Zpět

Asian Line

Čínské a korejské seriály
Anna "Agnes" Ondráčková , Sobota, 10:00, D5
To nej (v dobrém i špatném) z čínské a korejské hrané seriálové tvorby posledních let.
Filmy studia Ghibli
Petra Z. , Sobota, 12:00, D5
Přijďte se seznámit s dechberoucí tvorbou nejznámějšího japonského filmového studia.
Jak se vyznat v manze v ČR
Petra Z. , Neděle, 15:00, D5
V knihkupectvích se police prohýbají pod vahou mangy v češtině. Nevíte kde začít? Poradím vám!
Základy Origami
Michaela "Misha" Bošková , Pátek, 19:00, D5
Přidejte si k vašemu arzenálu dovedností origami! Připojte se k našemu workshopu na českém Comic Conu a objevte kouzlo umění skládání papíru. Naučím vás základní techniky, abyste mohli vytvořit svůj fantastický svět, vše z jednoho jednoduchého listu papíru.
Barevný roztančený Bollywood
Robert "E-Wan" Richter , Pátek, 16:00, D5
Jednou ze specialit bollywoodských filmů jsou taneční scény, které často hýří energií, radostí a barvami. Přijďte se nechat unést jejich kouzlem a krásou na přednášce zaměřené na filmy jednoho z nejuznávanějších indických režisérů současnosti, který se jmenuje Sanjay Leela Bhansali.
BL seriály
Marie O. & Lucie N. , Sobota, 18:00, D5
Druhá dávka bl seriálu, které vás rozesmejí, rozbrečí a rozvášní.
Korejsky s K-dramaty
Anna "Agnes" Ondráčková , Sobota, 19:00, D5
Koukáte na korejské seriály a některé fráze slyšíte tak často, že jste si pomalu jistí, že víte co znamenají, aniž byste uměli byť slovo korejsky? Přijďte zjistit, jak zní doopravdy. Pustíme si k tomu i pár scén :)
K-pop poznávačka
Anna "Agnes" Ondráčková , Neděle, 14:00, D5
Myslíte, že znáte nové i starší písně z korejského popu? Poznáte je podle 3-sekundových nahrávek? Pojďte prokázat své znalosti a schopnosti a vyhrát hodnotné ceny.
Manga a anime aneb Úvod pro začátečníky
Barbora Bílá , Pátek, 18:00, D5
Manga (nikoliv mango!) je jedno z populárních médií z Japonska, s ním je spojené i slovo „anime“ a další pojmy. Ale kdo se v těch cizích termitech má sakra vyznat?!
Pokud bloudíte stejně jako jiní, pak přijďte! Kromě doporučení na mnohá díla (především ze světa anime) získáte klíč na neznámé pojmy.
Japonské národní parky
Tereza "Tery" Jirotová , Neděle, 10:00, D5
Japonsko je velmi rozmanitá země s nádhernou přírodou. Přijďte se podívat, jak je to zde s ochranou této přírody a jaké národní parky zde můžete najít.
Cartoon v anime
Lionel "Korzar" Řezníček , Neděle, 13:00, D5
Západní zábavní průmysl s Japonci dlouho spolupracoval na mnohých adaptacích svých děl. Co se, ale stane, když japonci dostanou možnost zpracovat západní seriál podle svého.
Ghost Cat filmy
Marie O. & Leon J. , Pátek, 20:00, D5
Japanese tales of murdered women who merge with cats to form vengeful magical entities. These folk tales have become a popular horror subgenre since the era of the silent film. We present a guide to those that have survived and are accessible to Western audiences. Presentation in English!
Asian Horror Movies
Marie O. & Leon J. , Sobota, 20:00, D5
Here we review a selection of horror films and series from Asian countries. We focus on those that are easily (and legally!) accessible online for Western audiences. Presentation in English!
Chinese Schlockbusters
Marie O. & Leon J. , Neděle, 16:00, D5
lThe popularity of Chinese internet sensation 'Snake' has lead to recent boom in low-budget Chinese monster films. We present a guide to these masterpieces of modern cinema, including such gems as 'Rat Disaster', 'Antarctic Octopus' and 'Snake Lady'. Presentation in English!
Kouzelnické školy v Asii (Wiz. World)
Markéta "Sab" Žáková , Neděle, 11:00, D5
Nejznámější kouzelnickou školou Wizarding World jsou bezesporu Bradavice. Kam však chodí do školy studenti v asijských zemích? Slyšeli jste už o Mahoutokoro? A co Koldostvoretz? A co vlastně je o těchto dvou školách na asijském území známo? A kde místo na koštěti létají na celých stromech?
Thaipop: The Anime
Daniel Ř. & Veronika H. , Sobota, 15:00, D5
Něco málo z historie thajské animace a výběr těch nejanimovanějších hitů představí Etuta a DanQ.
To anime je hra?!
Daniel Ř. & Veronika H. , Sobota, 17:00, D5
Prvky visualních novel najdete ve velkém množství videoher, ale věděli byste, kde je hledat v anime? O slavných anime, které stojí na herních příbězích, adaptačních metodách interaktivního storytellingu do lineárního děje či něco o historii žánru vám poví Etuta a DanQ.
Český samuraj
Jakub Z. & Martin B. , Sobota, 14:00, D5
Odborník na historii, japanista, překladatel a propagátor Japonska Jakub Zeman se na Comic Conu rozhovoří o samurajích a róninech. Spolu s šéfredaktorem Reflexu Martinem Bartkovským natočili sérii Den v kůži samuraje či několik historických podcastů, které mají statisíce přehrání.
Zajímavá města JV Asie
Michaela "Misha" Bošková , Pátek, 17:00, D5
Města JV Asie jsou velmi rozmanitá a zajímavá. Každé vás překvapí něčím jiným. Společně se podíváme na nádherné budovy a monumenty, projdeme se rozmanitými čtvrtěmi, ochutnáme místní kuchyni a potkáme se s různorodými kulturami a lidmi.
Origami: Orizuru
Michaela "Misha" Bošková , Neděle, 12:00, D5
Na workshopu se ponoříme do světa origami jeřábů. Naučíte se skládat elegantní jeřáby. Poté se pustíme do vytváření závěsných dekorací, které můžete použít k ozdobení vašeho domova, nebo jako originální dárek pro vaše blízké.
Asijský kvíz
Michaela "Misha" Bošková , Sobota, 13:00, D5
Přijďte si vyzkoušet, co všechno víte a nevíte o Asii! Těšit se můžete na otázky o pop-kultuře, zeměpisu, hudbě, gastronomii a různých dalších zajímavostech. Samozřejmně nebudou chybět ani zajímavé ceny.
Dobrodružství na Borneu
Michaela "Misha" Bošková , Sobota, 16:00, D5
Cestovatelská přednáška o tom, jak jsem se zase poflakovala kdesi v Asii... tentokrát vás vezmu na třetí největší ostrov světa s tajuplným pradávným pralesem, zajímavou kulturou a určitě bude i mé oblíbené gastronomické okénko.
Ženy v Číně
Alexandra Halasová , Sobota, 11:00, D5
Od soudružského vztahu přes nechtěné pohlaví, až po nedostatkové zboží. Čínské ženy si za posledních pár desítek let opravdu "užily." Pojďme se podívat, jak si v čínské společnosti stály kdysi, a jak je tomu dnes.Book Line

Knihovnice, které píší
Hartmanová, Heinrichová, Kašparová , Pátek, 17:00, H2
Co se stane, když pracujete v instituci, kde jste obklopeny miliony knih? A je lepší být knihovnice nebo spisovatelka? Odpoví ty nejpovolanější – spisovatelky a knihovnice. Z Městské knihovny v Praze Zuzana Hartmanová a Jarmila Kašparová a z Knihovny Jiřího Mahena v Brně Alena Adrianet Heinrichová.
AI: Nový autor na obzoru?
Josef Šlerka, František Kotleta , Pátek, 18:00, H2
Bude za nás AI psát knihy? Jaké jsou schopnosti jazykových modelů? Pro mnohé autory i čtenáře kontroverzní téma rozsekne Josef Šlerka, který zkoumá možnosti využití umělé inteligence v oblasti humanitních věd, a František Kotleta, který s AI zápasil už v rámci projektu ČRo Digitální spisovatel.
Technologie a scifi
Ondřej Neff , Pátek, 16:00, H2
Spisovatel Ondřej Neff je právem legenda žánru sci-fi. Jeho knihy a povídky by měly patřit k povinné četbě, možná i proto, že autor je velkým fanouškem nových technologií. Jak se to celé propojuje v jeho psaní? Co ve svých knihách úspěšně předpověděl a kde ho naopak inspiruje vědecký pokrok?
Od Lema k Dukajovi
Jakub Ćwiek , Pátek, 19:00, H2
Quo vadis, polská fantastiko? Jeden z nejznámějších polských autorů provede návštěvníky Comic-Conu historií polské literární fantastiky od Lema přes Zajdela až k Szapkowskému, Kosikovi nebo Dukajovi. Bude to vtipné, bude to temné. Připoutejte se prosím, začíná jízda úžasným polským multiverzem!
Kladivo na čaroděje
Jiří Pavlovský, Martina D. Anontonínová , Pátek, 20:00, H2
Poslední díl série Kladivo na čaroděje vyšel před šesti lety. Ale nebojte, čeká vás Pád do reality. Nová kniha bude už brzy na pultech, další díly se píšou. Proč to trvalo tak dlouho, vysvětlí Martina D. Antonínová, a proč Kladivo nikdy neumře, prozradí Jiří Pavlovský.
Od fanfiction k obživě
Jan Kotouč , Pátek, 21:00, H2
Jak se „propsat“ od tvorby po zábavu přes vydání knihy až k obživě a smlouvě s významným americkým nakladatelstvím? A dá se uživit jenom psaním? Na tyto otázky bude odpovídat spisovatel Jan Kotouč, jehož knihy vychází nejenom v češtině, ale úspěšně se probojoval i na zahraniční trh.
Nejasné hranice
Marie Domská, Vilma Kadlečková , Sobota, 10:00, H2
Marie Domská je jednou z těch, kteří se ocitli v longlistu kategorie fantastika letošního ročníku Magnesie Litery. Vilma Kadlečková ji vyhrála loni. Marii právě vychází kniha Nejasné hranice a Vilma bude její kmotrou. A obě pak budou společně na podiu rozebírat nejasné hranice nejenom ve psaní.
Live long and read! ...But what?
Boris Hokr, Jiří Štěpán, Martin Šust , Sobota, 11:00, H2
Tři nakladatelství: Argo, Host, Laser. Tři redaktoři: Martin Šust, Jiří Štěpán, Boris Hokr. Představí, co nás tento rok čeká za lahůdky, podle jakého klíče se knihy vybírají a jestli české čtenáře ovlivňují trendy a kauzy, které hýbou světovým fandomem.
Andělé a démoni v knihách, filmu a XB-1
Ríša, Rusevský, Vrbenská , Sobota, 12:00, H2
Časopis XB-1 – dříve Ikarie – je tu s námi už od počátku devadesátých let a každý měsíc nabízí publicistiku, kvalitní zahraniční povídky i českou povídkovou tvorbu. Jaká je budoucnost – a jestli zvítězí andělé nebo démoni – prozradí Vlado Ríša, Saša Rusevský a Františka Vrbenská.
Pláže, pralesy, psací stůl
Lucie Lukačovičová, Jan Kotouč , Sobota, 16:00, H2
Co všechno je autor připraven udělat, aby získal autentický materiál pro svou knihu? Kam je ochoten se vypravit a jak daleko zajít? Proč se Jan Kotouč na dovolené fotí zásadně s vojenskými lodičkami a Lucie Lukačovičová vybírá destinace podle toho, jaký mytologický příběh chce prozkoumat?
Axolotl: kniha – seriál – hra
Jacek Dukaj , Sobota, 13:00, H2
Beseda s autorem přirovnávaným ke klasikovi polské sci-fi Stanisławu Lemovi. Dukaj se pohybuje mezi literaturou, filmem a virtuálním světem her. Na motivy jeho hypertextového „Stáří axolotla“ vznikl seriál Netflixu „Into the Night“ a vyvíjí se počítačová hra. Česky vyšel jeho román „Led“.
Tváře české fantastiky
J. Hoza, J. Mařík, P. Urban , Sobota, 15:00, H2
Military sci-fi, „deviantní“ dark fantasy či „splatterpunkové“ akční sci-fi, postapokalyptický román. Jsou toto tváře české fantastiky? Nebo jde jenom o tváře tří výrazných spisovatelů – Jakuba Hozy, Jakuba Maříka a Petra Urbana? Kdo z nich zahradničí, kdo píše básně a kdo je sběratel zbraní?
Nerdopolis: Čtení dělá z kluků chlapy!
Nerdopolis , Sobota, 14:00, H2
Objevte tajemství úspěchu Nerdopolis. V čem tkví unikátní know-how jejich humoru i jejich tvorby. Libo-Wan Kenobi vás s humorem Nerdopolis vlastním vezme na exkurzi do mysli tvůrců virálních memů i videí a osvětlí, jakou roli ve všem hraje fakt, že on i pan Křepelka jsou velcí čtenáři. #GeekAndProud
O psaní a paření
Shigor Birdman, Jindřich Skeldal , Sobota, 17:00, H2
Žánrová literatura a počítačové hry k sobě vždy měly blízko. Není proto divu, že z řad tvůrců a hráčů se etablují i úspěšní spisovatelé. Co má společného hraní, programování a psaní? V čem se tyhle disciplíny doplňují a v čem si odporují? Prozradí nám to Shigor Birdman a Jindřich Skeldal.
Jak se píše Pevnost
Martin Fajkus, Daniel Storch , Sobota, 18:00, H2
Šéfredaktor Martin Fajkus a redaktor Dan Storch prozradí, jak se píše Pevnost. Jak dostat do Pevnosti povídku? Jak zařídit, aby o mojí knížce vyšla hezká recenze a jak se vlastně píše? A co když chci psát publicistiku? Proslavím se a zbohatnu?
Co (ne)dělat v literárních soutěžích?
Tereza Kadet Kadečková , Sobota, 19:00, H2
Píšete? Účastníte se literárních soutěží? A víte, co porotci nesnáší, a naopak je nadchne? Workshop Tvůrčopsaní Terezy Kadečkové vám řekne, jak vyzrát na soutěže.
Fantastická Litera
Pavel Bareš, Míša Merglová, Jan A. Kozák , Sobota, 20:00, H2
Magnesia Litera má od loňského roku novou kategorii: Fantastika. Na letošního vítěze ještě čekáme, ale víme, že ve se finále ocitli Michaela Merglová, Pavel Bareš a Jan Alatyr Kozák. Jaké jsou jejich spisovatelské příběhy o cestě na vrchol a proč si musíte přečíst zrovna jejich knihy?
Jak si vydat knihu a nezruinovat se?
Kočandrlová, Kovanicová, Zašek , Neděle, 10:00, H2
Existuje několik cest vydání knihy. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? A co když si chceš vydat knihu sám (sama)? Jaké máš možnosti a kolik tě to bude stát? Vše o samonákladu, crowdfundingu či vydání knihy na Pointě rozebere autorka Tereza „Tess“ Kovanicová s autorem Zaškem a marketérkou z Pointy.
Letem světem Duny
Jan Tomáštík, Libo-Wan Kenobi , Neděle, 11:00, H2
V současnosti boří sály kin druhý díl Duny. Kritiky oceňovaná románová předloha Franka Herberta je tu s námi již od roku 1965 a navázala na ni řada dalších knih autora i jeho syna Briana. Do písků Duny i filmového pásu se spolu s vámi ponoří JaRon Tomáštík z Vědátora a Libo-wan z Nerdopolis.
Překlad fantasy a SF v proměnách času
R. Tilcer, M. Žáček, A. Lexová , Neděle, 12:00, H2
Hic sunt dracones – Zde jsou draci. Je moderní fantasy a sci-fi pro překladatele past vedle pasti? Kde čerpají inspiraci pro překlad neologismů a co je v praxi překvapilo? O vývoji žánrové literatury s Romanem Tilcerem, Milanem Žáčkem a Alžbětou Lexovou, kteří už rozlouskli nejeden jazykový oříšek.
Historická vs moderní fantasy
Šouflová, Ortega, Sirotek, Záleský , Neděle, 13:00, H2
Fantasy se odehrává na mnoha místech v různých dobách – ve středověku i ve dvacátých letech. Jak moc se liší příprava středověkého settingu od moderního města? A co vše má naopak společné? Na to odpoví spisovatelé Michal Sirotek, Jana Šouflová, Lucie Ortega a Vojtěch Záleský.
Fenomén Rychlé šípy
Šantora, Grus, Prokůpek, Wilfling , Neděle, 14:00, H2
Zná je 90 % Čechů a v dějinách našeho komiksu zaujímají výsadní postavení: Rychlé šípy. O jejich historii, současnosti i budoucnosti s Romanem Šantorou ze Skautské nadace a Jiřím Grusem, Tomášem Prokůpkem a Renatou Wilfling, autory nových vizuálních podob legendárního díla Jaroslava Foglara.
Knižní cosplay: trend nebo fail?
Tessa Carter, Foxorous, Adelína , Neděle, 15:00, H2
Knižní cosplay je samostatná disciplína. Má svoje pravidla a hranice, za které už se nechodí? Anebo si mohou knižní cosplayeři dělat takříkajíc, co chtějí? Jaké nároky jsou na knižní cosplayery kladeny? Debatovat budu cosplayerky a knihomolky Tessa Carter, Monika Foxorous a Adelína Schneiderová.
Zdeněk Burian versus komiks
O. Müller, T. Prokůpek, R. Walica , Neděle, 16:00, H2
Jako tvůrce obrazových seriálů se sice Zdeněk Burian angažoval minimálně, přesto je jeho stopa v českém komiksu nepřehlédnutelná. Debatovat o ní budou odborník na komiks Tomáš Prokůpek s autory monumentálních sběratelských monografií legendy českého malířství Ondřejem Müllerem a Rostislavem Walicou.Comics Line

