Zpět

Fanouškovský program

Sobota - 21.10.

10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30 19:00 19:30 20:00 20:30
Asian Line
Japonsko, Korea, celá Asie - historie, současnost, kultura, manga, anime...
Přednášky odborníků a fanoušků, besedy s hosty, soutěže...
S1 více >
Japonské písmo
Barbora Bílá
Zajímá vás, jak je strukturovaný rozsypaný čaj? Odkud přišel? Proč se používají dvě „abecedy“? Jaké to je, když člověk neznalý začne pronikat (resp. topit se) do tajů japonského psaní? Pak rozhodně přijďte!
Než vystydne káva aneb Funiculi Funicula
Tereza "Tess" Rash
V jedné tokijské kavárně se dá cestovat časem, ale musíte dodržovat přísná pravidla. Tohle není anime, ale knižní série od Tošikazu Kawagučiho. V každé knize najdeme 4 příběhy a 4 zamyšlení nad životem, ztrátou a že minulost se nedá změnit. A to vše tak, jak je to vlastní především japonským dílům.
Fráze z korejských dramat
Anna "Agnés" Ondráčková
Koukáte na korejské seriály a některé fráze slyšíte tak často, že jste si pomalu jistí, že víte co znamenají, aniž byste uměli byť slovo korejsky? Přijďte zjistit, jak zní doopravdy. Pustíme si k tomu i pár scén :)
Urban Legends a mýty moderního Japonska
Nela "Itálie" Svatoňová
Chcete se bát? Rádi byste věděli jestli zda si vybrat rudý či modrý toaletní papír.Či je lepší před Teke Tekevl utéci nebo radši padnout na kolena a začít se modlit? Vítejte na přednášce o městských legendách Japonska,která zodpoví všechny vaše palčivé otázky a budete se bát dojít si sami na záchod!
Origami - liška
Michaela "Misha" Bošková
Objevte kouzlo origami, kdy si zkusíte poskládat roztomilou lišku. Workshop je vhodný pro všechny, kteří milují umění skládání papíru. Předchozí zkušenosti nejsou nutné. Připojte se k nám a vytvořte si vlastní lišku ze čtverečku papíru :)
Historické japonské filmy před 1939
Leon Jenner a Marie 
Japonská filmografická scéna před 2.sv.válkou byla pozoruhodně artistická, progresivní a přemýšlivá. Zde jsou některé z našich oblíbených filmů z doby zrodu japonského filmu. Přednáška bude částečně v angličtině!
Velkoasijský kvíz
M. "Misha" B. & A.&n
Přijďte si za námi vyzkoušet, co všechno víte a nevíte o Asii! Těšit se můžete na otázky o pop-kultuře, zeměpisu, hudbě, gastronomii a dalších zajímavostech o jednotlivých státech Asijského kontinentu.
Bali a Lombok: Perly Indonésie
Michaela "Misha" Bošková
Indonésie je krajina tisíce ostrovů. V této přednášce se podíváme na 2 z nich, které jsou menší, zato ale ohromně zajímavé, s krásnou přírodou, milými lidmi, ohnivou kuchyní, pestrou kulturou a s mnoho dalšími zajímavostmi.
Alenka v říši anime
Barbora Bílá
Máte rádi příběh Alenky v říši divů? Zajímá vás, jak by vypadala kočka Šklíba v anime podobě? Jak se Japonci poprali s Kloboučníkem? A proč je taková fascinace Žvahlavem? Na tyto i další otázky přijďte najít odpověď na této přednášce!
Strašidelná místa Japonska
Nela "Itálie" Svatoňová
Duchové vám nestačí? Chcete je potkat na místech kde se dle svědků a pověr vyskytují?
Společně navštívíme nejděsivější místa v Japonsku! Ponoříme se do prokleté studny, projdeme se po mostě kde pomstychtiví duchové shazují návštěvníky dolů do propasti a cestu zakončíme tunelem odkud není návratu.
