde relaxovat k obrázkům ze světa fantazie a dodat jim vlastní barvy. Máme výběr pro mladší i dospělé. Od Disney princezen, přes Fantastická zvířata až po středověké hrady :)
Namaluj si příšerku
Jana Syrovátková
Díváte se po všemožných krásných fantasy obrázcích a sami zvládáte tak maximálně omalovánky? Přijďte s námi vyzkoušet techniku obtížností odpovídající omalovánkám, kde výsledek vypadá jako originální výtvor. Nové šablony!
Dinosauří kolíčky
Barbora Vodáková "applejack"
Proměňte prádelní kolíček v hravou figurku dinosaura.
Kreativní přáníčka
Jana Drozenová "Elohir"
Přijďte si vytvořit pěkné přáníčko a třeba někoho potěšit maličkostí. Máme spoustu možností co tvořit. Razítka, barvy, washi pásky, pohlednice, samolepky, strukturované papíry. Se vším pomůžeme a poradíme.
Korunky z papíru
Jana Marková
Staňte se na okamžik králem nebo královnou prostřednictvím vlastnoručně vyrobené korunky.
Comic-Con omalovánky
Šárka Hamáčková "elirwen"
Přijďte si vymalovat různá dobrodružství maskotů Comic-Conu.
Dračí origami
Jana Marková
Složte si s námi origami draka podle několika různých vzorů.
Komiksové workshopy
Předsálí E4 více >
Workshop s Ivou a Zuzanou Jančovými
Zuzana a Iva Jančové
Ve výtvarném a scénáristickém workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Tomášem Kučerovským
Tomáš Kučerovský
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Janem Tatarkou
Jan Tatarka
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Petrem Koplem
Petr Kopl
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Chechulou
Chechula
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Janou Kiliánovou
Jana Kiliánová
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Klárou Smolíkovou
Klára Smolíková
Ve scénáristickém workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby scénářů pro komiksy. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Workshop s Danem Černým
Dan Černý
Ve výtvarném workshopu nahlédnete pod pokličku tvorby komiksového hosta Comic-Conu Junior. Seznámíte se s různými styly a technikami tvorby komiksů. Buďte pilnými žáky a žákyněmi a naučte se od profíků co nejvíc!
Animefest stánek
Hala E0 Fun zóna více >
Aréna
Dům rytířských ctností
Aréna pod vedení Domu rytířských ctností.
Workshop Hojo
Ikigai Dojo Brno
4 katy šermířské školy ze 16. století - Jaro.
Aréna
Dům rytířských ctností
Aréna pod vedení Domu rytířských ctností.
Volné cvičení
Ikigai Dojo Brno
Ukážeme návštěvníkům vše (co je v našich silách) a co si jejich mysl žádá.
Aréna
Dům rytířských ctností
Aréna pod vedení Domu rytířských ctností.