Beseda: M. Andolfo, E. Ribić a M. Turini
Mirka Andolfo, Marco Turini, Esad Ribić , Sobota, 18:00, F1
Mirka Andolfo (Proti přírodě, Harley Quinn, Mercy atd.), Esad Ribić (Thor, Barbar Conan, Avengers atd.) a Marco Turini (Star wars, Hulk, X-men atd.) se s námi v autorské besedě podělí o jejich zkušenosti s výtvarnou částí tvorby komiksu.
Co nás čeká v DC (filmy a seriály)
Jan Stiess , Sobota, 13:00, F1
James Gunn? Jaké projekty na následující roky byly oznámeny, pak zrušeny? Přijďte se podívat jaké filmové a seriálové novinky nás čekají z dílny DC. Proč má většina projektů zpoždění a na co všechno se můžeme těšit?
Horror Junjiho Ita
Petra Z. , Neděle, 11:00, F1
Bojíte se rádi? Junji Ito je autor považován za krále hororové mangy. Přijďte se seznámit s tvorbou bývalého dentálního technika.
Kvíz: Komiksová zvířátka
Petra Z., Františka P. , Sobota, 16:00, F1
Pamatujete si, jak se jmenoval Zrzavý kocour, co miluju lasagne? Nebo třeba krysa s vyjimecnymi rodicovskymj schopnostmi? Pojďte zkusit štěstí na náš kvíz!
Horor formou komiksu
Jan Stiess , Neděle, 14:00, F1
Děsivé knihy a filmy zná každý. Ale takový hororový komiks umí nabrat mnohem větší úroveň strašidelnosti, než by se mohlo zdát. Jak se horor v komiksu vyznačuje a jaký byl jeho vývoj?
Nejbizarnější teorie Marvel / DC
Jan Stiess, Adam Štencl , Neděle, 16:00, F1
Internet je podivuhodné místo, které je plné teorií o tom, kam Marvel směřuje. My Vám ukážeme ty nejšílenější teorie a názory o dalším vývoji DCEU a MCU filmů a seriálů!
Kvíz - Nejdivnější superschopnosti
Jan Stiess , Pátek, 17:00, F1
Myslíte si, že znáte bizarní schopnosti komiksových postav? Plameny z rukou a létání je pro žabaře! My se bavíme o opravdových zákoutích těch nejpodivnějších komiksových postav! Přijďte a otestujte své znalosti!
KVÍZ: Hlášky ze seriálů
Adam Štencl , Neděle, 10:00, F1
Přijďte zjistit, jak moc si pamatujete hlášky ze seriálů podle komiksové předlohy. Pro ty nejlepší z vás máme nachystané hodnotné výhry!
Top Seriály
Adam Štencl , Neděle, 12:00, F1
Pokud hledáte inspiraci, jaké seriály sledovat, tak neváhejte přijít na tuto odlehčenou přednášku! Inspirace bude dostatek.
Dělají to špatně / dobře? Marvel a DC
Jan Stiess, Adam Štencl , Sobota, 21:00, F1
Marvel a DC poslední dobou zažívá úpadek! Anebo ne?! Přijďte se podívat na bouřlivou výměnu názorů na tyto velikány!
Česká komiksová scéna!
Čeští komiksoví autoři , Pátek, 19:00, F1
Beseda s komiksovými autory. Výběr z české komiksové scény od Čtyřlístku, svazky a stripy.
Druhý dech MCU: Co nás čeká?
Tomáš Kratochvíl , Neděle, 15:00, F1
Echo odstartovala novou vlnu drsnějších Marvel projektů a při té příležitosti se Netflix Marvel stal součástí MCU příběhu. Marvel zároveň začíná opět víc rozjíždět experimentální, a dokonce i Rkové projekty. Navíc se odklonil od Kanga coby hlavního záporáka.
Jak s polským komiksem do světa?
Bartosz Sztybor, Przemysław Truściński , Sobota, 10:00, F1
Patří mezi nejceněnější komiksové autory v Polsku a kromě své tvorby představí i mezinárodní fungování polské komiksové scény, a jakou roli v ní hrají herních studií, které mají úspěch ve světě – jako CD Projekt Red, s nímž oba spolupracují.
Polský komiks
Tomáš Prokůpek , Sobota, 17:00, F1
Pokud znáte z polské klasiky jenom Zaklínače, Thorgala a kapitána Klosse, přijďte si poslechnout osobní tipy znalce polského komiksu Tomáše Prokůpka, šéfredaktora časopisu Aargh!, z historie i současnosti. Co inspirovalo nejlepší dnešní polské kreslíře a scenáristy?
Co od sebe Marvel a DC zkopčili
Barbora Homolková, Markéta Homolková , Pátek, 20:00, F1
Pokud jste už viděli pár superhrdinských filmů a neštítíte se mrknout na Marvel i DC, museli jste si všimnout, že některé postavy jsou jako přes kopírák, jen vypadají jinak. Je to náhoda? MY SI NEMYSLÍME! (A taky objektivně není, takže o tom to bude.)
Bat-zajímavosti
Barbora Homolková, Markéta Homolková , Sobota, 19:00, F1
Co má humr společného s Red Hoodem? A proč měl Spawn v 90. letech přes obličej švy? A jak to všechno souvisí s Batmanem? Aneb víme spoustu náhodných faktů o netopýřím muži a rády se o ně podělíme
Těžký život knihomolů!
Medojed, Hanka Grehová , Sobota, 12:00, F1
Jaké to je spolu žít a zároveň tvořit knižní komiksy? Přijďte si poslechnout vtipné historky Hanky a Medojeda ze života a autorské čtení z jejich připravované knihy Těžký život knihomolů.
Beseda: Mike Carey, Darick Robertson
Mike Carey, Darick Robertson , Neděle, 13:00, F1
Mike Carey (Lucifer, Mezi řádky, Hellblazer atd.) a Darick Robertson (The boys, Hellblazer, Transmetropolitan) se s námi podělí o jejich zkušenostech s tvorbou komiksů v autorské besedě.
Beseda: Stjepan Šejić, Linda Šejić
Stjepan Šejić, Linda Šejić , Sobota, 15:00, F1
Stjepan Šejić (Harleen, Sunstone, Witchblade,) a Linda Šejić se s námi v autorské besedě podělí o jejich zkušenosti s výtvarnou částí tvorby komiksu.
Comics Centrum – Ediční plán 2024
Václav Dort, Martin Trojan , Sobota, 14:00, F1
Komiksy nejsou jen o superhrdinech. Jsou to také knihy plné dobrodružství, napínavých příběhů, a především kvalitní zábavy – Hellboy universum, Zámek a klíč, Conan, Sin City, Želvy ninja atd. Zveme vás na představení edičního plánu pro rok 2024. Těšit se můžete i na naši tradiční komiksovou soutěž.
Od stripu po knihu
Václav Šlajch , Pátek, 16:00, F1
Václav Šlajch je komiksový autor, který v oboru působí již 15 let. Přijďte se podívat na jeho debatu o tvorbě komiksu a dozvědět se zajímavé tipy pro začínající autory, ale i zákulisí vzniku komiksů.
Afterpunk!
Jonáš Ledecký, Michal Suchánek , Sobota, 11:00, F1
Přijďte si poslechnout besedu s autory nového komiksu Afterpunk! Jonáš Ledecký a Michal Suchánek Vám představí jejich poslední dílo a budou odpovídat na Vaše dotazy.
Tajemná kultura Wakandy
Michal Atreides , Pátek, 18:00, F1
Jaké tajemství skrývá země, ze které pochází mocný hrdina Black Panther? Jaká je její komiksová historie a jak detailní kulturu Marvel vlastně vytvořil?
Půl století Malého boha
P. Dobrovský, Z. Ležák, , Pátek, 15:00, F1
Kruan, Žlutá planeta a kněžka Kan nebo dokonce samotný Malý bůh. Ti všichni se zrodili na stránkách ABC před půl stoletím a v legendárních Příhodách Malého boha položili základy moderního českého časopiseckého komiksu.
Legendární komiksy ABC
P. Dobrovský, Z. Ležák, J. Kropáček , Sobota, 20:00, F1
Komiksy a ábíčko? To jde dohromady jako 1+1. Skrz bubliny a strhující kresbu jsme prožívali Příhody Malého boha nebo Vzpouru mozků, ale také výpravy do ztraceného světa, události na vesmírné lodi Galaxia nebo údery moderního Péráka a dobrodružství Serpens Levis nebo akční Dungeons and Neons.NYX Professional Makeup Cosplay Stage

501. Legie Czech Garrison
Czech Garrison 501st Legion , Pátek, 20:00, Cosplay Stage
Česká jednotka mezinárodní kostýmové organizace 501st Legion stále roste. Pod heslem "I záporaci mohou být hrdinové" dělají radost nejen na různých conech, ale také chodí do nemocnic za dětmi. Přijďte se opět podívat na autenticky vypadající kostýmy ze světa Star Wars.
Jste KENough? Beseda s Barbie a Kenem
Barbie a Ken , Pátek, 18:00, Cosplay Stage
Ona je Barbie a on je... jen... Ken. Oba přijali pozvání na Cosplay Stage na Comic Conu Prague, aby mohli pozdravit své fanoušky a říct, kdo je dost KENough! A možná dojde i na zpěv a tanec.
JunS Cosplay: Cosplay make-up
JunS Cosplay , Neděle, 10:00, Cosplay Stage
Chceš se zdokonalit v cosplay make-upu? Tahle přednáška je právě pro tebe! Povíme si, jak docílit toho, aby make-up vydržel celý den na akci, a také poradíme pár triků, které pomohou docílit vzhledu oblíbené anime postavy.
Haylin Cosplay: Od cosplaye ke kariéře
Haylin Cosplay , Sobota, 10:00, Cosplay Stage
Mohou vám schopnosti z vašeho hobby být užitečné i v reálném životě? Rozhodně! Jakou zajímavou práci lze získat díky cosplayerským zkušenostem? Třeba i tu vysněnou, u filmu. O tom všem si popovídáme při besedě s Haylin, česko-slovenskou cosplayerkou, která se aktivně věnuje cosplayi od roku 2011.
Malexan Cosplay: I muži nosí sukně
Malexan Cosplay , Sobota, 20:00, Cosplay Stage
Malexan je známý tím, že si jako jeden z mála mužů na české cosplay scéně umí ušít šaty a neváhá cosplayovat i ženy. O tom, proč se nebojí i takových výzev, jako je ženský make-up a paruky, nám poví na své besedě a povzbudí i další mužské cosplayery, kteří váhají nad tím, zda mohou nosit sukně.
Cosplay Hadr: "Non-mainstream" cosplayer
Cosplay Hadr , Sobota, 16:00, Cosplay Stage
Přestože se cosplayi věnuje teprve 4 roky, dokázala velké věci. Znát ji můžeme třeba jako Witch-kinga z Pána prstenů, či jako Carterovou z Hvězdné brány, z jejíž podobnosti zůstávají v úžasu i samotní herci. Na besedě se dozvíte, proč ráda cosplayuje nepříliš známé postavy.
Syf Cosplay: Realistický cosplay
Syf Cosplay , Pátek, 19:00, Cosplay Stage
Česko-švýcarská cosplayerka Syf se ve své bohaté tvorbě zaměřuje na práci s přírodními materiály a využívá všemožné techniky výroby od zpracování kovů až po vyšívání. Povypráví vám, jak na realistické a funkční cosplaye, nejen ze světa Zaklínače.
Lily a Han Cosplay: Cosplay Tým
Lily on the Moon, Han Jones Cosplay , Sobota, 12:00, Cosplay Stage
Francouzský pár nejsou jen cosplayeři, ale věnují se také herectví. V Paříži se svou cosplay skupinou odehráli inscenaci Beauty and the Beast: Once Upon a Show. Jak cosplayovat v páru nebo organizovat celou cosplay skupinu vám představí na své besedě. A nebude chybět ani zpěv!
Stylouz Cosplay: Cosplay a média
Stylouz Cosplay , Neděle, 12:00, Cosplay Stage
Švýcarský cosplayer Stylouz se specializuje na kostýmový design, výrobu brnění a SFX líčení. Díky své tvorbě byl obsazen i do krátkého filmu Cyberpunk 2077 Phoenix Program a osloven pro mediální propagační akce. Jak se v takovém světě pohybovat vám poví na své besedě.
Jak nevyplašit cosplayera
Eliška Lysoňková, Veronika Vondrová , Pátek, 16:00, Cosplay Stage
Cosplayer je kreativní, obvykle přepracovaný nadšenec, který je však ve většině případů přátelský. Jak toto poznat a jak cosplayera na akci oslovit? Proč nefotit cosplayery u jídla a co znamená, že "cosplay není souhlas"? Přijďte si poslechnout přednášku Arashi a Konaty a dozvědět se to.
The Rebel Legion - Lion Base
The Rebel Legion - Lion Base , Sobota, 11:00, Cosplay Stage
Nechejte se ohromit kostýmy kladných hrdinů ze Star Wars. Dozvíte se, k čemu všemu je místní členové mezinárodní kostýmové organizace Rebel Legion přes 10 let používají. Poznáte všechny postavy ze Star Wars?
Jak si ušít korzet ke kostýmu
Veronika Matějková, Lucie Havlínová , Neděle, 11:00, Cosplay Stage
Je součástí vašeho budoucího cosplaye korzet, ale netušíte, jak se šije? Veronika Matějková vám ukáže, jak se takový korzet tvoří, čekají vás ukázky druhů kostic, podlepení či pláten na výrobu korzetů. Zároveň se dozvíte spoustu užitečných tipů a rad.
Trilla Cosplay: Módní přehlídka
Jana Šebestová , Sobota, 15:00, Cosplay Stage
Oděvní výtvarnice za rok stihla opět rozšířit své portfolio a na Cosplay Stagi znovu předvede modely ze své dílny. Kromě klasické přehlídky kostýmů uslyšíte detaily z jejich tvorby, něco o materiálech a zároveň i o možnostech nechat si kostým ušít.
Přenos cosplay soutěže Pragocosplay 2024
Pragocosplay , Sobota, 18:00, Cosplay Stage
Přenos kostýmové soutěže Pragocosplay 2024 z hlavního sálu.
Univerzální Comicsoví Superhrdinové
Univerzální Superhrdinové , Sobota, 17:00, Cosplay Stage
Ani na 5. ročníku nesmí chybět skupina cosplayerů z Olomouce. Se svými svými superhrdinskými kostýmy se rozhodli rozdávat radost hlavně těm nejmenším. Také mají za sebou pomoc vážně nemocným dětským pacientům. Letos pro vás chystají superhrdinský kvíz a výuku superhrdinských schopností!
Dino Assemble
Dino Squad , Neděle, 14:00, Cosplay Stage
Neděle opět patří skupině dinosaurů! Kolik jich přijde letos? T-Rex rozhodně nevyhynul a letos si pro vás dinosauři přichystali zábavný kvíz! Přijďte zodpovědět záludné otázky a získat drobné ceny - také láskyplné kousnutí od dina a mnoho fotografií!
Cosplay z českých filmů a pohádek
Czech Cosplay , Neděle, 15:00, Cosplay Stage
Máte kostým z českého filmu, seriálu, pohádky, večerníčku nebo knihy? Přijďte na Cosplay Stage a řekněte nám, proč jste si vybrali právě tuto cosplay! Každý účastník zažije svých 5 minut slávy a odnese si drobnou cenu.
Kouzelná (cosplay) skupina
Wizardo , Neděle, 16:00, Cosplay Stage
Bez kostýmů z Harryho Pottera se naše stage neobejde. Kouzelnice a kouzelníci si pro vás opět připravili nějaké to kouzelné překvapení.
Predators CZ/SK
Predators CZ/SK , Sobota, 13:00, Cosplay Stage
Cosplay skupina Predátorů je klan lovící na území České a Slovenské republiky. Uvidíme, jaký epický příchod si pro vás letos připravili!
3D tisk a výroba cosplaye
David Schwarz , Pátek, 17:00, Cosplay Stage
Na přednášce předního vývojáře firmy Průša Research se dozvíte, s čím vším vám při výrobě kostýmu může 3D tisk pomoct. Budete si moci prohlédnout už vyrobené součásti cosplaye, uvidíte, jak pracovat s postprocesem a budete se moci zeptat na to, co vás v oblasti vytváření cosplaye nejvíce zajímá.
Zpívánky s Hanem Jonesem
Han Jones Cosplay , Sobota, 17:30, Cosplay Stage
Han Jones je nejen skvělý cosplayer, ale také excelentní zpěvák. Do jeho repertoáru patří zejména písně z Disneyovek! Přijďte si ho poslechnout!
Zpívánky s Hanem Jonesem
Han Jones Cosplay , Pátek, 18:30, Cosplay Stage
Han Jones je nejen skvělý cosplayer, ale také výborný zpěvák. Do jeho repertoáru patří zejména písničky z "Disneyovek". Přijďte si ho poslechnout!
Zpívánky s Hanem Jonesem
Han Jones Cosplay , Neděle, 14:30, Cosplay Stage
Han Jones je nejen skvělý cosplayer, ale také výborný zpěvák. Do jeho repertoáru patří zejména písničky z "Disneyovek". Přijďte si ho poslechnout!Future Line