Asijské Hororové filmy
Leon Jenner a Marie 
Viděli jsme spoustu asijských horororů. Některé byly srandovní, některé strašidelné, některé strašidelně špatné. Přijďte se s námi projít naším eklektickým výběrem. Přednáška bude částečně v angličtině!
Book Line
Literární fantastika. Přednášky spisovatelů, redaktorů, překladatelů a fanoušků. Beseda a tematické diskuse s hosty, soutěže, literární workshopy...
S5 více >
Světy Honor Harringtonové
Roman Hruška
Když David Weber v roce 1993 vydal první díl své plánované série o Honor Harringtonové, vůbec netušil, jakou oblíbenost tato military sci-fi dosáhne. V současné době obsahuje několik knižních řad, sbírky povídek a velmi velký počet fanoušků. A to nejen ve světě, ale i u nás.
Autor vs. recenzent
Jarmila Mlčoušková, Zuzana&nbs
Jsou spisovatelé takoví masochisté, aby četli recenze vlastních knih? Dokážou se vyrovnat s kritikou nebo po nocích pomstychtivě vyrábí vúdú panenky? A snaží se recenzenti svým hodnocením autory někam posouvat, nebo cílí čistě na čtenáře? Diskuze o účelu knižních recenzí.
Hororové příběhy a skutečnost
Madla Pospíšilová Karasová,&nb
Jak se píšou děsivé příběhy inspirované skutečnými událostmi? Madla Pospíšilová-Karasová představí novelu V pekle jsme všichni Hébert – psychologicky pojatý dokumentární horor z prostředí kanadských křesťanských sirotčinců založený na reálných výpovědích chovanců těchto institucí.
Jak se píše série?
Matoušková, Urban, Domská,&nbs
Mohla by v českém prostředí vzniknout epická sága jako je například Píseň ohně a ledu od G. R. R. Martina? Tuto otázku si často kladou nejenom čeští čtenáří, ale i autoři knih. Jaké nástrahy čekají na autory dlouhých sérií a obrovských světů? A jak je těžké takto rozsáhlé dílo dokončit?
Armáda ČR versus mimozemšťani
Jan Kotouč
Vychází román Strnadův efekt. Den nezávislosti v České republice. Mimozemské portály se objevují po celém světě a kromě smrtelné radiace chrlí i chromové vraždící stroje. Skladník z Mostu Matěj Strnad je jediný, kdo může zachránit svět. S pomocí české armády, kosmonautky z ISS a zebry.
O příběhu s mistryněmi fantastiky
Kristina Hlaváčková, Lucie&nbs
Jak se tvoří příběh? Bez čeho nemůže fungovat? Co se dá vynechat? Svět, postavy, kultura, romantika či nějaký ten mord… Jak to všechno poskládat? A jak se u toho pořádně vyřádit? Alchymie psaní fantasy příběhů čtyřmi různými pohledy autorek fantasy.
Akce a romantika ve fantasy
Alena Heinrichová, Alžběta&nbs
Romantické fantasy zažívá boom nejen v young adult. O tom, jak ho skloubit s akcí a žánrovými prvky, budou diskutovat autorky, kterým tento žánr není cizí, a redaktor, skrz jehož ruce romantické fantasy přichází na pulty knihkupectví.
Jak umlčet boha?
Tereza Matoušková
Intriky. Boje mezi rody. Vzdor tyranovi. Závažná morální rozhodnutí. Problém vědecké etiky. To vše najdete v rozsáhlém fantasy románu Pláč němého boha zasazeném do ponurého světa Podmoří. Odkud vzešel nápad na příběh? Jak vznikl originální svět pod mořem? A vyplatí se rebelie proti samotným bohům?
Beseda s Natalií Matolinec
Natalia Matolinec, Tereza 
Ukrajinská autorka Young Adult fantastiky bude s Terezou Matouškovou probírat psaní, žánr, svou cestu z Ukrajiny do ČR a jedinečný kulturní odkaz.