5 momentů SpaceX v roce 2023
Dušan Majer (Kosmonautix) , Neděle, 10:00, D4
V roce 2023 se firma SpaceX dočkala celé řady úspěchů, nad kterými ční zkoušky nejtěžší, nejvyšší a z hlediska tahu nejsilnější rakety v dějinách lidstva - SuperHeavy / Starship.
Vesmírné dotazy na živo
Dušan Majer (Kosmonautix) , Neděle, 11:00, D4
Vše, co jste chtěli vědět o vesmíru a báli jste se zeptat.
Dušan Majer, známý český publicista a popularizátor kosmonautiky, bude odpovídat na otázky publika z oblasti dobývání vesmíru.
Kvanta humoru:Svět Gell-Manna a Feynmana
Vítězslav Škorpík , Sobota, 21:00, D4
Richarda Feynmana a Murraye Gell-Manna, dva velké fyziky 20. stol. a držitele mnoha prestižních ocenění mnohé spojovalo (Caltech, velký smysl pro humor a egocentričnost), ale protikladem byl přístup k fyzice. Probereme jejich život i díla na poli kvantové, teoretické a částicové fyziky.
Kdyby papež uměl dělit
Prof. Luboš Pick (MFF) , Sobota, 14:00, D4
Prof. Pick svým charakteristickým humorným způsobem uvede jedno mírně překvapivé uplatnění řetězových zlomků a potenciální vliv jejich (ne)znalosti na historický vývoj lidstva. Historici i matematici se mají na co těšit.
Cvičením proti rakovině
Adam Obr (UHKT) , Sobota, 12:00, D4
Proč mají lidi, kteří se více hýbají, méně nádorů? A proč by měli být fyzicky aktivní i lidé, kteří rakovinou trpí? Odpověď budeme hledat v tom, jak fyzická aktivita působí na náš imunitní systém - a jak mu usnadňuje bojovat proti rakovinným buňkám.
Patologie zná i dobré konce
Prof. Josef Zámečník 2.LF , Sobota, 15:00, D4
Všichni si spojujeme patologa s koncem. Ale spojíme si ho i s dobrým koncem? Víme, že pokud stojí patolog na začátku nemoci - hned u diagnózy, může pomoci a navrhnout takovou léčbu, že skončí pouze nemoc? Chcete se o tom přesvědčit? Přijďte na přednášku prof. Zámečníka, přednosty motolské patologie.
Mozek a VR: jak reálné je virtuální?
Lukáš Hejtmánek (PÚ AVČR) , Neděle, 16:00, D4
S virtuální realitou si sci-fi literatura pohrává přes sto let, ale co o ní říká věda? Zrcadlí naše chování ve virtuálnu naše chování ve skutečnosti? Prožíváme digitální události stejně, jako ty skutečné? A co se bude dít s naší myslí, když mimo “realitu” budeme trávit více a více času?
Syndrom vyhoření pohledem psycholožky
Petra Štarková , Neděle, 12:00, D4
Přednáška/beseda se zaměřuje na syndrom vyhoření. Renomovaná dětská psycholožka a autorka odhalí, jak rozpoznat první signály vyhoření a nabídne praktické strategie pro jeho překonání.
Vědátor vs Goauldi, Wraithi a SG vůbec
J. Tomáštík, L. Loukota , Sobota, 20:00, D4
Když se řekne Stargate neboli Hvězdná Brána, každému se vybaví Goa'uldi, paraziti schopni převzít mysl hostitele, kteří to dotáhli na vládce Galaxie. Ale nejsou to jen oni, ale třeba rasa Wraithů, naniti v tělech nejen O'Neilla, či mozkový parazit u McKaye, kteří si zaslouží vědecký rozbor Vědátora.
Vědátor vs. Vetřelci dávnověku
J. Tomáštík, L. Loukota , Pátek, 18:00, D4
Všichni víme, že pyramidy postavili mimozemšťani jako své přistávací rampy – co kdybychom vám ale řekli, že existuje ještě jedna teorie, podle níž je mohli postavit sami lidé? Nejen na pyramidy, ale i další starověké stavby a techniky jejich budování se podíváme v přednášce od Vědátora.
Když fyzikářka nevěří svým očím…
Věra Koudelková (MFF UK) , Sobota, 19:00, D4
S fyzikou se ve veřejném prostoru setkáváte velmi často, i když si to možná někdy ani neuvědomujete. Akorát ne vždy je fyzikální informace správná… A pak fyzik/ář/ka nevěří svým očím. Na přednášce si některé takové perly ukážeme a rozebereme.
Jak Transformer ukradl AI
Doc. Ondřej Bojar (MFF) , Pátek, 16:00, D4
Přednáška s vpravdě pohádkovým titulkem vám vysvětlí, jak se po vynálezu modelu Transfomer skokově změnilo v očích veřejnosti to, čím se zabývá obor umělé inteligence. Od strojového překladu, rodiště Transformerů, se dostaneme k velkým jazykovým modelům a lidské kvalitě výstupu.
Jaderné zbraně: fyzika a historie
Martina Novotná (MFF UK) , Pátek, 19:00, D4
Asi každý z nás již vyrůstal s povědomím o nebezpečí, které představují jaderné zbraně. Jak ale vlastně fungují, jaká je historie jejich vzniku a proč je občas nebezpečné být geniálním fyzikem?
Přijďte se dozvědět více nejen o Projektu Manhattan, Robertu Oppenheimerovi a prvních jaderných bombách.
Co jsou černé díry a jak fungují?
Krtouš, Novotná - MFF , Neděle, 14:00, D4
Černé díry... co jsou zač? Kde je lze v našem vesmíru nalézt? Jak je lze pozorovat? Víme o nich vše, co se dá? A jak s nimi souvisí bílé a červí díry? Seznamte se s historií výzkumu těchto fascinujících fyzikálních objektů a současným pohledem na ně.
Kvantová fyzika pro nefyziky
Michal Krtouš (MFF UK) , Sobota, 13:00, D4
Co se skrývá pod pojmem kvantová fyzika? Jde o magickou vědu, s jejíž pomocí je možné vše, jak nám občas namlouvají různá sci-fi? Kde všude je dnes potřeba, a kde naopak užitek nemá? Odhalte základní koncepty kvantové fyziky zcela bez nutnosti předchozí znalosti pokročilé fyziky a matiky!
Čím se zabývá kvantový fyzik?
Doc. Karel Houfek (MFF UK) , Neděle, 15:00, D4
Co se skrývá za tajemnými pojmy jako rezonance a interference? Proč jsou tyto jevy důležité a jak se simulují v kvantové mechanice? Na přednášce si přiblížíme svět elektronů, atomů a molekul a ukážeme, jak kvantoví fyzici zkoumají, co se v tomto světě děje.
Jak být biologem vlastního světa
Eri Pelikánů , Sobota, 10:00, D4
Pojďme se seznámit se spekulativní biologií, žánrem sci-fi, který spojuje vědu a tvořivost, a dává tak vznikat nevídaným tvorům, pozemským i mimozemským. Představím vám, o co jde a jak si udělat vlastní projekt. Pokud máte rádi biologii, umění a tvorbu cool příšer tak je "spec bio" něco pro vás!
How Sci-Fi shapes our future?
Prof. A. Neumann (TUM) , Sobota, 17:00, D4
In Science Fiction, the boundary between scientific fact and imaginative storytelling is blurred. How does Sci-Fi broaden our world-picture leading us to a new future? We will discuss a number of Sci-Fi subjects (e.g., time travel, teleportation, AI, cloning) in view of current scientific knowledge.
Kochleární implantát - Zázrak na počkání
Doc. Jan Bouček (FNM) , Neděle, 13:00, D4
Vrátit sluch neslyšícím. Je to sci-fi? Je to zázrak? Nebo magie? Ne. Je to hlavně věda, chirurgie, rehabilitace a spousta programování. Jak vlastně KI funguje a komu může pomoci nám přijde ukázat vedoucí Centra kochleárních implantací 1. LF UK a FN Motol doc. MUDr. Jan Bouček, Ph.D.
Antické technologie
Vilém Maršík , Sobota, 11:00, D4
Některé technologie jsou starší, než se nám zdá. Staří Římané používali sofistikované vodovodní a kanalizační sítě, podlahová topení, a beton, který se dodnes snažíme napodobit. Mezi vynálezy starých Řeků patří sofistikované pomůcky pro servírování vína, první prodejní automat i hydraulický budík.
Multipolární svět: konec jistot
Andrej Ruščák , Pátek, 17:00, D4
Umíme si představit svět bez jednotných pravidel mezinárodního řádu? Svět, ke se prolínají, a přitom platí naprosto odlišné představy o základních pojmech jako stát, válka, mír, armáda nebo organizace? Takový svět tu ale začínáme mít. Jsme na něj připraveni? Odpovědět se pokusí renomovaný politolog.
Proč je NBC Hannibal, Hannibalem?
Tereza Brussová , Pátek, 21:00, D4
Hannibal Lecter je jedna z nejtemnějších i nejvíc fascinujících fiktivních postav. Budeme se zabývat Hannibalem ze seriálu NBC, tvůrce Bryana Fullera. Podíváme se na symboliku, rozbor a proč dělá, co dělá, a kdy to přesně začalo. Nebude to nic pro slabé povahy a bude to obsahovat hodně spoilerů.R16+
Apollo 11: Malý krok pro člověka...
Milan Halousek (Kosmos-NEWS) , Sobota, 18:00, D4
Když 20.7.1969 přistál lunární modul „Eagle“ expedice Apollo 11 a astronauté otiskli své první stopy do měsíčního prachu, naplnily se sny milionů pozemšťanů o cestování vesmírem. Program Apollo nebyly jen úspěchy, cestu ze Země na Měsíc provázela celá řada problémů a také smrt několika astronautů.
Kosmický skafandr - oblek Supermana
Milan Halousek (Kosmos-NEWS) , Pátek, 20:00, D4
Kosmický skafandr je fascinujícím složitým systémem, kterému vděčí mnoho kosmonautů za svůj život. Musí být pevný, robustní, i ohebný a poddajný. Víte, kolik váží? Můžou se kosmonauti ve skafandru najíst? A co dělají, když je svrbí nos? Co má přistání lidí na Měsíci společného s dámskou podprsenkou?
Galaxy AI - umělá inteligence v mobilu
Petr Holý (Samsung) , Sobota, 16:00, D4
Galaxy AI je smysluplná umělá inteligence zaměřená na nejrůznější součásti každodenního života.
Zjistěte, jak i vám dokáže řada chytrých asistentů, které můžete mít doslova ve své kapse, usnadnit a zefektivnit život.Game Line

Theorycrafting v online hrách
Richard Škultéty , Sobota, 20:00, D9
Jak poznat, která zbraň ve hře je lepší? Ta, co utočí rychle, nebo ta, co má šanci na kritický zásah? Je to možné nějak spočítat, nebo to jde zjistit pouze zkušeností ve hře? Na přednášce si představíme, co znamená Theorycrafting, a vyzkoušíme na několika příkladech, jak ho dělat.
Prokleté hry
Jan Stiess, Františka Pintová , Pátek, 20:00, D9
Záhadné úkazy, podezřelé nehody a prapodivné bugy. Zajímá vás strašidelno? Máte rádi záhady? Jsou hry, které si hrají s Vámi? Pojďme přijít na kloub pár údajně prokletým hrám!
Kvíz: Postřehy z herních trailerů
Jan Stiess, Františka Pintová , Sobota, 12:00, D9
Máte postřeh jako Altair? Dedukci jako Batman? Znalost trailerů není nutná, důležité je dávat pozor a nenechat proklouznout ani zrnko písku času!
Záhady Elden Ring: Shadow of the Erdtree
Zuzana Komprdová , Neděle, 14:00, D9
Již na konci června nás čeká první DLC ke hře Elden Ring. Informací o něm zatím máme nemnoho, ale internet přesto živě spekuluje, co si na nás From Software nachystá a především jestli zodpoví četné otázky, které nám zůstaly po dohrání hlavní hry. (Přednáška je primárně příběhová.)
V hlavní roli trpaslíci
Rendell Stook , Sobota, 10:00, D9
Přednáška o počítačových hrách, kde hlavními postavami jsou hrdinové z řad trpaslíků. Jedná se o ukázky toho nejzajímavějšího napříč herní historií a také toho co nás čeká. Ať už chcete fárat, kutit, kovat či mlátit příšery po hlavě, je tu něco pro každého.
Krumpáče a plnovousy sebou!
Chystané filmy a seriály podle her
Zuzana Komprdová , Neděle, 12:00, D9
Poslední roky lámou kletbu, která v minulosti obestírala filmové adaptace videoher, jejichž kvalita byla mnohdy nevalná. Pak však přišly Last of Us, Sonic, Super Mario Bros či Arcane a mnoho, mnoho dalších. Na jaké adaptace videoher se můžeme těšit dál?
Hry podle Lovecrafta: recept na úspěch
Zuzana Komprdová , Neděle, 16:00, D9
H. P. Lovecraft je takový popkulturní ekvivalent pšeničné mouky. Využívá ho každý druhý, ale výsledek bývá často poněkud nezáživný. Existuje recept na opravdu kvalitní hru, kterou by si i sám Lovecraft rád zahrál? Pojďme si ukázat na příkladech, jak se správně peče z lovecraftovské mouky.
Jak se dělají hry v Polsku
P. Miechowski, B. Sztybor, J. Dukaj , Neděle, 10:00, D9
Beseda s Pawłem Miechowským z 11 Bit Studios (This War of Mine, Frostpunk), narrative directorem Bartoszem Sztyborem ze CD Projekt RED (Zaklínač, Cyberpunk 2077), a Jackem Dukajem, který ve svém studiu Nolensum vyvíjí hru podle své knihy „Stáří axolotla“ (také seriál „Into the Night“/Netflix).
Historie Baldur's Gate
Marek Tvrdy , Sobota, 16:00, D9
Přednáška o historii studií podílejících se na videohrách Baldur's Gate. Začneme u BioWare, tvůrců původních dílu. Zmíníme Snowblind Studios a jejich odbočku Dark Alliance. Overhaul Games a Beamdog pracující na Enhanced Edition a musíme zmínit Larian Studios stojící za vynikajícím třetím dílem.
Helldivers - likvidace šmejdu z vesmíru
Lukáš Bakončík , Neděle, 13:00, D9
Nahlédnutí pod pokličku letošního překvapivého videoherního hitu, jenž svou atmosférou a stylizací připomíná kultovní Hvězdnou pěchotu (Starship Troopers). Poodhalíme si inspirační zdroje, nahlédneme do historie série. Neopomeneme ani lore a zajímavosti. A možná dojde i na nějaké ty tipy a triky.
Hraním k (ne)klidu
Alžběta Prokešová , Sobota, 19:00, D9
Ne všechny hry jsou náročné a hned se u nich naštvete. Jsou i klidné a na oddech, ačkoliv u některých z nich to tak občas nevypadá. Představme si hry, u kterých nemusíte mít drahé vybavení ani žádné velké herní schopnosti. Hry, které nejsou náročné pro vás, ani pro vaše herní zařízení.
Historie série The Sims
Alžběta Prokešová , Sobota, 11:00, D9
Sul-sul! Legendární Simíci nevypadali vždycky takhle. Prošli si herní evolucí. Jak to všechno začalo a co stojí za jejich úspěchem? Možná vás to překvapí…
Level uvádí: 50 let videoher
Pavel Dobrovský, Honza Olejník , Sobota, 15:00, D9
Časopis Level vydal další knihu! Na více jak 800 stránkách se věnuje historii legendárních videoher ze všech platforem. Pavel Dobrovský a Honza Olejník z Levelu a Retro Nation vás provedou příběhem výroby knihy, ale dostanou se i na historky ze sběru materiálů. Kniha bude k dispozici k prodeji.
Retro Nation: Rok 2000, bod zlomu
Honza Olejník, Pavel Dobrovský , Sobota, 18:00, D9
Projekt Retro Nation se věnuje připomínání starých her. Pro letošní Comic-Con si redaktoři Levelu připravili ponoření do roku 2000. Tehdy vyšly třeba Baldur's Gate 2, Hitman, Deus Ex, Spider-Man, Soldiuer of Fortune, Sacrifice, Metal Gear Solid, Diablo II a Counter-Strike a spousta dalších.
Vývoj her v ČR, aneb jak dělat hry
Pavel Barák , Sobota, 17:00, D9
Pokud vás baví hry, máte na kontě nespočet dohraných titulů a vždycky vás tak zajímalo, jak hry vznikají a jaké by to bylo nějakou vytvořit, tak pak je tato přednáška přímo pro vás. Na příkladech z praxe se dozvíte, jak se zapojit do již fungujících studií, či co obnáší založit si studio vlastní.
Jak na kvalitní character design
Jana Kilianová , Pátek, 17:00, D9
Přednáška je určena všem, kteří se zajímají o tvorbu postav ve filmech, videohrách či komiksech. Představíme si klíčové principy a postupy. a také rozbereme, jak vhodně kombinovat estetiku, osobnost a funkčnost postavy, aby byla co nejúčinnější při komunikaci s publikem.
Baldur's Gate 3 aneb hrajeme D&D
Rober Sluka , Sobota, 13:00, D9
Baldur’s Gate 3, z dílny belgického Larian Studios, je pro mnohé nadšence vstupní brána do fantastického světa Dungeons & Dragons. Pojďme se společně podívat, co všechno museli vývojáři upravit, aby přinesli fantastický příběh z Mečového Pobřeží na obrazovky našich herních aparátů.
Zaklínač, neboli Witcher v češtině
Vojtěch Kostiha, Marek Tvrdý , Sobota, 14:00, D9
Vojtěch Kostiha, překladatel seriálu Zaklínač z produkce Netlixu, a Marek Tvrdý, překladatel encyklopedií a deskovek o Zaklínači a tester a dabér první videohry, v besedě popíší proces lokalizace světa Witcher/Wiedźmin/Zaklínač pro českého diváka a hráče.
Psychologie v e-sportu
Jakub Staněk , Neděle, 11:00, D9
Zajímá vás jak přesně psychika ovlivňuje výkony v e-sportu? Na této přednášce se dozvíte jak s psychikou pracují profesionální hráči, jaké mentální dovednosti jsou pro e-sportovce důležité a co pro sebe v tomto ohledu můžete udělat.
Metoda THOM – D&D v psychologii
Jakub Staněk a Martina Faltová , Neděle, 15:00, D9
Pokud chcete vědět jak mohou psychologové ve školách hrát s dětmi D&D tak, aby zlepšili vztahy mezi žáky, schopnosti žáků řešit problémy a dokonce předcházeli šikaně, stavte se na této přednášce.
Biologie monster
Jan Tomáštík, Ladislav Loukota , Pátek, 16:00, D9
Děsivá a nebezpečná monstra jsou kořením řady slavných her – od Zergů ze StarCraftu přes emzáky z XCOMu až po nekromorfy Dead Space! Byly by tyto potvory ale stejně hrozivé, kdyby jejich tvůrci z řad herních designérů dodržovali zákony biologie a fyziky?
Dimenze hraní a typologie gamerů
Lukáš Hejtmánek, Viktorie Račková , Pátek, 19:00, D9
Každý hráč je jiný a každý od hraní očekává něco jiného. Společně se podíváme na to, jak výběr her odráží naši osobnost a prozkoumáme různé typologie hráčů a jejich využití v marketingu a herním designu. A také si ukážeme, jak psychologové tvoří dotazníky, které takovou “hráčskou osobnost” měří.
Polské 11BitStudios: This War of Mine
Paweł Miechowski , Pátek, 18:00, D9
11 Bit Studios je polská herní vývojářská společnost, která stojí za populární hrou This War of Mine nebo Frostpunk. Nezávislé studio založené nadšenci, které uspělo na globálním trhu, představí jeden z jeho spolutvůrců Paweł Miechowski.Night Line

Genová imunoterapie pro začátečníky
Kristýna Šmilauerová , Sobota, 13:00, D8
Rádi byste odhalili tajemství klonování, geneticky modifikovaných tvorů nebo si rovnou stvořili vlastního Igora? Tak s tím vám nepomůžu. Ale o co se pokusím je přiblížení toho, jak vlastně fungují některé způsoby moderní léčby pomocí manipulace s nukleovými kyselinami. A možná to ani nebude bolet :)
Nolan vs. Oppenheimer
M. Krtouš, M. Novotná , Sobota, 17:00, D8
Historický snímek „Oppenheimer“ Christophera Nolana patří mezi vůbec nejúspěšnější filmy loňského roku. Jaká byla cesta slavného filmaře na jeho současný vrchol kariéry a jak vypadala produkce a natáčení jeho (zatím) posledního projektu? Přijďte to zjistit na naši přednášku!
Hororové příběhy a skutečnost
Marie Pospíšilová , Neděle, 11:00, D8
Jak se píšou děsivé příběhy inspirované skutečnými událostmi? Madla Pospíšilová-Karasová představí novelu V pekle jsme všichni Hébert – psychologicky pojatý dokumentární horor z prostředí kanadských křesťanských sirotčinců založený na reálných výpovědích chovanců těchto institucí.
Legendy a fakta o inkvizici
Scarlett "Darth Zira" Rauschgoldová , Pátek, 18:00, D8
Inkvizice - tajemná a hrůzu nahánějící organizace. Asi každý z nás o inkvizici už něco slyšel nebo četl. Případně viděl nějaký film, kde inkvizitoři či jejich oběti vystupují, případně má pro děj význam existence inkvizice. Co z toho, co si myslíme, že o inkvizici víme, je pravda?
České Dračí Doupě 2
Richard Škultéty , Sobota, 12:00, D8
Rychlé představení české alternativy k DnD. Dračí doupě 2 má mnoho odlišných mechanik, které se zaměřují spíše na popis a fantazii něž na čísla. Pravidla vedou hráče k popisům scén a dokonce dávají možnosti přispívat do tvorby světa. Svět i monstra DrD 2 jsou inspirované slovanskou mytologií.
Minmaxing a optimalizce v DnD
Richard Škultéty , Neděle, 12:00, D8
Co to znamená minmaxovat/optimalizovat v stolních RPG jako je DnD? Jak to dělat dobře, abych dosáhl správných výsledků, a mnohem důležitěji jak to dělat tak, aby hra více bavila i ostatní hráče? Jak si s minmaxery poradit a proč je dobré je mít u svých herních stolů.
Nejnebezpečnější místa na Zemi
Jana Ivanov Maksoudová , Pátek, 17:00, D8
Všechny cestovní kanceláře se předhánějí v nabídce, kam byste se měli podívat a co navštívit. My vám ukážeme místa, kam byste se naopak skutečně dostat nechtěli a kde by vás i několikaminutový pobyt mohl stát život…
Call of Cthulhu TTRPG
Richard Škultéty , Sobota, 18:00, D8
Stolní RPG ze světa Lovecroftovského horroru. Hrači vstupují do role běžných lidí 20-tých let, kterým do jejich života vstoupily hrůzy kosmického horroru. Jednou z klíčových mechanik je postupné propadání šílenství, které stoupá na intenzitě tím víc, čím blíže jsou hrdinové pravdě.
Velká hororová poznávačka
Tereza Janto Kašpárková , Neděle, 13:00, D8
Máte rádi horory? Myslíte, že je poznáte podle jediného obrázku? Tak nakopněte mozkové buňky a pojďte zkusit štěstí. A pokud se nezadaří, získáte alespoň pár hororových tipů.???? POZOR! Kvíz není vhodný pro osoby mladší 15 let, některé obrázky jsou totiž... nehezké.
Temná triáda a zrůdy mezi námi
Jana Ivanov Maksoudová , Pátek, 19:00, D8
Lidská zrůdnost nemá hranice. Pojďme si popovídat o skutečném "Mlčení jehňátek" a dalších lidských zvrácenostech. A budete se divit, kolik různých "zrůd" denně potkáváme kolem sebe…
Tato přednáška je vhodná pouze pro věkovou kategorii 15+.
Boo!king aneb strašidelné cestování
Jan Stiess, Františka Pintová , Neděle, 10:00, D8
Máte rádi strašidelná místa, ale nechce se Vám pod stan? Pojďme si rozebrat nejděsivější lokality a příhodné ubytování u nich! Bed, breakfast and nightmares
Věřte Nevěřte: True Crime Kvíz
Jan Stiess, Františka Pintová , Sobota, 11:00, D8
Jak dobrý máte odhad na zvrácenost lidské povahy? Troufnete si rozhodnout, jaký zločin se opravdu stal a co vyprodukovala jenom pochroumaná mysl přednášejícího ?????
2024 v Hororech
Jan Stiess, Františka Pintová , Neděle, 15:00, D8
Jaké hororové filmy a seriály nás čekají v roce 2024? Jaké jsou nyní trendy po kterých filmaři sahají a na co má smysl jít do kina?
Disney, co temného se skrývá v pohádkách
Jan Stiess , Sobota, 19:00, D8
Napadlo vás někdy, proč se Sněhurka při prvním setkání s princem utíkala schovat? Nebo co mají společného Eppstein a Pinocchio? Pojďte s námi poodhalit Myšákova tajemství!
Jak přežít v hororovém filmu
Kristýna Drábková , Sobota, 16:00, D8
Taky si často při sledování hororů říkáte, že se postavy chovají nelogicky? Taky si říkáte, že tímhle rozhodnutím si postava jen koleduje o malér? Pak je tento pořad přímo pro vás. Pojďme probrat, co je nutné k přežití v hororovém filmu.
Godzilla - tehdy v Japonsku a nyní
Kristýna Nitschová , Sobota, 10:00, D8
V 60. a 70. letech vznikaly v Japonsku filmy s Kaiju tématikou, které odrážely dobovou kulturu. Dnešní společnost obživila námět Godzilly v MonsterVersu a pokusila se některé původní náměty přejmout. Podíváme se na to, jak se tato kulturní inspirace vyvedla.
Fast-fashion a postapo
Kristýna Nitschová , Sobota, 20:00, D8
Přednáška se hlavně zaměří na momentální celosvětové trendy, které jsou dnes vnímány jako problematické či neudržitelné, a společně se pokusíme podívat na to, k čemu by takové trendy byly v případě, že by skončila společnost tak, jak ji dnes známe.
Horory v Baldur's Gate 3
Barbara "Potty" Oudová Holcátová , Sobota, 14:00, D8
BG 3 má na klasická fantasy RPG až překvapivě vysoký podíl hororového obsahu. Zvláště některé hráčské volby a někteé lokace ve hře jsou z tohoto pohledu přímo lahůdka. My se tady podíváme na ty nejlepší a nejšťavnatější, a ukážeme si jak se jim vyhnout nebo naopak jak si je co nejvíc vychutnat.
Zajímavé a originální larpy 2022-23
Martin Archalous , Pátek, 20:00, D8
Larp? To je to, jak se nerdi šermují dřevěnejma mečákama...? Ano. Ale taky lovecraftovská urban fantasy, zaklínačský milsim, drama z alternativní historie, fakt dobrý horor, vidlácká bitva... Pojďte se podívat na larpy, které nabourávají zažitý stereotyp. Larp totiž není žádný elfí tábor!
Molekulární princip přeměny vlkodlaků.
Kristýna Šmilauerová , Sobota, 15:00, D8
Přednáška určená pro milovníky rozebírání detailů a nereálností. Na jeden takový případ se zaměříme, a to konkrétně na to, zda by mohli existovat vlkodlaci a jak by probíhala samotná přeměna. Na základě dosavadních vědeckých poznatků přednáška ukáže, že to principielně možné je, ale...
Egovernment v ČR - horor či budoucnost?
Ondřej Profant , Pátek, 16:00, D8
Přednáška o základních principech, překážkách a hlavně plánech o budoucnosti egovernmentu v Česku. Přednášku povede náměstek ministra, který se egovernmentu věnuje přes 9 let.
Slavné oběti inkvizice a jejich kati
Scarlett "Darth Zira" Rauschgoldová , Neděle, 14:00, D8
Když už víme něco o inkvizici jako organizaci, pojďme si říct také o osudech lidí s ní spojených. A to jak o těch, kteří tuto obludnou mašinerii udržovali v chodu, tak také o těch, kteří v tomto strašlivém soukolí uvízli. Jsou mezi nimi vizionáři, vědci ba dokonce i katoličtí svatí.
Jak na temnou atmosféru v RPG
Ladislav Maksoud , Neděle, 16:00, D8
Přijďte se inspirovat na přednášku, jak vylepšit vaše hraní RPG a jak dodat příběhům tu pravou temnou či horovou atmosféru. Představíme vám pár moderních vychytávek, kterémi můžete vtáhnout ostatní do hry a atmosféry!Wizard Line

Mudlovská zvířata ve světě HP
Andrea "Tracy" Peřinová , Pátek, 20:00, D6
Zaměříme se na fascinující svět zvířat, která se objevují v sérii o Harrym Potterovi a zároveň existují i v mudlovském světě. Podíváme se na jejich skutečné vlastnosti. Odhalíme tajemství a mýty, které se o těchto zvířatech tradují v mudlovském světě.
Magické rostliny ve světě mudlů
Andrea "Tracy" Peřinová , Pátek, 18:00, D6
Odhalíme tajemství bylin a ingrediencí do lektvarů, které nalezneme v mudlovském světě. Podíváme se na rostliny vyskytující se v příbězích o mladém čaroději a prozkoumáme jejich magické i mudlovské vlastnosti.
Hlášky z filmů i knih YA
Lucie "Freya" Almeida , Sobota, 18:00, D6
Čteš rád knihy z YA? Nebo rád koukáš na jejich filmové zpracování? Přijď si ověřit, jak moc u nich dáváš pozor a zda poznáš kdo a kde pronesl slova, která nám utkvívají v paměti. Těším se na tebe na svém kvízu.
Hunger Games
Lucie "Freya" Almeida , Pátek, 19:00, D6
Pojďme si popovídat o oblíbené knižní i filmové sérii. Zamysleme se nad otázkami, které nám po seznámení se s osudy postav vytanuly na mysli. Třeba se dozvíme něco, co jsme nečekali. Nebojte se zapojit, těším se na příjemnou diskuzi.
Bellatrix Lestrangeová: První dáma zla
Petra "Bella" Pidimová , Neděle, 13:00, D6
Obávaná Smrtijedka,silná bojovnice,oddaná služebnice,mocná čarodějka,...ale i dcera,sestra,teta,manželka...a možná i matka? Jaká žena se skrývala za stříbrnou maskou? A opravdu je možné, že Pána zla milovala?
LGBTQIA+ v YA
Lucie "Freya" Almeida , Neděle, 14:00, D6
Nick+Charlie. Magnus+Alexander. Simon+Bram. Victor+Benji. Tara+Darcy. Tao+Elle. Kat+Taylor. Molly+Alex. Isaac. Shelby. A spousta dalších oblíbených jedinců a dvojic, které rozehřívají i nejtvrdší srdíčka. Pojďme se spolu inspirovat na co dál koukat a co dál číst z této naší oblíbené kategorie.
Svět fanfikcí
Tereza "Tess" Kovanicová , Sobota, 13:00, D6
Fanfikce - to je fenomén sám pro sebe. Jak a proč vznikají, jaké mají módní trendy? Proč je číst? Jak se v nich orientovat? Proč je psát? A kam s nimi potom?
Zlatoslav Lockhart: Mé kouzelné já
Petra "Bella" Pidimová , Sobota, 19:00, D6
Miláček publika,spisovatel,podvodník,egomaniak,...ale i syn,bratr,student,spolužák,.. a jeho (ne až tak) kouzelné já.Co se skrývalo pod zlatými loknami a pohlednou tváří?Bylo tam pusto a prázdno,nebo objevíme nečekané hloubky?Cesta do hlubin (nebo mělčin?) duše jedné kouzelnické celebrity.
Top hudební momenty Harryho Pottera
Robert "E-Wan" Richter , Sobota, 12:00, D6
Pokud máte rádi hudbu z Harryho Pottera, přijďte si připomenout některé z nejpůsobivějších a nejkrásnějších hudebních momentů celé filmové série. Přijďte znovu zažít to příjemné mrazení v zádech, záplavu emocí a adrenalinu, které v nás hudba ve spojení s filmem dokáže vyvolat.
Salazar Zmijozel a Tajemná komnata
Vít "Jedi" Bartoš , Sobota, 10:00, D6
Čtyři zakladatelé, tři z nich pracovali ve shodě.
Co víme o tom, který ne?
Co vedlo Salazara Zmijozela k zaujatosti proti mudlům?
Byla to nenávist, nedůvěra nebo snad strach?
A proč trvalo více než tisíc let než byla objevena Tajemná komnata?
Relikvie smrti
Vít "Jedi" Bartoš , Sobota, 16:00, D6
Bezová hůlka, nejmocnější jaká kdy byla vyrobena. Kámen vzkříšení, neviditelný plášť. Společně tvoří Relikvie smrti, společně dělají z člověka pána smrti.
Co víme, co si myslíme a co by nás ani nenapadlo.
Tajemné Bradavice a jejich zákoutí
Vít "Jedi" Bartoš , Neděle, 11:00, D6
Škola čar a kouzel v Bradavicích je protkána tajemstvími a záhadami.
Pojďme se podívat co skrývá. Od Tajemné komnaty v podzemí po Komnatu nejvyšší potřeby v sedmém patře.
Fanfictions Harry Potter. Čo,prečo, ako?
Nena Turner , Neděle, 10:00, D6
Čítal/a si už niekedy FF zo sveta Harry Potter? Alebo si nejakú napísal/a? Alebo sa len chceš dozvedieť, čo znamenajú a zaujala ťa táto téma? Potom si na správnom mieste, kde rozoberieme FF Harry Potter univerza.
Kouzlo hudby světa Harryho a Newta
A. Jedlitschková, B. Vlčková , Neděle, 15:00, D6
Zajímá tě hudba Harryho Pottera a Fantastických zvířat? Dozvíš se něco o Hedwig's Theme a s jakými emocemi se pojí. Zároveň si ukážeme hudební témata postav z Fantastických zvířat. Jak nový skladatel zakomponoval do hudby nádech Bradavic? Ponořte se s námi do tajů hudby ze světa Harryho a Newta!
Velký kvíz Percyho Jacksona
Pavla "Dhaalia" Palkovičová , Neděle, 12:00, D6
Jak se vyznáte v příbězích z Tábora polokrevných či Tábora Jupiter? A co v samotné antické mytologii? Porazili byste svými znalostmi i Annabeth Chaseovou? Přijďte si zasoutěžit a otestovat své vědomosti
Umbrella Academy
Markéta "Majky" Homolková , Pátek, 17:00, D6
Taky prostě milujete Umbrella Academy? Ano? Tak pojďte zjistit jaké všechny zajímavé teorie se vyrojily okolo seriálů a jak se liší od komiksů. Dejme společně prostor téhle skvostné sérii.
Fanfikce od A do Z
Barbora Homolková , Pátek, 16:00, D6
Co očekávat, když vidíte tag "dead dove do not eat"? A co je to vlastně ABO? Na tyto i další otázky odpovím na přednášce.
Percy Jackson:"černovlasý" hrdina?
Barbora Homolková , Sobota, 14:00, D6
Slyšeli jste už o Percym Jacksonovi? A co Jasonovi Graceovi? A Carteru Kaneovi? Je jich na vás už moc? Přijďte a mi vám podáme utříděný souhrn všeho, co potřebujete znát o tzv. Riordanverzu.
Co by kdyby Harry Potter
Barbora Homolková , Sobota, 20:00, D6
Multiverza jsou teď horké zboží a valí se na nás odevšud. Proč si do nich nepřidat i našeho oblíbeného kouzelníka? Přijďte na odpočinkovou hodinku alternativních univerz ze všech koutů internetu.
Na skok do Bradavic
Isabela "Easy" Moravcová , Neděle, 16:00, D6
Lákají tě Warner Bros studia v Londýně, ale nemáš dostatek informací?
Kolik to stojí? Jak se tam dostat? Stojí to za to? Jak se připravit na magický zážitek?
Fantastická zvířata ve světě mudlů
Hana "Hanetka" Netušilová , Sobota, 15:00, D6
Kde si brala JKR inspiraci, když si vymýšlela a hledala bájné tvory do svých příběhů? Pojďme to společně zjistit.
Touha a Vztek... co bude dál?
K. Vyhlídková, H. Netušilová, L. Almeida , Sobota, 11:00, D6
Už jste četli Touhu a Vztek? A zajímá vás, co a kdy bude dál? Polapili jsme překladatelky a společně s námi se to z nich můžete pokusit vymáčknout.
Jak se vaří LexiCon
Skupina Wizardo , Sobota, 17:00, D6
Beseda s pořadateli nejkouzelnější akce roku, nejen o tom, jak festival vzniká. Jak se tam dostat? Na co se můžete těšit? Jak se stát dobrovolníkem? Přijďte se zeptat na to co vás zajímá.Sci-fi Line