Hlubiny města - mrtvoly na dně
Lukáš Vavrečka a autoři
Ve kterém městě mizí nejvíce lidí? Je hlubší Praha nebo Brno? A kde může jít nejvíc o kejhák? O tom, ve kterém městě hrozí větší nebezpečí, zvláště, když se o slovo přihlásí městské legendy, staré mýty i docela čerství duchové, si budou povídat autoři antologie Hlubiny města.
Comics Line
Komiksy, manga, kreslené filmy... Přednášky autorů, fanoušků, vydavatelů... Besedy s hosty, soutěže...
E4 více >
Kvíz: Znáte dětské komiksy?
Jan Stiess
Znáte Čtyřlístek? Kačera Donalda? Nebo třeba Morganku? Tak pojďte i s dětmi otestovat své znalosti dětských komiksů!
Barbie!!!
Jan Stiess, Františka Pin
Už jste někdy slyšeli, že existují komiksy Barbie? Protože ano! Existuje celé Barbie universum. Přijďte zjistit, jestli je to čtení právě pro vás!
Troufáte si?
Jste KENOUGH?
Komiks pro děti a mládež
Dan Černý, Nikkarin
Komiksoví autoři Dan Černý a Nikkarin Vám detailně popíšou novinky v jejich tvorbě a zároveň poodhalí jak takový komiks vzniká. Dotazy z publika jsou vítány!
Co sledovat na streamu?
Františka Pintová
Nevíte, která streamovací služba nabízí nejlepší filmy a seriály podle komiksů? Potřebujete pomocí s výběrem? Pak je tato přednáška určena pro vás!
300: Komiks vs skutečnost
Františka Pintová
Co myslíte, přehnal to Frank Miller s epickými hláškami hrstky tří set statečných vojáků? Co když vám řeknu, že realita byla ještě mnohem víc cool? Přijďte zjistit, co se ve skutečnosti stalo u Teplých Bran a proč se Frank Miller držel docela zpátky!
Co nás čeká v DC (filmy a seriály)
Jan Stiess
Projekty na následující roky byly oznámeny, pak zrušeny. Přijďte se podívat jaké filmové a seriálové novinky nás čekají z dílny DC. Proč má většina projektů zpoždění a na co všechno se můžeme těšit?
Neil Gaiman a jeho dílo
Adam Stencl "Hamrik"
Sandamna, Nikdykde, Koralina, Američtí bohové. To vše a mnohé další má na "triku" Neil Gaiman. Autor, který už přes 30 let rezonuje literárním i filmovým éterem. Přijďte si poslechnout, na čem všem spolupracoval a za co všechno mu můžeme být vděční.
Vyznejte se ve filmovém vesmíru Marvelu
Michal Krtouš
Baví vás Marvelovky, ale nestíháte přívaly, které studio každoročně vychrlí? Chtěli byste začít s MCU, ale děsí vás ta obří hromada filmů a seriálů? Co stojí za to? Co naopak můžete vynechat? Co navazuje na co? A co má MCU společného se Shrekem? To vše a mnohem více na přednášce zjistíte!
Kvíz: MARVEL vs DC Kdo byl první?
Jan Stiess
Marvel vs DC! Postavíme proti sobě postavy, které se až nápadně podobají těm z druhého universa. Na Vás bude uhodnout, kdo z nich spatřil světlo světa jako první a kdo je pouhou kopií.
Nejbizarnější teorie Marvel / DC
Jan Stiess, Adam Štencl
Internet je podivuhodné místo, které je plné teorií o tom, kam Marvel směřuje. My Vám ukážeme ty nejšílenější teorie a názory o dalším vývoji DCEU a MCU filmů a seriálů!