20 nejlepších scifi seriálů.
Lucie "Lucy Leveller" Borecká , Neděle, 13:00, D2
Zajímá vás, které seriály jsou považovány za těch top 20, které nesmíte minout? Tak tady se to dozvíte!
Méně či více šílené science fiction
Lucie "Lucy Leveller" Borecká , Sobota, 19:00, D2
Filmů je nepřeberné množství, některé lepší, jiné méne. Co když ale zkusíme najít ty opravdu šílené, ty, nad kterými v dnešní době kroutíme hlavou ale kdysi byli hit.
Duna, nejen druhá část
Martin Kratochvíl , Neděle, 11:00, D2
Jak se (ne)povedl zfilmovaný závěr epické scifi Duna? Pojďme si společně zhodnotit nejen nový film, ale adaptaci první knihy této rozsáhlé knižní série. Končí příběh tímto filmem, nebo se můžeme těšit na další příběhy z tohoto světa?
Michelle Yeoh hvězda nejen ze Star Treku
Jana "Xyll" Krčmářová , Neděle, 15:00, D2
Herečka Michelle Yeoh má velmi bohatou a rozmanitou filmografii. Od kung-fu filmů, Bonda, Star Trek až k Oskarovi za herecký výkon v hlavní roli Všechno, všude, najednou. A mnoho dalšího. A protože ji obdivuji již od 90. let minulého století, rozhodla jsem se vám o ní povyprávět.
Kvíz: Což takhle dát si soundtrack
Veronika "Rayne" Rapošová , Sobota, 20:00, D2
Myslíte si, že dobře znáte scifi filmy a seriály? A vyznáte se i v jejich soundtracích? Přijďte otestovat své znalosti! ENG friendly
Amatérské Star Trek filmy a seriály v ČR
Jana "Xyll" Krčmářová , Pátek, 16:00, D2
Již více než 20 let natáčíme v České Republice amatérské filmy se Star Trek tématikou. Přiblížím vám historii, neodmyslitelné obtíže i krásu tohoto našeho koníčku, který mnohým z nás změnil i profesní životy.
Koncerty hudby ze sci-fi
Robert "E-Wan" Richter , Neděle, 14:00, D2
Máte rádi hudbu ze sci-fi filmů a seriálů, jakými jsou Star Wars, Star Trek nebo Doctor Who a rádi si ji občas vychutnáte naživo i na nějakém koncertě? Tak si ji přijďte užít formou videozáznamu z několika nejlepších koncertů s účastí filmových skladatelů, na kterých melodie ze sci-fi zazněly.
Hudba z 1. Star Trek filmu
Robert "E-Wan" Richter , Sobota, 10:00, D2
Legendární soundtrack k prvnímu filmovému Star Treku, který letos slaví 45. výročí od své premiéry, patří mezi největší klenoty filmové hudby. Probereme hudební motivy a povíme si o blaster beamu, waterphonu a dalších neuvěřitelných hudebních nástrojích, které skladatel Jerry Goldsmith použil.
Chci mít vlastní uniformu
Jana "Trilla" Šebestová , Pátek, 19:00, D2
Oděvní výtvarnice Jana (Trilla cosplay) vám představí možnosti, jak si splnit sen a obléci vlastní uniformu. Probereme možnosti od bazarů, tipů na nákupy úspěšné i méně úspěšné, přehled slepých uliček, vlastní tvoření z dostupných zdrojů až po ušití uniformy na zakázku.
Uniformy ze Star Treku – cosplay naživo
Jana "Trilla" Šebestová , Sobota, 13:00, D2
Cosplayeři ukážou své uniformy a podělí se o zkušenosti, jak se o uniformě rozhodovali, jak se v uniformě cítí celý den na conu a co by doporučili všem, kteří o uniformě ze Star Treku sní. Programem provází oděvní výtvarnice Trilla cosplay, která doplní informace z výroby a zodpoví dotazy z publika.
Dětské Star Trek LARPy
Filip "Grit Du Alatriste" Neumann , Sobota, 14:00, D2
Mnoho LARPů jsem absolvoval jako účastník a protože jsem duše podnikavá, nedalo mi to, abych si nezkusil LARP uspořádat i sám. A protože dlouhá léta pracuji s mládeží, šlo o dětský Star Trek LARP. Podělím se s vámi o zážitky i obrazový materiál a v neposlední řadě i o plány do budoucna.
CZ Znělky vs Star Trek
Filip "Grit Du Alatriste" Neumann , Sobota, 11:00, D2
Mnoho znělek je tak známých, že si je lidé různě pobrukují i já to dělám a protože mám rád Star Trek, převedl jsem ty nej do svého oblíbeného fenoménu a na své přednášce vám je předvedu. Tešte se.
Mark Twain – průkopník sci-fi v Americe
Jan "Praotec Trekkie" Pavlík , Pátek, 17:00, D2
Mark Twain je známým autorem, kterého proslavil Tom Sawyer. Příznivci sci-fi znají dobrodružství Yankeeho ve středověké Anglii, méně je známo další dílo využívající cesty vesmírem a teleportace. Proto se musel objevit i ve Star Treku na palubě Enterprise. Anebo to s tou inspirací bylo obráceně?
Ze zákulisí Terminátorů
Roman "Doktor" Hruška , Sobota, 15:00, D2
Přestože je to už 40 let, co šel Terminátor do kin, rozhodně nepatří do starého železa. Stejně jako jeho druhý díl. Přijďte si poslechnout, jaké těžkosti, či veselé příhody provázely natáčení prvních dvou terminátořích filmů.
Filmové vize budoucnosti
Roman "Doktor" Hruška , Sobota, 18:00, D2
Filmy s oblibou ukazují budoucnost. Jak ale jde čas, tato budoucnost se nakonec stane naší minulostí. Pojďme se podívat na ty známější. A jak moc se jejich autoři trefili, či naprosto zmýlili
Proč nerozumíme umělé inteligenci
Michal Rada , Sobota, 17:00, D2
To, čemu říkáme “umělá inteligence”, není ve skutečnosti inteligence. Výsledkům UI se zvyšující se kapacitou a autonomií přestáváme pomalu rozumět. Proč? A co s tím můžeme dělat? Jak bezpečné je pro nás chápaní toho, co dělá UI?
Novinky na poli AI
Michal Rada , Sobota, 12:00, D2
Zajímají vás novinky na poli AI? Nebo vás zajímá její využití v praxi? AI totiž dokáže mnohem víc, než jen generovat obrázky, psát vtipy nebo vyhledávat informace. Co dokáže řešit dalšího?
Dimension Jump, nejen pro fans Red Dwarf
Martin Huňáček , Pátek, 20:00, D2
Dimension Jump je setkání fanoušků Červeného Trpaslíka, pořádané oficiálním fanklubem. Několikrát jsem ho navštívil a tak bych se rád podělil o své dojmy, zážitky se setkání s herci a zároveň porovnáme i českými akcemi.
Doctor Who je zpět!
Matěj Mišoň , Neděle, 10:00, D2
Oblíbený seriál Doctor Who se vrátil na naše obrazovky, ano, dokonce i na ty naše. Staré známé věci jsou zpět ale dočkali jsme se i nových a se staronovým vedením nás toho čeká hodně i v budoucnu.
Červený Trpaslík - Na Ganymede a Titan
Barbora "Barbucha" Zítová , Sobota, 16:00, D2
Nachystejte květináče, Červený Trpaslík je zpět! Seriál Červený Trpaslík letos slaví 36 let od své premiéry. Rob Grant a Doug Naylor zakopali válečnou sekeru. Co se za tu dobu událo a co nás čeká do budoucna? Opravdu jsou všichni mrtví, Dejve?
Morální dilemata v Bodu Obnovy
Tereza "Janto" Kašpárková , Neděle, 16:00, D2
O tom, že Bod obnovy rozvířil stojaté vody české kinematografie není pochyb, pojďme se ale společně zamyslet, jak by podobný vynález rozvířil současné vnímání světa? Změnil by váš pohled na život, smrt nebo dokonce vraždu?
Falešná hra králíka Rodgera
Adéla "Lady Alex" Hájková , Pátek, 18:00, D2
Falešná hra s králíkem Rogerem je revoluční film a přesto by ho jen tak někdo nezařadil mezi zlatý fond kinematografie. Pojďme se spolu podívat na pár zajímavostí, které vás nakopnou, abyste si tenhle film ještě dnes večer pustili.
Časové smyčky ve filmech
Jakub Schon , Neděle, 12:00, D2
Máte občas pocit, že vaše dny jsou monotónní a prožíváte pořád dokola to samé? Možná jste se ocitli v časové smyčce. V této přednášce se seznámíme s těmi nejzajímavějšími z nich a porovnáme si, jak jednotlivé filmy přistoupily k tomuto tématu.
Po stopách Science Fiction
Michal Atreides , Pátek, 15:00, D2
Sci-fi není jenom Star Wars, Duna nebo Terminátor. Vysledovat jej můžeme i ve středověku a starověku. Vydejte se s námi na cestu napříč časem, kdy se seznámíme se stěžejními díly, ať už od Lukiána, Keplera nebo Cyrana z Bergeracu, která předcházela populárním knihám, hrám a filmům dnešní doby.Star Line

Vystřižené scény ze Stargate
Eva Lipenská , Neděle, 16:00, D3
Více i méně známé vystřižené scény ze seriálů Stargate - znáte je všechny? Vsadím se, že alespoň jednu z nich jste ještě neviděli.
Soutěž: Znáte SG hosty Comic-Conu?
Eva Lipenská , Pátek, 18:00, D3
Letošní ročník Comic-Conu je ke Stargate fanouškům opět velmi vřelý. Jak dobře ale znáte samotné představitele našich oblíbených postav? Přijďte vyhrát krásné ceny a zároveň se dozvědět zajímavosti o našich hostech.
Star Wars (nejen) na D+: Co nás čeká?
Tomáš Kratochvíl , Sobota, 11:00, D3
Disney nás pravidelně zásobuje novinkami ze světa Star Wars. Co ale přijde v hraných seriálech letos? Na co se můžeme těšit mezi animáky? A jak to vypadá s filmy? Kdy konečně vyjde první nový film a o čem bude? Opravdu se připravuje samostatný film o Mandovi a Grogu? To vše a mnohem víc zde!
Hvězdný kvíz
Martin Kratochvíl , Sobota, 12:00, D3
Pojďte otestovat své znalosti ze světů Hvězdné brány i Hvězdných válek v tomto kvízu.
Stargate film versus Stargate kniha
Kateřina Onderková , Neděle, 15:00, D3
Co bylo v knize jinak oproti původnímu filmu. Byla dřív kniha nebo film?
R. McKay & R. Zelenka - Nejlepší momenty
Kateřina Onderková , Sobota, 17:00, D3
Připomeňme si nejlepší společné scény naší rychlé roty.
Kvíz: Stargate Atlantis
Pavla Kratochvílová , Neděle, 13:00, D3
Jste fanoušek Hvězdné brány Atlantidy? Přijďte si poměřit síly s dalšími fanoušky a vyhrajte krásné ceny.
C-3PO – sága o zlatém droidovi
Pavel Klimeš , Sobota, 18:00, D3
Protokolární droid C-3PO, podobně jako jeho představitel Anthony Daniels, patří k těm vůbec nejikoničtějším postavám filmů, seriálů i knih z předaleké galaxie. V této přednášce si představíme ty nejdůležitější rysy a momenty v „životě“ zlatého robota.
Hvězdné bizáry
Lukáš Grygar , Pátek, 19:00, D3
Her z dávných časů v galaxii velmi, velmi vzdálené, je velmi, velmi mnoho. Ale které z nich jsou ty nejbizarnější? Největší herní úlety ze světa Hvězdných válek představí bizarolog Lukáš Grygar.
Skrytá hrozba expandovaného univerza
Pavel Klimeš , Pátek, 17:00, D3
Od premiéry filmové Epizody I uběhlo už 25 let. To, co začátek prequelové trilogie způsobil v reálném světě, snad všichni dobře víme. Co však film způsobil v rámci světa Star Wars, hlavně v expandovaného univerza knih, komiksů a her je úplně jiná kapitola a také téma této přednášky.
501 Legie Czech Garrison
Jaroslav Šálek , Neděle, 10:00, D3
Czech Garrison je českou jednotkou celosvětové organizace 501. Legie, která sdružuje fanoušky s kostýmy záporných postav filmové kvality. Kromě účasti na conech a podobných
akcích podporují i charitativní činnosti. Na naší přednášce se dozvíte více podrobností o našem fungování.
Star Wars pro náročnější čtenáře
Milan Pohl , Pátek, 16:00, D3
Star Wars daly vzniknout mnoha originálním příběhům a publikacím, které v řadě případů snesou i dosti přísná kvalitativní měřítka. Na přednášce si představíme autory Star Wars a jejich díla v SW i mimo SW, jež byste rozhodně neměli minout.
Podivuhodná zvířata ve Star Wars
Monika Marcellová , Neděle, 14:00, D3
Zajímá vás, jak se množí Rancor, nebo rozdíl mezi Wampou a Mogu? Tento neprofesionální průvodce zvířecím osazenstvem ve Star Wars vám to (snad) ujasní...
Legendární Holiday Special
Karolína Marková , Sobota, 19:00, D3
„Legendární“ Holiday Special. Skoro každý fanda SW ví o jeho existenci, ale ne každý už měl odvahu jej vidět. Pokud se sami bojíte zanořit do tohoto televarietního bizáru (a není vůbec divu) nebo chcete pochopit, co se to sakra Georgi Lucasovi honilo hlavou, je tato přednáška určená přesně pro vás.
Souboj překladatelů
F. Fuka - V. Kostiha - P. Klimeš , Sobota, 16:00, D3
V panelové diskusi s námi nahlédněte pod pokličku překládání Star Wars filmů, seriálů a dalších audiovizuálních děl. O tam jak těžké je vyhovět fanouškům i studiu i o tom jaké je překládat něco co nevidíte budou v exkluzivní veřejné diskusi mluvit Vojtěch Kostiha a František Fuka.
Vrcholná Republika co potřebujete vědět
Karolína Marková , Sobota, 10:00, D3
Kdy, že se má odehrávat nový seriál Acolyte? A proč má Dagan z hry Jedi: Survivor tak strašně pěkné róby? Odpověď na všechno je Vrcholná Republika! Na této přednášce se dozvíte vše, co potřebujete o tomto „zářném“ období galaktických dějin vědět a taky proč si chcete přečíst těch 42 knih a komiksů.
Design a tvorba modelů pro 3D tisk
Martin Taichl , Sobota, 15:00, D3
Přednáška popisující proces designu a tvorby převážně Stargate, ale i jiných modelů pro 3D tisk.
Star Wars Films in Concert
Robert Richter , Pátek, 20:00, D3
Přednáška o projekcích filmů s živým orchestrem se zaměřením na Star Wars filmy a na filmy s hudbou Johna Williamse. Kromě jiného se dovíte i něco málo o historii, jaké další filmy se dají s živým orchestrem vidět a slyšet, co vidí dirigent na svém monitoru a jak to vlastně celé vzniká.
Jak se produkuje české znění pro SW
Jan Jabůrek - David Macháček , Sobota, 13:00, D3
Co všechno se musí stát aby vaši oblíbení hrdinové promluvili z plátna či obrazovky česky? Kolik to stojí času peněz, i nervů prozradí v rozhovoru Jan Jabůrek Producent Studia Studio Virtual, které vyrábí český dabing nejen pro hity studia Disney.
SGA tým B zasahuje
Jana Hažlinská , Sobota, 20:00, D3
Všichni víme, že John Sheppard a Rodney McKay jsou brilantní dvojice, vždy připravená zachránit den. Ale co když jsou zrovna indisponováni nebo potřebují zachránit oni sami? Pak do akce nastoupí záložníci Radek Zelenka a Evan Lorne. Pojďme se zblízka podívat na jejich nejzářnější momenty.
Dr. Beckett zachraňuje
Markéta Smazová , Neděle, 11:00, D3
Podíváme se spolu na nejzajímavější příhody ze života Dr. Carsona Becketta na Atlantidě. A samozřejmě nebudou chybět ani momenty z oblíbené epizody Duet.
Zbraně ve Stargate
Vilém Janeček , Sobota, 14:00, D3
Zajímalo Vás někdy jakými zbraněmi střílely SG týmy, jaká jsou jejich technicko - taktická data?
Že před slavnými P90 se používaly MP5, nebo že se tam objevily i zbraně české výroby?
Tak to a mnohem více se dozvíte na této přednášce.
Nejčastější nepochopení Stargate loru
Martin Taichl , Neděle, 12:00, D3
Přednáška pojednávající o nejčastějších nepochopení a omylech ve Stargate loru a jejich uvedení na pravou míru.Throne Line

Vystřižené scény z Rodu draka
Eva Lipenská , Neděle, 11:00, D7
Všichni víme, že se do seriálů ani do filmu nikdy nevejde veškerý natočený materiál. Někdy to nevadí, někdy je to velká škoda. Pojďme se podívat, o co jsme byli ochuzeni v 1. sérii Rodu draka.
House of the Dragon S02: Co víme?
Tomáš Kratochvíl , Sobota, 15:00, D7
Již za dva měsíce nás čeká 2. řada nového úspěšného seriálu ze světa Hry o trůny. Co všechno už o ní víme? Co už nám tvůrci představili? Co prosáklo přes jejich snahy? Na co se těšíme a v co doufáme? A co lze očekávat dle knih? To vše a více na tomto pořadu!
Vyznejte se v Rodu draka
Michal Krtouš , Pátek, 20:00, D7
Jak vypadá svět Hry o trůny za vlády Targaryenů? Jak se v něm orientovat? Kdo je kdo a čím je v seriálu důležitý? Stručný průvodce postavami, rody, rodinnými vazbami, politikou, historií a souvislosti a obecně všemi věcmi, které se hodí k sledování Rodu draka.
Co sledovat při čekání na 2. sérii HotD
Michal Krtouš , Sobota, 19:00, D7
Druhá série Rodu draka je již za rohem, pár měsíců si na ni však ještě počkáme. Přijďte si poslechnout pár tipů na to, čím se dá čekání ukrátit.
Vylepšujeme Rod draka
M. Krtouš, B. O. Holcátová , Neděle, 15:00, D7
Na tom, že první série Rodu draka se povedla, se asi většina fanoušků shodne. Je ale vším, v co jsme doufali, nebo by na ní šlo něco ještě zlepšit? Společně si popovídáme o tom, co a jak by šlo udělat jinak a lépe.
Slavné historky katovské - Carl Huss
David Křižan , Pátek, 19:00, D7
Kat, tajemná postava stojící tak trochu v pozadí, dějiny se jí obvykle tolik nezabývají, přestože ona sama stála za nejedním přeťatým krkem panovníka či šlechtice. Proto si jednu takovou připomeneme. Přijďte se dozvědět něco víc nejen o katovském mistru Carlu Hussovi, ale i o těch, které popravil.
Jak si udělat kostým?
David Křižan , Sobota, 18:00, D7
Chcete si udělat historický anebo fantasy kostým a nevíte jak na to? Nevadí. Přijďte na naši přednášku a společně se na to podíváme. A začneme hezky od začátku...
Historie psaná rolničkami
David Křižan , Sobota, 14:00, D7
Za každým úspěšným mužem - králem nestála jenom žena , ale i šašek. Blázen a rádce zároveň. Osoba, o níž se traduje, že jako jediná mohla říci svému vládci pravdu. Přijďte si na naši přednášku poslechnout příběhy těch nejslavnějších z nich a i se podívat, jaké šprýmové kousky vyvedli a komu.
Koncerty hudby z fantasy filmů
Robert Richter , Neděle, 10:00, D7
Pokud máte rádi kouzelnou hudbu z fantasy filmů, jakými jsou např. Pán prstenů, Harry Potter, Letopisy Narnie nebo Piráti z Karibiku, tak přijďte na promítání videozáznamů z několika zajímavých koncertů filmové hudby s účastí filmových skladatelů, na kterých melodie z těchto fantasy filmů zazněly.
Fantastická hudba (nejen) z trailerů
Jan Urban , Sobota, 12:00, D7
Hudba je nedílnou součástí našich životů. Uklidňuje, inspiruje, dodává sílu, podkresluje příběhy a dotváří světy v naší fantazii stvořené. Pojďme se do takového světa vydat a zaposlouchat se do skladeb moderní orchestrální hudby od kapel Two Steps from Hell, Audiomachine, X Ray Dog...
Poznej hrad nebo zámek
Jan Urban , Sobota, 16:00, D7
Soutěž: Rádi cestujete po krásách českých? Pak jste tady správně. Přijďte a ověřte si v našem kvízu, zda poznáte všechny hrady a zámky, které tu budeme prezentovat.
Templáři – mýty a fakta
Scarlett Rauschgoldová , Sobota, 20:00, D7
Tajemný rytířský řád, o kterém se dodnes šíří plno legend a konspirací. Co z toho jsou nesmysly a co fakta? Pokud chcete vědět, jak, kdy a proč templáři vznikli, působili a zanikli - i co s nimi bylo pak, jste tu správně. Dojde i na údajnou cestu do Ameriky a nešťastný pátek 13.
Inkvizice a čarodějnické procesy
Scarlett Rauschgoldová , Neděle, 16:00, D7
Jak to vlastně tehdy doopravdy bylo? Kde, kdy a proč se čarodějnice nejvíce pronásledovaly? Jaký vztah ke stíhání čarodějnic měla papežská inkvizice a jaký španělská inkvizice – a jak se v průběhu času měnil? A víte, který významný jezuita se čarodějnic velmi zastával? Možná přijde i Boblig
Co vyčítáme Prstenům moci
Tereza Kovanicová , Sobota, 10:00, D7
Čím se liší seriál od Tolkienovy Středozemě? Dodržuje vůbec některé jeho zákonitosti? A jak moc to vadí fanouškům Tolkiena?
Avatar: Vládce živlů a jeho svět
Petr Rauner , Neděle, 14:00, D7
Vstupte do světa Avatara (ne od Camerona), kde národy dokáží ovládat základní kameny světa - čtyři živly. Avatar, jediný, jenž ovládá všechny, mezi nimi udržuje rovnováhu. Kde se však vzal? Jak funguje "ohýbání" živlů? A proč jsme se dočkali již třetí verze jeho příběhu? Přijďte a objevte nový svět!
Tam a zase zpátky - LIVE
Lukáš Grygar, Václav Pecháček , Pátek, 17:00, D7
Živý díl podcastu o díle J. R. R. Tolkiena. Pán prstenů, Hobit, Silmarillion, Nedokončené příběhy, Prsteny moci – řešíme tohle všechno optikou vášnivých čtenářů zdrojového materiálu.
Říše mrtvých v mytologických příbězích
Alena Langrová , Neděle, 12:00, D7
Na naší přednášce se vydáme proti proudu času a zamíříme do míst, kam se uchylovaly duše těch, kteří ukončili svou pozemskou pouť. V jednotlivých příbězích si ukážeme, co takové duše čekalo, za jaké skutky byly odměněny či potrestány a co nesměly opomenout vzít si s sebou na cestu do říše mrtvých.
Šermířské souboje v GoT
Vilém Janeček , Pátek, 16:00, D7
Ke Game of Thrones samozřejmě patří i šermířské souboje. V této přednášce budete mít možnost vyslechnout komentář či kritiku šermíře k vybraným soubojům.
Oheň, krev a CGI: Natáčení Rodu draka
Kristýna Drábková , Sobota, 13:00, D7
Hra o trůny i Rod draka jsou pompézní, plné promyšlených scén, propracovaných kostýmů, geniální hudby, překrásných scenérií i mnoha dalšího. Jak to všechno vůbec vzniklo? Kolik to dalo práce? A co to stálo? To a mnohem více vás čeká na této přednášce!
Soutěž: Na Lovu - GoT edice
Lenka Kratochvílová , Neděle, 13:00, D7
Znáte populární soutěže Na Lovu a Superlov? Chtěli jste ji někdy zkusit? Máte rádi merch, deskovky, knížky nebo jiné ceny? Přijďte si poměřit své znalosti ze světa Hry o Trůny proti našemu lovci. Vyhrát může každý!
HotD: Jak změny v seriálu ovlivní děj
T. Kratochvíl, D. Lehmannová , Sobota, 17:00, D7
Rod draka se od své knižní předlohy v některých ohledech liší. Někdy i docela zásadně. Přesto to fanoušky oproti konci Hry o trůny zatím ze židle nezvedá. Hrozí, že bude? Kam nejspíš dosavadní změny oproti předloze děj povedou? Můžou přinést problémy? To vše si povíme a prodiskutujeme zde!
Nejšílenější teorie z HotD
Martin Kratochvíl , Pátek, 18:00, D7
Stejně jako u seriálu Hra o Trůny, i k novému seriálu fanoušci vymýšlejí všemožné teorie. Společně se podíváme na ty opravdu nejšílenější.
Sestavme si ideální vládu Západozemí
B. Oudová Holcátová , Sobota, 11:00, D7
Koho byste rádi viděli na železném trůně? Koho jako královnu, korunního prince či velitele Bílých plášťů? A co pobočník krále, či další místa v malé radě? Pojďte si podebatovat a zahlasovat o tom, kdo by se nejvíc hodil na kterou roli, napříč Got a HotD!Workshop Line

Harry Potter záložky
Soňa Hadravová , Pátek, 20:00, G1
Přijďte si vytvořit zajímavé papírové či magnetické záložky s motivy ze světa Harry Pottera.
Čepička z Červeného trpaslíka
Eva Lipenská , Pátek, 15:00, G1
Jste fanoušek seriálu Červený trpaslík? Patříte k červenočapkářům nebo modročapkářům? Přijďte si s námi vyrobit stylové čepičky, abyste i vy mohli pracovat v bistru na Fušálu.
Comic-Con omalovánky
Šárka Hamáčková , Neděle, 16:00, G1
Přijďte si vymalovat různá dobrodružství Comic-Con Girl.
Malování tašek
Kateřina Onderková , Sobota, 14:00, G1
Přijďte si namalovat svůj oblíbený motiv, postavu nebo cokoliv co máte rádi na plátěnou tašku . Pro méně zručné budou k dispozici šablony.
Malování tašek
Kateřina Onderková , Neděle, 12:00, G1
Přijďte si namalovat svůj oblíbený motiv, postavu nebo cokoliv co máte rádi na plátěnou tašku . Pro méně zručné budou k dispozici šablony.
Malování sklíček
Kateřina Onderková , Pátek, 18:00, G1
Přijďte si vybarvit sklíčko vámi zvoleného tvaru, které lze kamkoli zavěsit.
Fotka z čokoládové žabky
Lucie Carvalho Almeida , Sobota, 10:00, G1
Čokoládové žabky skrývají kartičky s fotografiemi nejvýznamnějších postav historie i současnosti. Kdo říká, že nejsi jednou z nich? Přijď si vyrobit rámeček v designu čokoládové žabky na svoji vlastní fotografii. Budu se na tebe těšit!
Harry Potter záložky
Soňa Hadravová , Sobota, 20:00, G1
Přijďte si vytvořit zajímavé papírové či magnetické záložky s motivy ze světa Harry Pottera.
Animal Crossing přívěsky
Barbora Vodáková , Pátek, 17:00, G1
Vyrobte si originální doplněk s motivy z Animal Crossing.
Výroba Větvíka
Jana Marková , Pátek, 19:00, G1
Vyrobte si s námi vlastního Větvíka.
Korunky z papíru
Jana Marková , Sobota, 13:00, G1
Staňte se na okamžik králem nebo královnou prostřednictvím vlastnoručně vyrobené korunky.
Dračí oči
Jana Marková , Sobota, 17:00, G1
Fascinují vás také dračí oči? Pojďte si vyrobit jejich skleněnou napodobeninu.
Výroba zlatonky
Jana Marková , Sobota, 19:00, G1
Nemusíte ji chytat, stačí si ji u nás vyrobit.
Vystřihovánky postav - Stargate Atlantis
Pavla Kratochvílová , Sobota, 18:00, G1
Přijďte si k nám vystřihnout jednoho z oblíbených doktorů ze Stargate Atlantis. A možná se najde i wraith.
Výroba baňky nejen na vánoční stromek
Pavla Kratochvílová , Neděle, 10:00, G1
Chtěli byste mít vlastní originální ozdobu nejen na vánoční stromek a zároveň si odnést malou památku na Comic-Con? Přijďte si k nám jednu takovou vyrobit.
Vyrobte si příšerku
Vilém Maršík , Neděle, 14:00, G1
Bambulky, drátky, vlna, křidélka, karton, tavná pistole a hlavně hoooodně očiček a chapadel. Uděláte si roztomilého plyšáčka, který bude po nocích zkoušet pozřít vaši duši? Materiál, návody a inspirace k dispozici. Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!
Čapkový workshop
Catherine Marchalín Morris , Sobota, 11:00, G1
Přijďte si vyrobit čapku z Červeného trpaslíka z dílu Čekání na boha. V červené, modré nebo té správné barvě. ;)
Výroba magnetky
Pavla Kratochvílová , Sobota, 16:00, G1
Rádi byste si z Comic-Conu odnesli vlastnoručně vytvořenou malou drobnost s motivem z vašeho oblíbeného seriálu či filmu? Přijďte si s námi vyrobit magnetku.
Comic-Con omalovánky
Šárka Hamáčková , Pátek, 16:00, G1
Přijďte si vymalovat různá dobrodružství Comic-Con Girl.Hyundai hall B Main program

Souboj cosplayerů aneb velké focení
Cosplay Stage + CCP Team , Sobota, 14:00, Hlavní sál B
Comic-Con Prague svolává všechy malé i velké cosplayery k velkému cosplay focení, které bude na pátém ročníku jistě velkolepé. Budeme pozovat pro fotografy, kameramany a jistě si opět užijeme spoustu zábavy!
Slavnostní zahájení CC Prague 2024
Comics-Con Prague + guests , Pátek, 15:00, Hlavní sál B
Pátý ročník Comic-Conu Prague. Svátek pro fanoušky, vánoce pro geeky, mejdan pro nerdy. Představíme herecké, komiksové a cosplay hosty, popřát k pátému ročníku přijdou velvyslanci, primátoři, ministr a další hosté. Zahraje DJ Roxtar. Pořadem provází Alžběta Trojanová a Mikoláš Tuček. Tlumočeno.
Červený trpaslík: Ahojko, dvojko!
Craig Charles, Chris Barrie , Pátek, 16:30, Hlavní sál B
Talk show s hereckými představiteli Listera a Rimmera, dvou z hlavních postav milovaného seriálu Červený Trpaslík.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
Krok za krokem Dallasem
Patrick Duffy , Pátek, 18:00, Hlavní sál B
Fantastický otec šesti dětí v seriálu Krok za krokem. Hodný syn ropného magnáta v seriálu Dallas (ne králíkům!). A nejen to.
Talk show s miláčkem 80. a 90. let.
Moderuje Alžběta Trojanová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Aspoň tři doktory z Atlantidy mi dej
D. Hewlett, D. Nykl, P. McGillion , Pátek, 19:30, Hlavní sál B
Fanouškovský sen se stává realitou. V ČR se na jednom pódiu potkají Dr. McKay, Dr. Zelenka and Dr. Becket z jednoho nejoblíbenějších seriálů - Stargate Atlantis! Talkshow.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostům lze pokládat v CC aplikaci.
Český trpaslík: Panel s dabéry
M. Sobotka, K. Halbich, Z. Dušek , Pátek, 21:00, Hlavní sál B
Fenomenální úspěch seriálu Červený trpaslík nemají na svědomí jen herci, ale u nás i dabéři. Tři z nich přijdou poprvé i na Comic-Con Prague, popovídat, zahlásit, potkat se s herci...
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostům lze pokládat v CC aplikaci.
Terminátor je někde tam venku
Robert Patrick , Sobota, 10:00, Hlavní sál B
Báli jsme se ho, ale zamilovali jsme si ho. "Tekutý" Terminator T-1000 je ale jen jedna z mnoha skvělých rolí našeho hosta a o některých popovídá v této talk show.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Nesmrtelná talk show z mechu a kapradí
Jiřina Bohdalová , Sobota, 11:30, Hlavní sál B
Mladší si spíš pamatují Nesmrtelnou tetu a řadu pohádek, starší Dámu na kolejích a Sabrinu ze Čtyři vraždy stačí, drahoušku! A všichni milují Křemílka a Vochomůrku, Rákosníčka a další večerníčky s jejím hlasem.
Moderuje Silvie Šustrová. Česky.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Hvězdná beseda: Atlantida
David Hewlett, Paul McGillion , Sobota, 13:00, Hlavní sál B
Pojďme si poslechnout, co se nestihlo na fantastické besedě tří doktorů Stargate: Atlantis. Třeba se něco dozvíme na Dr. Zelenku alias Davida Nykla. Talk show.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Bonusová beseda s Michaelem Ironsidem
Michael Ironside , Sobota, 14:30, Hlavní sál B
Moderuje Alžběta Trojanová. Tlumočeno.
Otázky hostům lze pokládat v CC aplikaci.
Polobožská talk show s Herkulem
Kevin Sorbo , Sobota, 16:00, Hlavní sál B
Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí. Jen jeden člověk se dokázal postavit na stage. Herkules! Talk show.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
PragoCosplay
Comics-Con Prague + partners , Sobota, 18:00, Hlavní sál B
Tradiční kostýmová soutěž v nové podobě a s úžasným cenami od partnerů Prusa Research, Microsoft Xbox, Samsung, LEGO...
Moderuje Alžběta Trojanová a Mikoláš Tuček. Tlumočeno.
Hlasovat v ceně publika lze v CC aplikaci.
Holografická talk show druhé třídy
Chris Barrie , Sobota, 19:30, Hlavní sál B
Známe ho především jako zábavného Rimmera s H na čele a jako neméně zábavného komorníka Lary Croft. Ale to nejsou všechny role, kterými nás Chris Barrie baví. Posviťme si na další. Talk show.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
This Is the Way talk show
E. Swallow, T. Fletcher, B. Wayne , Sobota, 21:00, Hlavní sál B
Večerní dýchánek s Mandaloriany jistě zabrousí i na "večerní" témata. Jak se dýchá pod maskou, jak dýchá kůže pod zbrojí, jak vzdychá režisér při natáčení... Talk show.
Moderuje Alžběta Trojanová. Tlumočeno.
Otázky hostům lze pokládat v CC aplikaci.
Krok za krokem - talk show ze sprch
Patrick Duffy , Neděle, 10:00, Hlavní sál B
Jaký život mají hvězdy populárních seriálů? Krok za krokem k závislosti nebo k nezávislosti? Vážně nevážně s legendou TV obrazovek. Talk show.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Star Wars - zlatá talk show
Anthony Daniels , Neděle, 11:30, Hlavní sál B
Jediná postava ve všech Star Wars filmech. Zábavná i klíčová role zároveň. Ale to není zdaleka vše, přijďte se přesvědčit, že náš host je mužem více tváří. Talk show.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Herkules, Dylan Hunt a mnohem víc
Kevin Sorbo , Neděle, 13:00, Hlavní sál B
Jak se podařilo Kevinu Sorbovi zářit v milovaném fantasy i sci-fi seriálu a jaké filmové a seriálové úspěchy a neúspěchy následovaly? Čím se živí a baví Herkules a kapitán Hunt dnes? Talkshow.
Moderuje Alžběta Trojanová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Helmy dolů! Mandalorianská talk show
E. Swallow, T. Fletcher, B. Wayne , Neděle, 17:00, Hlavní sál B
Poslední talkshow CCP 2024. Hrdinové aktuálního hitu televizních obrazovek (+ počítačů a telefonů). Mandaloriani. Co dělají, když zrovna nejsou hvězdy válek? Talk show.
Moderuje Silvie Šustrová. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Nábor do Hvězdné pěchoty
Michael Ironside , Neděle, 15:30, Hlavní sál B
Talk show je v 15.45!
Kanadský herec s více než 270 filmovými a televizními rolemi je známý zejména jako herec zloduchů a antihrdinů. Total Recall, Scanners, Highlander II a hromady dalších. Talk show.
Moderuje Alžběta Trojanová. Tlumočeno.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
Proměnlivá talk show s T-1000
Robert Patrick , Neděle, 14:30, Hlavní sál B
V nespočtu filmů a seriálů hrál vojenské role a role agentů. Ostatně i T-1000 byl policista. Letem světem kariérou Roberta Patricka. Talk show.
Moderuje Mikoláš Tuček. Tlumočeno.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
kvíz LEGO
společnost LEGO , Pátek, 17:30, Hlavní sál B
Lego a Comic-Con, to patří k sobě. Dalším společným dílkem stavebnice je i tento kvíz, který spolu s námi Lego připravilo a kde můžete opět hrát o úžasné Lego sety!
kvíz SunnySoft
SunnySoft , Pátek, 20:30, Hlavní sál B
Značka grafických tabletů XPPen byla založena v roce 2005 a brzy se stala oblíbenou po celém světě. XPPen věří, že inovativní grafické tablety podpoří novou generaci výtvarníků a pokud jste mezi výtvarnými nadšenci, přijďte si zasoutěžit o pět cen od této značky v našem kvízu.
kvíz Samsung
Samsung , Sobota, 09:30, Hlavní sál B
Tento kvíz jsme si pro Vás připravili se společností Samsung. Samsung se řídí jednoduchou obchodní filozofií: svůj talent a technologie chce zasvětit tvorbě špičkových produktů a služeb, které přispívají ke zlepšování lidské společnosti. Tak si přijďte zahrát a třeba si výhrou zlepšit den!
kvíz LEGO
společnost LEGO , Sobota, 12:30, Hlavní sál B
Lego a Comic-Con, to patří k sobě. Dalším společným dílkem stavebnice je i tento kvíz, který spolu s námi Lego připravilo a kde můžete opět hrát o úžasné Lego sety!"
kvíz Niceboy
Niceboy , Sobota, 15:30, Hlavní sál B
Produkty značky Niceboy byly na evropském trhu poprvé uvedeny v roce 2016. Niceboy nabízí sluchátka, kamery, přenosné reproduktory nebo gamingové vybavení. A o kolekci těchto produktů si můžete zasoutěžit v tomto kvízu.
kvíz BlackFire
Blackfire/Asmodee , Sobota, 20:30, Hlavní sál B
Kvíz přináší společnost Blackfire, která je distributorem společenských her a hraček a své produkty dodává zákazníkům v Čechách a na Slovensku. Dobře známe jejich Dobble, Dixit, Výbušná koťátka či Zaklínač: Starý svět. V tomto kvízu můžete vyhrát 10 skvělých deskových her.
kvíz Playground
Playground , Neděle, 09:30, Hlavní sál B
Přímo v centru Prahy, Na Příkopě 14 najdete největší zábavní dům, který propojuje nákupy, atrakce a aktivity pro veřejnost. A o to, co u nich můžete koupit, si teď také můžete v kvízu zasoutěžit!
Kvíz Česká spořitelna
Česká spořitelna , Neděle, 11:00, Hlavní sál B
Česká spořitelna ví, že hraní her vás posouvá na další level i v reálném světě. Vždy jí záleželo na prosperitě a finančním zdraví celé společnosti, a gameři mají její respekt a podporu. Kvíz je taky malá dobrodružná hra, proto připravila Česká spořitelna s CCP tento kvíz o velmi hodnotné ceny!
kvíz TCL
společnost TCL , Neděle, 14:00, Hlavní sál B
Super kvíz o hodnotné ceny od společnosti TCLEvropa 2 Stage