Fantasy Line
Harry Potter, Pán prstenů, Hra o trůny a další fantasy a mýty. Legendy a reálná historie. Přednášky odborníků a fanoušků, tematické diskuse a besedy s hosty, soutěže...
S4 více >
Anagramus maximus vol.2
Pavla "Daahlia" Palkovičová
Tom Rojvol Raddle, Dolt Jam Overlord či Já Lord Voldemort?
Podaří se vám rozluštit jednotlivé anagramy ze světa Harryho Pottera? Přijďte si procvičit své mozkové závity.
Soutěž nejen pro havraspárské studenty ;)
Co nás čeká v GoT univerzu
Zuzana "Bellatrix" Komprdová
GoT skončil poněkud neslavně, ale to HBO nezastavilo, aby si neobjednali celou nůši dalších GoT seriálů (a to i když nepočítáme ty, které zrušili). Jaké seriály to jsou a co od nich můžeme čekat? A jak to vůbec vypadá s další tvorbou G.R.R. Martina?
Poznej postavu z filmů či seriálů
Jan Urban "kpt. Jack"+&nb
Nejeden z nás na nich vyrůstal a pravděpodobně hodně z nich poznáte, ale jste si opravdu jistí v kramflecích? Přijďte na poznávačku a prověřte svou paměť a znalosti (převážně) dětských filmů a seriálů. Bude to pecka pro děcka všecka!
Sestry Evansovy
Lucie "Freya" Carvalho Al
Jak to vlastně je se sestrami Evansovými? Je jedna opravdu tak skvělá matka, jak se o ní říká, a druhá hrozná teta, kterou by nikdo nechtěl? Nebo se obě pohybují v šedé zóně. Společně na to přijdeme.
Vylepšujeme Rod draka
M. Krtouš + B. Oudov
Na tom, že první série Rodu draka se povedla, se asi většina fanoušků shodne. Je ale vším, v co jsme doufali, nebo by na ní šlo něco ještě zlepšit? Společně si popovídáme o tom, co a jak by šlo udělat jinak a lépe.
Má ještě smysl sledovat Zaklínače?
Martina Novotná
Pojďme společně srovnat první tři série Zaklínače s jejich knižní předlohou, pokusit se vymyslet, zda je ještě možné vybruslit z některých slepých uliček, do nichž se tvůrkyně seriálu se svým dějem dostala, a na základě toho se rozhodnout, jestli ještě dát šanci chystané čtvrté sérii.
Kouzlo hudby Harryho Pottera
Adéla Jedlitschková
Na hudbě v Harrym Potterovi se vystřídalo celkem pět hudebních skladatelů. Každý se snažil schovat do hudby něco vlastního. Jaké tajné zprávy se v ní nacházejí? Jak vytváří hudební nástroje kouzlo celého filmu? Společně odhalíme tajemství Hedwig's Theme.
House of the Dragon: Série 2 - Co víme?
T. "Brog" Kratochvíl
V loňském roce jsme po dlouhé době dostali nový úspěšný seriál ze světa Hry o trůny. Už od začátku bylo jasně, že druhá série je jasná věc a že si na ni počkáme. Kdy to vlastně bude? Co dalšího už o ní víme? Na co se těšíme a v co doufáme? A co lze očekávat dle knih? To vše a více na tomto pořadu!
Nesmysly v Prstenech moci podle laika
Tereza Zikmundová Kovanicová&n
Prsteny moci. Proklínaná adaptace. Podíváme se na to, co je špatně z hlediska života, vesmíru a vůbec. Dozvíte se, jak (ne)fungují plachetnice, proč byste (ne)měli šplhat po ledopádu, co dělat, když máte ve sklepě skřety, a jak se starat o domácí zvířectvo.
Aneb Z té krávy mám PTSD!
Bajky Barda Beedleho
Vít "Jedi" Bartoš
Příběhy, které zná každé dítě kouzelníků a které by mudlové těm svým nejspíš nikdy nečetli. Dozvíme se, co na ně říká Albus Brumbál, a jaký názor na ně máte vy?