F-35, Gripeny a lety do vesmíru
Aleš Svoboda , Pátek, 18:00, E2
Stíhací pilotem a člen záložního týmu astronautů Evropské kosmické agentury. O létání na Gripenech, nadzvukových stíhačkách F-35 a do kosmu. Jak funguje evropský kosmický program a jaké jsou české vesmírné ambice?
Moderuje M. Bartkovský (Reflex).
Otázky položte v CC aplikaci.
Průsečíky komiksových světů
M.Andolfo, M.Turini, S.Šejić, E.Ribić , Pátek, 16:30, E2
Talkshow se čtyřmi zahraničními komiksovými hosty. Má jih Evropy nějaká specifika? Kde se potkávají naši hosté ve své tvorbě a kde se zcela liší?
Moderuje Jindřich Ekl. Tlumočeno.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
CC Talks: Sestřih talkshow s hosty CCP
Comics-Con Prague + Silvie Šustrová , Pátek, 15:00, E2
Sestřih nejzajímavějších okamžiků talkshow s hosty minulých ročníků Comic-Conu Prague a Comic-Conu Junior.
Videoprojekce v angličtině s titulky. Uvede Silvie Šustrová.
Potkali se u Hellblazera
Mike Carey, Darrick Robertson , Pátek, 19:30, E2
Britský scénárista LUCIFERa, HELLBLAZERa, MEZI ŘÁDKY a X-MEN: LEGACY v talkshow s americkým komiksovým výtvarníkem WOLWERINa, TRANSMETROPOLITANu, PUNISHERa a BANDY.
Moderuje Mikoláš Tuček. Tlumočeno.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
Světový úspěch s komiksovým Zaklínačem
Bartosz Sztybor, Przemysław Truściński , Pátek, 21:00, E2
Polský institut v Praze uvádí polské komiksové hosty.
B. Sztybor je autorem scénáře komiksové série ZAKLÍNAČ a CYBERPUNK 2077.
P. Truściński mimo jiné připravil vizuální koncepci postavy Geralta pro počítačovou hru ZAKLÍNAČ.
Moderuje a tlumočí Polský institut.
Velká kreslená talk show z českých luhů
Čeští komiksové hosté , Sobota, 10:00, E2
Co nového u našich komiksových hostů? Na čem se podíleli v uplynulém roce? A vyzpovídáme i nováčky na CC.
Moderuje Jindřich Ekl.
Otázky hostům lze pokládat v CC aplikaci.
Svět Princezny zakleté v čase
Petr Kubík a hosté , Sobota, 11:30, E2
Dva úspěšné díly fantasy pohádky Princezna zakletá v čase založily nový svět. Talkshow s tvůrci a herci nám poví, co nového a jaké další projekty tým chystá.
Moderuje Alžběta Trojanová.
Otázky hostům lze pokládat v CC aplikaci.
Komu tím prospějete? Zkoroduje, vy...
Miroslav Donutil , Sobota, 13:00, E2
Herecká legenda Pelíšků, Černých baronů a desítek dalších filmových a televizních projektů se podělí o historky i žhavou současnost - natáčení paranormálního seriálu TV NOVA - Záhadné případy.
Moderuje Bohumil Švarc.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
Metrem napříč světy
1. náměstek primátora Zdeněk Hřib , Sobota, 14:30, E2
Pražské metro slaví 50 let. Kromě chvilky historie a průzkumu paralelních realit nás čeká i krátký exkurz mimo planetu Zemi. Odpovíme třeba na palčivou otázku, zdali jsou píseční červi skutečně tím nejefektivnějším dopravním prostředkem pro velkokapacitní přepravu Pražanů. Přednáška.
Seriál: To se vysvětlí, soudruzi!
Česká televize a hosté , Sobota, 16:00, E2
Komediální krimi parodie o výzkumné laboratoři čs. odborníků na paranormální jevy, kteří pomáhají policii odhalovat záhadné zločiny, nadpřirozená zmizení nebo útoky mimozemšťanů.
Otázky hostům lze pokládat v CC aplikaci.
Hezky česky s Dr. Zelenkou
David Nykl , Sobota, 18:00, E2
David Nykl se vrací na pátý ročník. Co nového natočil, jak vzpomíná na Stargate Atlantis, kde v pátek pařili s kolegy doktory?
Moderuje Silvie Šustrová.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Zhmotnění hologramu do komorníka Lary C.
Chris Barrie , Sobota, 19:30, E2
Známe ho především jako zábavného Rimmera s H na čele a jako neméně zábavného komorníka Lary Croft. Ale to nejsou všechny role, kterými nás Chris Barrie baví. Posviťme si na další. PŘENOS Talk show ze sálu B.
Moderuje Silvie Šustrová. NETLUMOČENO.
Otázky hostovi lze pokládat v CC aplikaci.
Legie pod palbou otázek
Leoš Kyša, Kristýna Sněgoňová , Sobota, 21:00, E2
Společný literární projekt Legie nebude jediným tématem besedy, zabrousíme i do jiných literárních světů. Očekávat můžete palbu otázek moderátora Mikoláše Tučka i nekorektní odpovědi obou hostů.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
K jádru věci
Dana Drábová , Neděle, 11:30, E2
Talk show s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. O jaderné energií ve službách lidí. Jakou má souvislost s komiksovým světem?
Moderuje Mikoláš Tuček.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
KinderCosplay
Cosplay Stage Team + hosté , Neděle, 13:00, E2
Dětská kostýmová promenáda KinderCosplay! Pro předem přihlášené cosplayery od 4 do 12 let. Přehlídka kostýmů a roztomilosti, inspirace pro rodiče na Comic-Con Junior a další ročník CCP. S cosplay hosty CCP.
Moderuje Silvie Šustrová.
S čerty jsou žerty - talk show
Václav Vydra , Neděle, 14:30, E2
Jeho filmografie obsahuje několik desítek filmů. S čerty nejsou žerty, Černí baroni, Kameňák... Zahrál si například v seriálu Návštěvníci, Bylo nás pět, Hospoda... Talk show.
Moderuje Jindřich Ekl.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
Kufr z II. patra - talk show
Pavel Zedníček , Neděle, 15:30, E2
Známe ho z mnoha filmů a seriálů (Chobotnice, Návštěvníci, Sanitka, Malý pitaval, ...) Moderátor. A dabér - daboval Ala Bundu ze sitcomu Ženatý se závazky či Franka Lamberta z rodinného sitcomu Krok za krokem.
Moderuje Silvie Šustrová.
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
CzechCrunch: Popkulturní talk
Bartoš, Kyša,Staněk, Strakatý, Vávra , Neděle, 17:00, E2
Mají naši hosté raději Star Trek, nebo Star Wars? Anebo snad Stargate? A jak se v jejich oborech stává sci-fi realitou? Talk show.
I.Bartoš, L.Kyša, L.Staněk, Č. Strakatý a D. Vávra
Moderuje Michal Mančar
Otázky lze pokládat v CC aplikaci.
CC Talks: Sestřih talkshow s hosty CCP
Comics-Con Prague , Neděle, 10:00, E2
Sestřih nejzajímavějších okamžiků talkshow s hosty minulých ročníků Comic-Conu Prague a Comic-Conu Junior.
Videoprojekce v angličtině s titulky.C stage
Comics Workshop Line

Česká akademie komiksu
Česká akademie komiksu , Pátek, 16:00, H1
Poprvé na Comic-Conu Prague Česká Akademie Komiksu představí vybrané komiksové autory a projekty.
Workshop s J. Tatarkou
Jan Tatarka , Pátek, 18:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s A. Slavíček
Alice Slavíček , Pátek, 17:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Česká akademie komiksu
Česká akademie komiksu , Neděle, 13:00, H1
Poprvé na Comic-Conu Prague Česká Akademie Komiksu představí vybrané komiksové autory a projekty.
Česká akademie komiksu
Česká akademie komiksu , Sobota, 13:00, H1
Poprvé na Comic-Conu Prague Česká Akademie Komiksu představí vybrané komiksové autory a projekty.
Workshop s J. Tatarkou
Jan Tatarka , Neděle, 15:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s A. Slavíček
Alice Slavíček , Sobota, 16:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s Nikkarinem
Nikkarin , Sobota, 12:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s Nikkarinem
Nikkarin , Neděle, 14:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s D. Černým
Dan Černý , Sobota, 17:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s D. Černým
Dan Černý , Neděle, 10:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s P. Koplem - PRO NEMOC ZRUŠENO
Petr Kopl , Sobota, 14:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Marco Russo workshop
Marco Russo , Neděle, 11:00, H1
Marco Russo se vrací na Comic-Con Prague! Přijďte se mu podívat pod ruce.
Vhrsti workshop
Vhrsti , Sobota, 18:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Vhrsti workshop
Vhrsti , Neděle, 12:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.
Workshop s M. Turinim
Marco Turini , Sobota, 15:00, H1
Přijďte nahlédnout pod ruce předním českým komiksovým autorům! Možná se i něco přiučíte.Prusa Research Workshops
Test linie 1
Test linie 2
Nová linie
Nová linie na smazani
Serial Killer Line

Design a výroba filmových kostýmů
Monika Vaverová , Neděle, 13:00, D1
Talk s progresivní kostýmní a módní návrhářkou Monikou Vaverovou, zakladatelkou výtvarného ateliéru MIMO Space. Vznikají zde futuristické kostýmy pro reklamní a filmový průmysl, které můžete vidět například v seriálu Netflixu Evropské kmeny nebo nadcházejícím filmu Viktora Tauše Amerikánka.
Nejlepší současné seriály
Táňa Zabloudilová , Pátek, 16:00, D1
Jak se za poslední dobu proměnila nabídka tuzemských seriálů? Stojí za to je sledovat? A co dalšího už prozkoumal a objevil festival Serial Killer zaměřený na ty nejlepší věci z Evropy? Jak s tím vším souvisí vzestup kvalitní televize a co jsou největší současné seriálové trendy?
Banáni
Jindřich Trčka + Vojtěch Moravec , Pátek, 17:00, D1
Seriálový fenomén Banáni z produkce Prima+. O tom, co způsobí v jednom obyčejném obchodě jedna neobyčejná krabice koksu, přijdou povyprávět producent Jindřich Trčka a režisér Vojtěch Moravec.
Talk s herci K. Bartošem a M. Babišovou
Martina Babišová + Kryštof Bartoš , Pátek, 21:00, D1
Jak změnila hlavní role vyšetřovatele Kozáka v Devadesátkách, jednom z nejsledovanějších českých seriálů poslední doby, Kryštofovi Bartošovi život? A proč hraje Martina Babišová hlavně v zahraničních seriálech? Jaká je dnešní pozice mladých talentovaných herců ve filmu, divadle a televizi?
Sex O'Clock
Karolína Zalabáková + Sára Korbelová , Pátek, 18:00, D1
Jak se natáčel jeden z nejprovokativnějších seriálů z produkce Voyo Originals určený (nejen) mladým divákům? Rozhovor s herečkou Sárou Korbelovou a režisérkou Karolinou Zalabákovou o zákulisí této úspěšné show.
Smysl pro tumor
Matěj Stehlík + David Foldyna , Pátek, 19:00, D1
Mimořádně úspěšná adaptace původního belgického seriálu měla u českého publika obrovskou odezvu, což se projevilo i na zvýšeném počtu lidí ochotných darovat kostní dřeň. Nejen o tom budou na pódiu mluvit producent České televize Matěj Stehlík a David Foldyna, zakladatel organizace Fuck Cancer.
Král Šumavy
Daria Špačková , Pátek, 20:00, D1
Jak se v tuzemských podmínkách natáčel výpravný dobový seriál Král Šumavy z produkce Voyo Originals v režii Davida Ondříčka? Nebo film Zátopek? Nebo Anthropoid se Cillianem Murphym? Nejen o tom přijde promluvit výkonná producentka Lucky Man Films Daria Špačková.
Nápad nestačí: jak se točí současná TV?
Shaun O'Banion , Sobota, 10:00, D1
Panel s americkým filmovým producentem, režisérem a scenáristou Shaunem O'Banionem, který se s diváky podělí o své zkušenosti z natáčení řady filmů a seriálů (např. Carvival Row nebo Úsvit templářů). Panel bude vedený v angličtině.
Metoda Markovič
Petr Lněnička + Jaroslav Hruška , Sobota, 12:00, D1
Je to seriál, o kterém všichni mluví. O zákulisí tohoto mimořádného seriálu se dozvíte více v rozhovoru s hercem Petrem Lněničkou, který se zhostil role Jiřího Markoviče, a také s autorem celé série Jaroslavem Hruškou.
Stream.cz hledá talent
Dominik Tománek + Michal Turcar , Sobota, 13:00, D1
Jak hledá Seznam, resp. Stream.cz nový obsah a nové talenty pro svoje pořady? A nejsi to náhodou zrovna právě Ty?
Lowbudget
Vladimír Škultéty + Jan Musil , Sobota, 14:00, D1
Je to vtipné, protože je to pravda. Krátkometrážní komedie o tom, jak se nuzných podmínkách začnou za pomoci AI točit velké plány. Sérii, včetně projekce jednoho dílu, přijde představit hvězda seriálu Most! Vladimír Škultéty společně s režisérem Janem Musilem.
Studna
Miro Šifra + Michal Prokeš , Sobota, 15:00, D1
Voyo Originals začíná natáčet jeden z nejslibnějších minisérii nadcházející sezóny, rodinné drama Studna na motivy skutečného případu tragické lásky z roku 1968. Projekt přijdou představit kreativní producent Michal Prokeš a scenárista Miro Šifra.
Na co koukáš?
Dominik Tománek + Michal Turcar , Sobota, 16:00, D1
Nejen o novém pořadu Stream.cz ve spolupráci se známými českými tvářemi a festivalem Serial Killer bude se zástupci Stream Originals mluvit ředitelka festivalu a producentka Kamila Zlatušková.
#annaismissing
Vratislav Šlajer , Sobota, 17:00, D1
Po mimořádně úspěšné sérii #martyisdead, která jako první české audiovizuální dílo získala prestižní cenu Emmy, přišlo pokračování #annaismissing. Jak může český seriál prorazit v celosvětové soutěži? Nejen o tom přijde promluvit producent série a šéf české Asociace producentů Vratislav Šlajer.
Serial Killer a Televizní institut
Kamila Zlatušková , Sobota, 18:00, D1
Jak a proč vznikl festival Serial Killer, co na něm lze najít a zažít, co je to Televizní Institut a jak se dostat do dvouletého programu CME Content Academy určený talentovaným českým a slovenským zájemcům?
Mikýřova hysteorie českých dějin
Vilém Franěk + Tereza Tobiášová , Sobota, 19:00, D1
Rozhovor o nové a očekávané show televize Prima s dramaturgyní Terezou Tobiášovou a Mikýřovým manažerem Vilémem Fraňkem.
Talk s režisérem Janem Prušinovským
Jan Prušinovský , Neděle, 10:00, D1
Rozhovor na dobré nedělní ráno nejen o seriálu Dobré ráno, Brno!, ale také o seriálu Most!, Okresní přebor nebo Trpaslík. U čeho a proč se (ne)směje režisér nejvtipnějších seriálů posledních let?
Talk s režisérem/producentem V. Skórkou
Vladimír Skórka , Neděle, 11:00, D1
Tvůrce seriálu Lajna, prvním českém oceněném seriálu na festivalu Serial Killer, ale také třeba mimořádného seriálu sKORO NA mizině, které širšímu českému publiku představilo Štěpána Kozuba a Divadlo Mír, promluví mimo jiné také o svém novém chystaném sci-fi projektu.
Let's Goal, Girls!
Kamila Zlatušková , Neděle, 12:00, D1
Televizní institut v Brně realizoval ve spolupráci s Netflixem první inspirační program pro mladé české i slovenské středoškolačky, možné budoucí tvůrkyně televizního obsahu. O čem program byl, co je to Televizní institut a jaké budou červnové přijímačky do dvouletého programu CME Content Academy?
Prima Partička
Dano Dangl + Martin Paleček , Sobota, 11:00, D1
Prima Partička Fenomén české televizní zábavy v žánru improvizace a jeho zákulisí v rozhovoru představí moderátor a bavič Dano Dangl a producent Martin Paleček. Čemu se smějí, co je baví a proč? A přijde možná i kouzelník?
Nej seriál střední a východní Evropy
Kamila Zlatušková , Sobota, 20:00, D1
Přehled všech dosavadních vítězů festivalu Serial Killer a večerní projekce prvního dílu seriálu Metoda Markovič z produkce Voyo Originals, vítěze loňského ročníku.
Iluze v iluzi: Překlad filmů a seriálů
Vojtěch Kostiha , Neděle, 14:00, D1
Proč se u nás tolik dabuje? Snižuje to jazykové schopnosti obyvatelstva? Byl dřív dabing lepší? Proč jsou tytéž pořady dabované vícekrát? Proč názvy neodpovídají názvům v originále? Proč je v titulcích něco jiného než v dabingu? To všechno si vysvětlíme a nakonec zvítězíme i nad umělou inteligencí.
TV streaming uvádí - TOP seriály 2024
Daniel Storch + Josef Horký , Neděle, 15:00, D1
To nejlepší z nejen fantastických streamingových seriálů, které nás čekají a neminou v tomto roce. Pořadem provede šéfredaktor časopisu TV streaming Daniel Storch.Česká spořitelna hall A