Future Line
Věda, moderní technologie, současnost a budoucnost lidstva. přednášky odborníků a fanoušků, pořady popularizátorů vědy, besedy a tematické diskuse s hosty...
E3 více >
Fyzika v moderním sci-fi
Michal Krtouš (MFF UK)
V moderním sci-fi často převažuje fantastičnost nad vědeckostí, v mnoha případech však stále fyzika hraje podstatnou roli. Jaké nejčastější fyzikální problémy se ve sci-fi řeší? V kterých případech se řeší správně? Lze vše vysvětlit magickým slovem "kvantový"? Na to a mnohé další zkusíme zodpovědět.
Jaderné zbraně: fyzika a historie
Martina Novotná (MFF UK)
Asi každý z nás již vyrůstal s povědomím o nebezpečí, které představují jaderné zbraně. Jak ale vlastně fungují, jaká je historie jejich vzniku a proč je občas nebezpečné být geniálním fyzikem?
Přijďte se dozvědet více nejen o Projektu Manhattan, Robertu Oppenheimerovi a prvních jaderných bombách.
Asociální sítě
Miloslav Smutka
Sociální sítě se staly symbolem nového milénia. Většina z nás si už život bez Facebooku, Instagramu nebo TikToku nedovede představit. Přitom je prokázáno, že tyto sítě mohou mít devastující dopad na společnost. Co má společného genocida v Myanmaru a sebevraždy dětí? Odpověď: Společnost Meta.
Goauldi, Wraithi a další potvory z SG
Vědátor a Z. Tomáštíková
Když se řekne Stargate neboli Hvězdná Brána, každému se vybaví Goa'uldi, paraziti schopni převzít mysl hostitele, kteří to dotáhli na vládce Galaxie. Ale nejsou to jen oni, ale třeba rasa Wraithů, naniti v tělech nejen O'Neilla, či mozkový parazit u McKaye, kteří si zaslouží vědecký rozbor Vědátora.
Kvantové provázání
Pavel Cejnar (MFF UK)
Kvantová fyzika umožňuje mnohem silnější propojení částí celku než fyzika klasická. Dochází zde k jevům, které Einstein nazýval „strašidelné působení na dálku“. V přednášce vysvětlíme podstatu tohoto jevu a nastíníme některé jeho sci-fi aplikace jako kvantová teleportace nebo kvantové počítání.
Jak bude vypadat skutečné postapo?
Vědátor, L. Loukota
Konec civilizace ve fikci měl pro dřívějií narozenou gardu fanoušků příchuť žhavé pouště a benzínu, protože trend určovaly Mad Max a Fallout. Od těch dob nám konec civilizace předvedly i knižně-herní série Metro 2033 či Last of Us. Jak by postapo svět vypadal ve skutečnosti? Zasněte se s Vědátorem
Alzheimerova demence a somatické mutace
Jaromír Šrámek
Mutace máme spojeny především s nádory. Zdá se ale, že mutace mohou být příčinou i některých dalších nemocí. Na příkladu Alzheimerovy demence si ukážeme to, jak by mohly být mutace příčinou pomalu se rozvíjejícího onemocnění mozku, a také to, jak je možné takovou hypotézu o původu nemoci testovat.
Superhrdinové proti superbakteriím
Aneta Pierzynová "Vulpes"
Antibiotika jsou superzbraně proti bakteriím. Co když ale vznikne superbakterie, která se umí bránit? Takové obraně říkáme antimikrobiální rezistence. Bakterie se může stát odolnou proti antibiotické zbrani klidně již za 11 dní. Jak to dělá a jak se stát superhrdinou, který umí tyto zbraně používat?
Duševní zdraví dětí - beseda
Petra Štarková "Morgiana"
Beseda o duševním zdraví dětí se známou dětskou psycholožkou. Jaký dopad na něj měl a má COVID-19, neodstatek psychologů a psychologů a tím nízká dostupnost péče o duševní zdraví. Jak si vysvětlit nárůst sociálních fobií?
Bezpečně na internetu
Miloslav Smutka
Pojďme si probrat nejčastější rizika spojená s používáním internetu. Internetové podvody, nabourávání do účtů a další. Víte například, že dlouhé a složité heslo může být méně bezpečné než to kratší?
Game Line
O videohrách, deskových a karetních hrách. Přednášky a tematické diskuse s tvůrci a vydavateli her, s hráči, redaktory a dalšími odborníky a fanoušky...
S2 více >
Současný příběh WoW
Charlie Kučera "Charlie"
Jak se zatím vyvíjí příběh Dragonflightu? Probereme, jak se tvůrcům podařilo dokreslit historii klasických postav, jak funguje lore Dračích ostrovů, i co zůstává nedopovězeno. Podíváme se také na potvrzené i nepotvrzené zvěsti o tom, kam se vydáme v příštím datadisku.
Hrajeme si na Vetřelce
Marek Tvrdý
Před 44 lety zaútočil na kina xenomorf, označený v českém překladu jako Vetřelec. Loni jsme se dočkali videohry, která je volným pokračováním prvního filmu. Kromě této novinky si představíme většinu herních titulů, kde se vyskytla nějaká forma xenomorfa dle návrhu H. R. Gigera.
Hry podle Lovecrafta: recept na úspěch
Zuzana Komprdová "Bellatrix"
H. P. Lovecraft je takový popkulturní ekvivalent pšeničné mouky. Využívá ho každý druhý, ale výsledek bývá často poněkud nezáživný. Existuje recept na opravdu kvalitní hru, kterou by si i sám Lovecraft třeba rád zahrál? Pojďme si ukázat na příkladech, jak se správně peče z lovecraftí mouky.
TOP 15 farming simulátorů
Charlie Kučera "Charlie"
Stardew Valley odstartovalo svým úspěchem boom farming simulátorů. Jaké jsou ty nejzajímavější, nejnávykovější, nejtrhlejší? Jako bonus si ukážeme několik slibných her, které teprve vznikají.
Super Mario v průběhu věků
Jan Stiess
Kde se vzal onen instalatér s červenou čapkou a knírkem? Jak se v průběhu věků měnil a vyvíjel? Pojďte zjistit jaký příběh stojí za touto ikonickou postavičkou!
Chystané filmy a seriály podle her
Zuzana Komprdová "Bellatrix"
Filmů podle her už vznikly mraky. Ale poslední dobou jako by se roztrhl pytel s plánovanými filmovými i seriálovými adaptacemi nejrůznějších leckdy opravdu prominentních herních titulů. Začíná se lámat kletba, která herní filmy dlouhou dobu obestírala?
Barbie hry
Františka Pintová+ Jan St
Už jste zase dohráli Zaklínače a hledáte něco nového? Chcete v životě víc růžové? Přijďte se podívat, co všechno vám Barbie svět může nabídnout!
Hogwarts Legacy Easter eggy
Jan Stiess
Hogwarts Legacy je bezpochyby hra, na které si autoři dali opravdu záležet. Co je z knih a co je z filmů? Jaké jsou narážky na historii světa Harryho Pottera a co jsou úplné novinky?
Herní sága Zaklínač
Marek Tvrdý
Představení světa Zaklínače z pera Andrzeje Sapkowského. Historie od prvního pokusu z roku 1997 od Metropolis, přes ukázky ze Zaklínače (2007) od CDProjekt RED, zmíníme zrušený konzolový port i verzi pro Xbox360, probereme třetí a zatím poslední díl i jeho skvělé DLC.