Představení videohry Secret of the Deep
Esanti Games , Sobota, 15:30, sál A
Česká spořitelna představí nové nezávislé herní studio Esanti Games, které chystá exkluzivní showcase svého debutového titulu Secret of the Deep. Tak se přijďte podívat, jak se hraje a vypadá ukázka z českého herní fantasy!
Uvede Mikoláš Tuček
Velká beseda LEVEL
Dobrovský, Bach, Ilavský, , Sobota, 13:00, sál A
.Bude umělá inteligence dělat hry? Hrát je? Jaká je budoucnost velkých studií a menších vývojářů? Nejen o těchto tématech budou diskutovat Pavel Dobrovský (Level) a Martin Bach (Level) s vývojářskými esy Jánem Ilavským (Beat Saber) a Viktorem Bocanem (Kingdom Come: Deliverace)
Všemocný Bowser – téměř 4 tunový model
Lubor Zelinka, Lukáš Horák , Pátek, 16:00, sál A
Talk show s Luborem Zelinkou a Lukášem Horákem z kladenské výrobny modelů LEGO®. Jak model vznikal, co je uvnitř pod kostkami nebo jak se takový kolos stěhuje. To všechno, a ještě více se dozvíte na setkání s týmem z LEGO Group.
Armáda ČR: Od superhrdiny k výsadkáři
P. Kopecký, M. Bartkovský , Pátek, 16:30, sál A
Neočekávaná cesta nemusí postihnout jen hobita z kraje! Ani podplukovník Petr Matouš netušil, že jeho záliba v komiksech a superhrdinských příbězích povede k 43. výsadkovému pluku.. Na výpravu do tajuplného světa výsadkářů vás vezme spolu s fanouškem fantazy praporčíkem P. Kopeckým a M. Bartkovským
ČVUT FEL: zažijte vesmír ve VR
David Sedláček , Pátek, 17:30, sál A
Nasadit VR helmy a letíme! Unikátní aplikace umožňuje zažít vesmír jako nikdy předtím. Hráče teleportuje přímo na palubu Mezinárodní vesmírné stanice ISS, kde plní připravené úkoly, provádějí experimenty a otestují svou odolnost a schopnosti týmové spolupráce během blížící se katastrofy...
Tomáš Enge o E-racingu
Tomáš Enge , Pátek, 18:00, sál A
Povídání o reálném i virtuálním automobilovém závodění a jeho rozdílech. Proč vznikl TE SIMRACING TEAM a jaké má ambice? Tomáš Enge je také prvním Čechem, který vstoupil do světa F1, startoval v sérii IndyCar, 9x odjel závod 24h Le Mans a působí i v seriálu rally. Pomáhá to teamu při závodech?
Prusa Research:Obrovské možnosti 3Dtisku
David Schwarz , Pátek, 18:30, sál A
Chtěli jste někdy svou cosplay? A pak jste si to rozmysleli, protože - jak? S příchodem 3D tisku se váš sen může stát skutečností! Prusa Research předvede ukázky velkých modelů, které lze 3D tiskem vytvořit,dokáže nám, že s jeho pomocí se i sny mohou zhmotnit, nejen ty z oblasti cosplaye.
Games Story
Jakub Jíra , Pátek, 19:00, sál A
Speciální předpremiéra dokumentárního seriálu GAME STORY před sobotní premiérou. Exkluzivně díky České spořitelně, partnera projektu GAME STORY
Space je cool, tak proč ho neděláš?
Jan Spratek , Pátek, 19:30, sál A
Chceš se stát astronautem? Chceš být součástí vesmírného odvětví a stavět družice nebo rakety?To už z daleka není výsadou jen obyvatel těch největších světových mocností. Zapojit se může už opravdu skoro každý! Od svářeče po programátora, od grafika po marketéra. Český a evropský vesmír tě potřebuje
Oslava pátého výročí Comic-Conu Prague
C. Charles,FEL ČVUT,O. Průša, DJ Roxtar , Pátek, 21:00, sál A
Velká oslava 5tého výročí Comic-Conu Prague!
Zahrají vám:
DJ Roxtar
DJs z FEL ČVUT
Craig Charles
Josef Průša
Vesmírný pubkvíz od Czech Space Teamu
Jan Spratek , Sobota, 10:00, sál A
Považujete se za odborníky na astronomii a kosmonautiku? Jste celoživotními vesmírnými nadšenci? Nebo prostě umíte dát v týmu hlavy dohromady a vždy přijít na správnou odpověď? O vyjmenování planet ve Sluneční soustavě tady totiž opravdu nepůjde. Zkusíš to sám, nebo v týmu?
Proč hledá Serial Killer nové talenty?
Kamila Zlatušková , Sobota, 10:30, sál A
Zakladatelka a ředitelka festivalu Seriál Killer a nové vzdělávací platformy Televizní institut o tom, že každý může mít šanci dostat se do dvouletého programu CME Content Academy a stát se tvůrcem skvělého televizního obsahu.
11 Bit Studio: Paweł Miechowski
Paweł Miechowski, Mikoláš Tuček , Sobota, 11:00, sál A
Paweł Miechowski působí už více než 25 let v herním průmyslu, především v nezávislém polské studiu 11 bit studios jako tester nebo scenárista a v současné době jako communications & brand partnerships expert. 11 bit studio vyvinulo celosvětově populární hry This War of Mine a Frostpunk...
ČVUT FEL: Jak to vidí roboti?
Martin Pecka, Bohuslav Brož , Sobota, 11:30, sál A
Roboti se z klecí výrobních linek pomalu vkrádají do našeho každodenního života. Jak vypadá jejich svět, jaké mají smysly a jak uvažují o tom, co vidí? O tom všem vám poví Martin Pecka a Bohuslav Brož z FEL ČVUT. Asistovat jim u toho budou zdatní záchranáři, roboti Charlie a Spot
Lifestyle dětí v digitální éře
Miroslav Petr , Sobota, 12:00, sál A
V přednášce pod vedením Miroslava Petra se zaměříme na výzvy současného životního stylu dětí, zvláště na snižující se úroveň fyzické aktivity, nezdravé stravovací návyky a potřebu zlepšení celkového wellbeing...
Videohry - jediné vzdělání které máme?
Ivan Bartoš , Sobota, 12:30, sál A
Ve světě, kde někteří se narodí s vrozenou touhou objevovat a měnit svět, je každý z nás potenciálním hrdinou. Výbava pro úspěch v digitální éře? Pochopení "Nového světa" a schopnost se v něm orientovat. Propojování světů a komunit. Z Comiconu po digitální Česko. Sny určují naše cesty.
Železná koule: Umřít mladý. Co nejpozděj
Michal "Radar" Vrátný , Sobota, 14:00, sál A
Michal "Radar" Vratný je zakladatel Železné koule: tělocvičen, které ovlivnily životy více než 10.000 lídí za poslední dekádu.

V jeho přednášce se dozvíte, jak a proč rozvíjet fyzickou sílu a proč je to klíč ke zvládání každodenních životních situací a k dlouhodobému zdraví.
Premiéra: Game Story
Česká televize , Sobota, 14:30, sál A
Přijďte na premiéru nové dokumentární série mapující český herní průmysl posledních 40 let. Po premiéře jednoho dílu se na pódiu naživo ocitnou hned tři legendy českého herního vývoje - pionýr František Fuka, pán jeskyně Dan Vávra a tvůrce Beatsaberu Ján “Split” Ilavský.
Esanti games
Esanti games , Sobota, 15:30, sál A
Esanti games
Co by kdyby
Martin Rota, Jaron (vědátor), Leoš Kyša , Sobota, 16:00, sál A
Co by kdyby začala AI lhát? Znělo by to jako scénář z vědeckofantastického filmu, ale může se to stát realitou? Jedno z témat, které nás neustále provází - umělá inteligence. V našem pořadu CO KDYBY se zabýváme právě takovými neobvyklými otázkami a snažíme se najít odpovědi společně s našimi hosty.
Všemocný Bowser – téměř 4 tunový model
Lubor Zelinka, Lukáš Horák , Sobota, 17:00, sál A
Talk show s Luborem Zelinkou a Lukášem Horákem z kladenské výrobny modelů LEGO®. Jak model vznikal, co je uvnitř pod kostkami nebo jak se takový kolos stěhuje. To všechno, a ještě více se dozvíte na setkání s týmem z LEGO Group.
Reflex: Hodina dějepichu - živě!
Jan Studnička, Tereza Kujová , Sobota, 17:30, sál A
Původní podcast Reflexu, který stále častěji řeší samotné dějiny než jejich sexualitu. J. Studnička a T.Kujová se chystají na peprné aspekty života ve fiktivních světech. Zajímá vás, co se děje po setmění v Bradavicích a jaký pohlavní život mají Jediové? Je taky a chystají se na to přijít!
TCL
TCL , Sobota, 18:00, sál A
TCL
Armáda ČR: Bořiči mýtů ze akčních filmů
Armáda ČR, Martin Bartkovský , Sobota, 19:30, sál A
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak reálně fungují moderní vojenské technologie, které jsou k vidění v hollywoodských filmech? Vyžádali jste si někdy vzdušnou nebo dělostřeleckou podporu při hraní Call of Duty? Odpovědi na tyto i další otázky vám zodpoví dva JTACi z 22. vrtulníkové základny.
Krotitelé draků: Magia Prohibita
Krotitelé Draků , Sobota, 20:00, sál A
Přidejte se k dobrodružství,kde se pokusí odvrátit nebezpečí zakázané magie dřív, než budou odhaleni a potrestáni!V interaktivním sezení hry D&s budou herci, dabéři a tělocvikář čelit osudu a hodům kostkou a diváci se stanou součástí příběhu,zvolí si,zda budou klíčem k úspěchu nebo příčinou selhání.
GSPORT turnaj: Gaming, sport
FTVS, Armáda ČR, Policie ČR, digilidi , Neděle, 10:00, sál A
Zažijte jedinečný adrenalinový koktejl v podobě turnaje, který kombinuje digitální strategii a fyzickou zdatnost. GSPORT představuje inovativní formát, kde se Arma Reforger mísí s překážkovou dráhou.Budete svědky atraktivních bitev mezi čtyřmi týmy - Policie ČR vs. Armáda ČR a Digilidi vs. FTVS UK
Turnaj Valorant
Lancraft , Neděle, 13:30, sál A
Turnaj ValorantTest lini
Board Games Line 1

Představení hry Senjutsu
Tlama , Neděle, 16:30, E1
Jste samurajem bojujícím na život a na smrt. Využijte jedinečnou osobnost, schopnosti a zbraně své postavy k přechytračení a porážce protivníků. Zažijte napínavé souboje muže proti muži. Partie Senjutsu vytvářejí dechberoucí okamžiky a pamětihodná klání. Odejdete z bojiště jako vítěz, nebo poražený?
Turnaj ve hře Dixit Disney
Asmodee-Blackfire , Pátek, 16:00, E1
Dixit: Disney Edition je nádherně ilustrovaná hra, která rozvíjí představivost a intuici. Připomeňte si známé příběhy z dílny Disney a Pixar a nechte se unést svojí fantazií!
Výbušná koťátka - ultimátní turnaj
Asmodee-Blackfire , Sobota, 17:00, E1
Jen jeden z vás může vyhrát nejprestižnější deskoherní cenu celého Comic-Conu - Pohár kočičího krále, budeš to právě ty? Každý účastník turnaje navíc obdrží originální placku s logem Výbušných koťátek!
Turnaj ve hře Kreveťák
Asmodee-Blackfire , Neděle, 15:00, E1
Kreveťák je jednoduchá karetka od tvůrců Výbušných koťátek určená pro dospělé i děti. Dospěláky však musíme upozornit na to, že je děti v této hře často porazí. Cílem této hry je být prvním hráčem, kterému se podaří dostat do svého skórovacího balíčku 10 nebo více karet ze svého tanku s krevetami.
Představení hry Po stopách Darwina
Dino , Sobota, 11:00, E1
Připojte se k dobrodružné plavbě kolem světa s rodinnou hrou Po stopách Darwina! Staňte se přírodovědci na palubě legendární britské válečné lodi Beagle a podnikněte nezapomenutelnou výpravu za poznáním. Studujte fascinující živočichy, rozvíjejte teorie a publikujte své poznatky.
Turnaj ve hře Po stopách Darwina
Dino , Sobota, 13:00, E1
Připojte se k dobrodružné plavbě kolem světa s rodinnou hrou Po stopách Darwina! Staňte se přírodovědci na palubě legendární britské válečné lodi Beagle a podnikněte nezapomenutelnou výpravu za poznáním. Studujte fascinující živočichy, rozvíjejte teorie a publikujte své poznatky.
Představení reedice hry Šestiměstí
Dino , Sobota, 19:00, E1
Jedinečná příležitost zahrání si prototypu reedice hry Šestiměstí od Vládi Suchého.
Turnaj ve hře Mrkve a zběsile
Dino , Neděle, 11:00, E1
Připravte se na vzrušující závodní blufovací hru, kterou si užijete s naší zvířecí smečkou! Na dvorku vládne vzrušení, protože všechna zvířátka touží po závodění. Bude to skutečně napínavý zážitek plný dramatických zvratů!
Turnaj ve hře Disney Lorcana
Ravensburger , Sobota, 15:00, E1
Sběratelská hra Disney Lorcana je strategická karetní hra, ve které si vytváříte vlastní balíček karet a ve hře jako Illumineer oživujete „záblesky“ Disney postav pomocí 6 kouzelných inkoustů. Záblesky se mohou objevit tak, jak je znáte z Disney příběhů, nebo ve fantasticky přepracovaných podobách.
Turnaj ve hře Disney Lorcana
Ravensburger , Neděle, 13:00, E1
Sběratelská hra Disney Lorcana je strategická karetní hra, ve které si vytváříte vlastní balíček karet a ve hře jako Illumineer oživujete „záblesky“ Disney postav pomocí 6 kouzelných inkoustů. Záblesky se mohou objevit tak, jak je znáte z Disney příběhů, nebo ve fantasticky přepracovaných podobách.
Představení hry Disney Lorcana
Ravensburger , Pátek, 18:00, E1
Sběratelská hra Disney Lorcana je strategická karetní hra, ve které si vytváříte vlastní balíček karet a ve hře jako Illumineer oživujete „záblesky“ Disney postav pomocí 6 kouzelných inkoustů. Záblesky se mohou objevit tak, jak je znáte z Disney příběhů, nebo ve fantasticky přepracovaných podobách.
Představení hry Projekt A.R.T.
Tlama , Pátek, 20:00, E1
Jste členy speciální jednotky usilující o záchranu kradeného umění. Váš tým bude cestovat z Japonska přes Skandinávii do Ria de Janeira. Podaří se vám umělecká díla zachránit ve stanoveném čase? Pokud kdokoli z vašeho týmu zemře, nebo organizace "Bílá ruka" ovládne lokace, je po všem!
Představení hry Válka v Říši divů
Tlama , Sobota, 20:30, E1
Popadněte vorpálový meč a zapojte se do bitvy v asymetrické hře plné bojů o území. Utkejte se s ostatními v roli Alenky, Šíleného kloboučníka, Kočky Šklíby, Srdcové královny a Tlachapouda. Čeká vás jedinečná kombinace mechanik area control a bag buildingu. Vybudujte armádu. Ovládněte Říši divů!Board Games Line 2

Turnaj ve hře Co tě žere?
Mindok , Sobota, 19:30, E1
Velká zvířata si ráda smlsnou na těch menších, ale ta jsou mrštná a není pro ně těžké uniknout. Zbystřete své zvířecí smysly a odhadněte, které zvíře kdo poslal na lov! Kdo se vleče, neuteče… a kdo přelstí soupeře a shromáždí 5 žetonů potravy jako první, ten se nažere ze všech nejlíp!
Turnaj ve hře Desítka
Mindok , Neděle, 12:00, E1
Desítka je vědomostní hra úplně nového typu. Ke každému okruhu ve hře přísluší 10 otázek a 10 možných odpovědí. Všichni hráči dostanou šanci odpovídat v každém okruhu otázek. Pokud odpovíte správně, získáte jeden z žetonů jako bod o který však v dalším kole můžete přijít. Přijďte do turnaje o ceny!
Představení hry Na křídlech draků
Mindok , Pátek, 16:30, E1
Jste začínajícími drakology v alternativním světě, kde oblohu krom letadel brázdí i draci všech tvarů, velikostí i barev. Odkryjte jeskynní labyrint a nalákejte tato nádherná stvoření, aby právě ve vaší jeskyni našla svůj nový domov.
Představení hry Obleva
Mindok , Sobota, 10:30, E1
5000 let po zániku lidské civilizace konečně povrchový led taje a přeživší se vydávají ven z jeskyní, aby znovu osídlili Zemi. Veďte svůj kmen na průzkum zamrzlého světa, objevte tajemství minulosti a přijímejte do svého kmene zbloudilé poutníky. Každé vaše rozhodnutí formuje osud lidstva!
Turnaj ve hře Taco,kočka,koza,sýr,pizza
Albi , Pátek, 18:30, E1
Taco, kočka, koza, sýr, pizza je bláznivá postřehová karetní hra, ve které neustále opakujete pět slov – ale přitom musíte být bez přestání v pozoru – když se totiž slovo shoduje s právě otočenou kartou, musíte ji zaplácnout dříve než soupeři. Hra má velmi jednoduchá pravidla a rychlé tempo.
Turnaj ve hře Unmatched
Albi , Sobota, 12:00, E1
Kdykoli, kdekoli. Unmatched - Souboj v mlze je svižná hra o soubojích nečekaných protivníků. Vyberte si svého oblíbeného hrdinu, zvolte, kde se chcete utkat, a využijte unikátní balíček a schopnosti svého favorita, abyste porazili svého protivníka a vyhráli deskovku v turnaji!
Turnaj ve hře: Akvárko
Albi , Neděle, 14:00, E1
Původní česká hra od autora Michala Peichla, ve které tvoříte akvárium plné zajímavých rybek. Některé rybky spolu dokáží koexistovat lépe a jiné zase méně. Podle toho, jak si je poskládáte do svého akvárka, tolik dostanete bodů na konci hry. Pojďte si zahrát turnaj o deskoherní ceny.
Turnaj ve hře Mozkožrout
REXhry , Sobota, 14:00, E1
Zúčastněte se epického turnaje v bláznivé kompetitivní hře MOZKOŽROUT. Čekají Vás napínavé souboje, strategická rozhodnutí a možnost ukázat své schopnosti ostatním protihráčům. Přijďte si zahrát tuto zábavnou duelovou hru. Těšíme se na Vaši účast!
Představení hry Ahoj
Fox in the Box , Pátek, 20:30, E1
Vítejte, vojáci a pašeráci sedmera moří! V každém kole hry Ahoj hodíte kostkami a poté je budete strategicky umisťovat a s jejich pomocí provádět unikátní akce své frakce.
Ovládněte mořské regiony a doručujte náklad, abyste získali nejvíce
slávy a zvítězili!
Představení hry Pochmurný kraj
Fox in the Box , Sobota, 16:00, E1
Deskoherní adaptace komiksu Pochmurný kraj je dílem vývojářského studia Off the Page Games, jehož předchozí titul Mind MGMT je rovněž součástí Liščího portfolia.
Představení hry Too Many Bones
Fox in the Box , Neděle, 10:00, E1
Legendární a velmi oceňovaná "dice-builder" RPG hra konečně v češtině!
Vy a až tři další hráči jste Gearloci. Vaši domovinu napadlo sedm divokých tyranů a Gearlocká rada vás povolala, abyste je porazili. Při cestě do tyranova doupěte podstoupíte každý den střetnutí plná těžkých rozhodnutí a bojů.