Budoucnost Genshin Impact
Charlie Kučera "Charlie"
V jaké formě je momentálně nejpopulárnější RPG gatcha? Jak se povedla expanze Fontaine a jaké jsou nejoblíbenější příběhové teorie do budoucna? Přijďte podiskutovat!
Sci-Fi Line
Stargate, Star Trek, Star Wars, Red Dwarf, Doctor Who a další sci-fi. Přednášky odborníků a fanoušků, besedy s hosty, soutěže...
S3 více >
Shanks & Doig - hvězdný scifi pár
Eva Lipenská
Michael Shanks a Lexa Doig nejsou jen Dr. Daniel Jackson ze Stargate a Rommie z Andromedy. Přijďte se detailněji seznámit s jejich seriálovými a filmovými kariérami.
Na hradě je ženská a jaká!
Grit Du Alatriste Neumann
V loňském roce jsme u nás přivítali po dlouhých 11 letech Kate Mulgrew. Krom setkání s fanoušky, nejen Star Treku, měla i pestrý program. Mou milou povinností, ba i výsadou, bylo přichystat pro ni pár hodin na "mém" hradě. A nejen to. Sen každého fanouška. Chcete vědět více? Budu se na vás těšit.
Christopher Nolan a jeho dílo
Michal Krtouš
Přijďte prozkoumat život a dílo jednoho z nejlepších a nejosobitějších filmových tvůrců současnosti. Společně se zaměříme na Nolanův unikátní tvůrčí styl, rozebereme jeho známá i neznámá díla včetně nedávného Oppenheimera a nakonec probereme, co chystá do budoucna.
(Ne)povedená Star Wars: Ahsoka
T. "Brog" Kratochvíl
S podzimem dorazil další seriál ze světa Hvězdných válek, který navíc navazuje na Mandaloriana, BoBF a animáky od Filoniho. Už od začátku má seriál dobré recenze. Čím je to způsobeno? Je to zasloužené? Jak si Ahsoka vede proti ostatním? A co si o tom myslíte vy?
Co nás čeká ve světě Star Wars?
Martin Kratochvíl "Tormund"
Zajímá vás, na jaké seriály a filmy se můžete těšit z bohatého světa Star Wars? Pojďme se společně podívat, co se pro nás chystá.
Co nás čeká ve sci-fi?
T. "Brog" Kratochvíl
Nejen Star Wars a Star Trekem je sci-fi geek živ. Co nás v blízké době čeká za sci-fi trháky? Kdo na nich bude dělat a koho v nich uvidíme? Můžeme už teď předjímat, jestli budou stát za to? Hýbe s tím nějak stávka scénáristů a herců v USA? To vše a mnohem víc probereme na tomto pořadu!
Connor Trinneer jako Trip z Enterprise
Jana "Xyll" Krčmářová
Jaký byl jako hlavní inženýr na Enterprise NX-01 a jak se jeho dobrodružství rozvíjela v knihách. To vše se dozvíte právě v této přednášce.
Budoucnost Duny
Martin Kratochvíl "Tormund"
Film Duna: část 2 byl sice odložen, ale pojďme se podívat, co nás čeká nejen v březnu příštího roku. Můžeme se těšit i na další projekty z tohoto univerza?
Nesmrtelný Daniel Jackson
Markéta Smazová "Kera"
Kolikrát už jste si mysleli, že je mrtvý a on vtančil do dveří? Společně to spočítáme a ukážeme si i Danielovy slavné návraty nejen z povznesení.
Ženy Dr. Daniela Jacksona
Kateřina Onderková "viki"
Pojďme si připomenout milostné pletky a lásky s naším hrdinou.
Workshop Line 1
Dílnička pro děti i dospělé. Vyrobte si nebo nakreslete dárek podle vašich oblíbených sci-fi a fantasy filmů, seriálů a her.
W1 v deskoherně více >
Runové kameny
Jana Marková
Vyrobte si pár vlastních runových kamenů z poskytnutých sádrových odlitků.
Malování sádrových odlitků
Jana Marková "Tali"
Přijďte si omalovat různé fandomové sádrové odlitky (Vetřelec, severské runy,atd).
Harry Potter záložky
Soňa Hadravová "Daphne"
Přijďte si vytvořit zajímavé papírové či magnetické záložky s motivy ze světa Harry Pottera. Ukažte všem ke které kolejí patříte, jaká je vaše oblíbená postava nebo jakého mazlíčka byste si pořídili.
Výroba magnetky
Pavla Kratochvílová
Rádi byste si z Comic-Conu junior odnesli vlastnoručně vytvořenou malou drobnost s motivem z vašeho oblíbeného seriálu či filmu? Přijďte si s námi vyrobit magnetku.
Taška s vlastním motivem
Kateřina Onderková "viki"
Přijďte si namalovat na plátěnou tašku svůj oblíbený motiv, nebo cokoli co Vás napadne.
Dinosauří kolíčky
Barbora Vodáková "applejack"
Proměňte prádelní kolíček v hravou figurku dinosaura.
Výroba Větvíka
Jana Marková
Vyrobte si s námi vlastního Větvíka.
Výroba vlastního Člověče, nezlob se!
Barbora Vodáková "applejack"
Doplňte svojí sbírku deskových her vlastnoručně vyrobenou verzí Člověče, nezlob se!
Vánoční zlatonka
Jana Marková "Tali"
Chybí vám na stromečku nějaká fandomová ozdoba? Málokterá věc je vhodnější než právě zlatonka. Vyrobte si jednu takovou na našem workshopu.
Workshop Line 2
Dílnička pro děti i dospělé. Vyrobte si nebo nakreslete dárek podle vašich oblíbených sci-fi a fantasy filmů, seriálů a her.
W2 v deskoherně více >
Malovaná sklíčka
Kateřina Onderková "viki"
Už jste zkoušeli malovat na sklo? Jestli si chcete tuto techniku vyzkoušet, přijdte si vybrat sklíčko nejrůznější tvaru, které si vybarvit dle své fantazie a následně vezmete sebou domu. Sklíčko lze pověsit.
Harry Potter záložky
Soňa Hadravová "Daphne"
Přijďte si vytvořit zajímavé papírové či magnetické záložky s motivy ze světa Harry Pottera. Ukažte všem ke které kolejí patříte, jaká je vaše oblíbená postava nebo jakého mazlíčka byste si pořídili.
Dračí oči
Jana Marková "Tali"
Fascinují vás také dračí oči? Pojďte si vyrobit jejich skleněnou napodobeninu.
Přívěsky pro začátečníky
Olga Rybářová
Jednoduché přívěsky které zvládne úplně každý. Zábava zaručena.
Comic-Con omalovánky
Šárka Hamáčková "elirwen"
Přijďte si vymalovat různá dobrodružství maskotů Comic-Conu.
Fantastické omalovánky
Soňa Hadravová "Daphne"
Musí být drak zelený nebo červený? Musí víla nosit jen veselé barvy? Jak podle vás vypadají bytosti z pohádek, fantasy a sci-fi světů? Fantazii se meze nekladou a je to jen na vás.
Jurský park - komár v jantaru
Jana Marková "Tali"
Přijďte si vyrobit jednoduchou variantu komára z Jurského parku nebo jiné fosilie.
Smrtijedská maska
Lucie Carvalho Almeida "F
Chceš se přidat k Pánovi zla? To ale nejde bez správné výbavy. Potřebuješ vlastní hůlku a také masku. A právě s maskou ti můžeme pomoci. Neváhej a přijď si ji s námi vyrobit.
Výroba baňky na vánoční stromek
Pavla Kratochvílová
Comic Con Junior se koná před Vánočními svátky, tak proč si z něj neodnést originální, vlastnoručně vyrobenou, vánoční ozdobu. Přijďte si k nám jednu takovou vyrobit.